Autor Tema: Pogoršanja i trenutna stanja  (Pročitano 1219990 puta)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2007, 07:24:10 pre podne »
Citat: Sklerozica
Šta ti se tačno desilo i posle koliko vremena si osetila "tegobe"?
Ja sam već sutradan, posle tog boravka na velikoj vrućini, osetio kako počinju da mi trnu šake. Čekao sam par dana, da bih video, kreće li ozbiljan "udar" ili ne. Na sreću, zaustavilo se malo iznad šaka i iz desne ruke se povuklo vrlo brzo. Možda nekih 10 dana. Sa levom su bili potrebni meseci. Tada sam izbegao kortikosteroide, ali na kontroli mi je doca rekao da sam trebao da dođem.
Uh, ne secam se tacno, ruzno zaboravljam.
Slabost, prosto nisam mogla da hodam puno.
Zensko, u toku sopinga, a ne moze da hoda puno. Tragedija :D
Ja to odmah osetim, ne znam bas da opisem, trnci, neprijatnost, slabost, ne znam.
Ja to ni ne pominjem mom lekaru. Prosto sam sebe najbolje osetis.

Hendi-društvo

Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #15 poslato: Maj 09, 2007, 07:24:10 pre podne »

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2007, 07:29:10 pre podne »
Super Asja.
Leku se ni ne nadam. Kako da nadju lek kada nemaju ni predstavu sta je MS.
Uzroci: hrana, virus, stres, toksini (razni)...
Ne vidim ni jednu slicnost, tako da verovatno nisu ni blizu.
Ma u medicinu generalno ne verujem.

Mislim da je Asja napomenula mlade zato sto uglavnom mladi oboljevaju i to sve mladji.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #17 poslato: Maj 10, 2007, 05:02:10 posle podne »
:a13:  Ovde ne sme da psuje?! Ajmeee, al me noga stegla.  Počeo sam da šepam.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #18 poslato: Maj 11, 2007, 11:26:10 pre podne »
Bice sve u redu, sacekaj par dana. :)
Juce je bilo bas vruce, prvi veoma topao dan.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #19 poslato: Maj 11, 2007, 05:25:10 posle podne »
Popustilo je malo. Sinoć sam "kokno" jedan diazepan.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #20 poslato: Maj 11, 2007, 10:20:10 posle podne »
Valerijana zna da bude delotvorna.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #21 poslato: Maj 12, 2007, 10:30:10 posle podne »
Šta je valerijana?

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #22 poslato: Maj 12, 2007, 11:36:10 posle podne »
Valerijana je biljka a upotrebljava se za umirenje nervnog sistema, upotrebljava se za smirenje, protiv nesanice, opusta. Ja koristim kada imam spazmove u nogama ili grceve kapi valerijane proizvodi institut Josif Pancic, i bolje je cini mi se koristiti taj prirodni preparat nego tablete.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #23 poslato: Maj 14, 2007, 07:15:10 pre podne »
Nisam znala za valerijanu.
Ja popijem lek kada mi je potrebno.
mislim da mi je to bolje, da se opustim, a i prodju me ti trnci, nego da trpim, unervozim se i pocnem da se plasim da mi se nesto ne desi.
Vazno je da je bolje.\
Nikada se nisam navukla na te lekove iako je bilo perioda da sam ih svakodnevno uzimala.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #24 poslato: Maj 14, 2007, 08:15:10 posle podne »
Primio sam k' znanju. Uzeću ću ih na probu. Inače sam već navikao na Makin princip. Kada osetim neki grč, ja uzmem tabletu. Kada je u pitanju neki lakši spazam ili tremor, meni pomogne i spavanje ali ovo pre neki dan je baš bilo jako. Moguće je da je u pitanju i ova promena vremena. Ulazimo u tropski deo godine. :) Od danas, koristim klima uređaj.

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #25 poslato: Avgust 29, 2007, 07:15:51 posle podne »
 :Psklerozice i ostatak veliki pozdrav.za sada mogu da tvrdim da stres pravi najvise problema.ovih dana sam pod stalnim stresom sto je rezultiralo pogorsanjem stanja.pocela i leva ruka da trne ,jezik mi je cini mi se 3 broja veci,ne osecam ukus hrane,i danas velika glavobolja.moja lekarka je smatrala da nisam za invazivnu metodu,bacila me na glukozu i vitamine 5 dana pa cemo da vidimo....mene brine sto mi je mnogo gore
sto je desna strana sada zesce napadnuta,a javlja se i leva. blago receno sam se utronjala..(izvinite na izrazu)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #26 poslato: Avgust 29, 2007, 09:54:24 posle podne »
Poznat mi je taj osećaj kada pomislim da ide jak relaps. Na sreću omanuo sam par puta u proceni, što i tebi želim. Ako si pod stresom, ja bih kao LAIK preporučio nešto za smirenje.

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #27 poslato: Avgust 29, 2007, 10:05:39 posle podne »
imala sam prekid u pijenju kombuhe,ali sam to kompezovala vitaminima.
poteralo me ovih dana,sve problem jedan za drugim.a kao sto rekoh porodica me isuvise tretira kao zdravu tako da me ne stede.u blagom sam uzasu kakva cu ujutro da osvanem.kad se pozalim da se osecam kilavo odgovor je pa i mi a to ti je zbog vremena........danas mi je cerka rekla da ne ulazim sa njom na faks da je ne blamiram,ne moraju svi da vide da sam bolesna.kao da se ja sa tim dicim .i tako danas mi je opet dan bljak a bas sam bila neko vreme i mentalno i fizicki ok

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #28 poslato: Avgust 29, 2007, 10:19:17 posle podne »
Hm, malo čupava situacija. Mogu da shvatim tebe kako je bilo kada ti je ćerka rekla da ne ulaziš sa njom. Sa druge strane, donekle razumem i nju, zašto si išla sa njom? Nije mala ako je na faksu. Zašto kažem ovo. Mi bi trebalo da izbegavamo situacije koje mogu dovesti do stresnog/konfliktnog ishoda. U ovom slučaju koji si danas doživela je čist primer sudara generacija. Realno gledano, u današnjoj prosečnoj porodici, dete ne voli da ga roditelji "stežu". Ja imam jednog pubertetliju koji je zadužen da mi trenira živce, ali se za sada držim. Možda se ja bojim da ne doživim nešto slično i zbog toga mu nisam ni rekao ništa o MS-u.

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #29 poslato: Avgust 29, 2007, 10:31:19 posle podne »
to nije prvi put da tako reaguje.poslednji put su mi ruke bile u modricama od infuzije  kao da sam se susrela sa tajsonom.a pusto leto nose se kratki rukavi.tada sam joj opet bila u viziti (citaj odnela pare i klopu)jedva me je u stan pustila.zamalo da primopredaju obavimo ispred zgrade.da li je moguce da me se stidi?a bas sam riba za svoje godine. :D sad to malo sto nemam manekenski hod boze moj :D

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.