Autor Tema: Pogoršanja i trenutna stanja  (Pročitano 1224279 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #30 poslato: Avgust 29, 2007, 10:33:55 posle podne »
Uh, sledeći put pare potroši na sebe a klopu pojedi. :(
Joj, na ovo ne znam šta da kažem. Izvini za ovu gornju neozbiljnu rečenicu.

Hendi-društvo

Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #30 poslato: Avgust 29, 2007, 10:33:55 posle podne »

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #31 poslato: Avgust 29, 2007, 10:50:11 posle podne »
 :cheers: vec mi je bolje cim sam ovde dosla.hvala tebi na vremenu koje nam posvecujes.a sutra je novi dan valjda ce biti nesto pozitivno.ovan sam u horoskopu i zivotu,pa imam oscilacije u raspolozenju,i razmisljam da li da pijem antidepresive koje mi je lekar prepisao.nesto u to ne verujem.mislim da je sve iz glave.pa dosta sto trosim bromazepan 3mg ,sva cu se pretvoriti u  hemiju.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #32 poslato: Avgust 29, 2007, 10:52:14 posle podne »
Jaka doza? Piješ svaki dan?

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #33 poslato: Avgust 30, 2007, 07:51:31 posle podne »
uvece obavezno a pre podne po potrebi danas posle 2 infuzije status quo -valjda ce proci bez invazivne terapije,posle nje sam totalno slomljena

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #34 poslato: Avgust 30, 2007, 08:20:15 posle podne »
Uveče i ja uzmem Diazepam, pola tabletice od 1,5 mg. Mada, nisam redovan. :) Obično kada osetim da me steže mišić od ramena do vrata, uzmem to.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 31, 2007, 02:32:56 posle podne »
U subotu mi se prvi put desilo da sam se probutila i sve je duplo. I po malo se vrti.
U toku dana mi je bilo bolje, ali ne dobro.
Slicno i u nedelju.
U ponedeljak sam bila kod lekara i dogovorile smo se da malo sacekam, da primam OHB injekcije, da ne idemo odmah na kortikosteroide.
Ne znam da li sam pogresila.
Sad se malo plasim.
Ujutru i dalje nije dobro, ali brzo se sredi, ostane mala nesigurnost, atokom dana bude sve bolje. Na kraju i normalno.
Da li je neko imao slicna iskustva?
Imate li savet?
Inace se dobro osecam, nikakva slabost ili slicno. Nije bilo ni stresa, cak mi je ovo jedan od boljih perioda u zivotu.
Zato sam se i iznenadila.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 31, 2007, 03:32:25 posle podne »
Oci su osetljive,one su potrosnog karaktera. Da li si koristila kompjuter vise nego sto treba, da li ti je monitor kvalitetan?

Ja sam nekada davno, pre nekih deset godina, kada sam bila preterala sa citanjem, imala zamagljenje vida. Tada sam pila kortizone u tabletama. I to je proslo i vise mi se nikada nije javilo.
Obrati paznju i na hranu: da li si u poslednje vreme forsirala neku namirnicu vise nego druge, zna organizam da se zasiti pa reaguje postaje netolerantan...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 31, 2007, 05:02:55 posle podne »
Prošlog vikenda sam i ja u toku čitanja, primetio dupla slova. Zažmirim na jedno oko a ono i dalje duplo. Nije mi puno smetalo pa sam nastavio. Sada ne primećujem to.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #38 poslato: Novembar 01, 2007, 07:43:31 pre podne »
Meni ovo traje vec 5 dana.
I cudno je sto ne valja ujutru, a onda tokom dana bude sve bolje.
Za racunarom sam 8 sati na poslu. Monitor je dobar, ali je cinjenica da vec godinama blenem u ovo cudo po 8 sati.
Sve se nadam da ce proci da ne uzimam kortikosteroide.
Pitala sam za tablete i doktorka mi je rekla da su vise stetni od infuzije.
Videcu jos dan dva kako bude.

Pozdrav

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #39 poslato: Novembar 01, 2007, 10:00:08 pre podne »
Tablete stetnije od infuzije??? Kortizon je kortizon. U Engleskoj koriste upravo u tabletama da ne bi lezali u bolnici i primali infuziju.

Sema, ako se odlucis, za tablete je sledeca: 60mg (3 dana), 40mg (3dana), 20mg (3dana), 10mg (3dana).
Ova kolicina kortizona moze da pomogne, sto je po meni bolje nego 1000mg na dan kada je u pitanju infuzija.
Ova sema se koristi i posle infuzije ako se prima tri dana po 1000mg.
Ali ako doktor je doktor i njegova je poslednja.

Ocima mozes da pomognes i vezbama. Knjiga  je: Umetnost gledanja - Oldas Haksli.
Bitno je da oci budu stalno u pokretu nikako ne fiksirati dugo pogled kao sto znamo kada se zablenemo u televizor ili racunar. I sto vise svezeg vazduha, kiseonik hrani oci, pravilno disanje....itd.
Da li ti je jastuk dobar? Pravilno drzanje? Vrat, ramena?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #40 poslato: Novembar 01, 2007, 11:05:07 pre podne »
Moguce je da dr ne gresi po pitanju infuzije i tableta jer iako je ogromna doza u infuzijama - traje 3-5 dana i posle 24 sata se organizam resi viska, a terapija tabletama traje duze. Mozda to ima uticaj na odluku doktora. Mislim da produzena upotreba manjih doza nekad vise steti nego par pojedinacnih mega doza. Na zalos, i to je na nama da ocenimo.
Meni su se desavale slicne stvari pre 2-3 godine. Jutarnje vrtoglavice, problem s vidom. treba biti strpljiv, pokusati neko vreme s mega dozama vitamina, kvalitetnijom ishranom i odmaranjem/vezbanjem. Ja sam pre za to nego za kortikosteroide.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #41 poslato: Novembar 01, 2007, 11:17:37 pre podne »
Ona je mislila 3 dana po 500 mg. A zbog mog problema sa celijakijom mi je rekla da i lekovi stete zeludcu.
Za nalaz je rekla, da je malo pogorsanje.
A sto se tice vitamina ja zbog mog glutena sam izbacila sve vitamine, ali izgleda da to nece moci tako.
Ne mogu nikako da pomirim te dve stvari. Svaki doktor gleda svoj deo i briga ga za drugog.
Hvala vam u svakom slucaju.
Danas idem kod oftamologa, pa cu da vidim.
Meni je cudno, da sto vise koristim i naprezem oci, one bolje rade (oni, one, ne znam kako se kaze) :)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #42 poslato: Novembar 01, 2007, 06:31:42 posle podne »
U svakom slucaju bilo koji lek da uzimate lakse je rastvoren nego u cvrstom stanju, mislim da je doktorka na to mislila, jer organizam lakse prihvata.Npr. C vit. je bolje u prahu rastvoren u casi vode nego tableta itd.

A sto se tice optimalne doze kortizona sve zavisi, eto ona je napomenula 500mg na dan. Ali slazem se sa Roxi, treba ih  izbegavati.

Koji vitamin? Mislim da je u tvom slucaju Maka neophodan OHB12, kao i svakom od nas.
Ja sada primam inekcije OHB12 i odlicno se osecam, zaboravila sam kako znaju da podignu na noge, primam svaki drugi dan i tako ce biti mesec dana. Jer obrni okreni uvek treba nesto koristiti da bismo se drzali. Eto meni kombinacija Narolexa i OHB12 daje za sada odlicne rezultate.
Desilo mi se sinoc da sam vrlo kasno zaspla oko 4 sata, i probudila se u 9 ali danas nisam legla da odmaram, glava bistra, jednostavno imam snage, aj Boze pomozi da podrzi.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #43 poslato: Novembar 01, 2007, 08:22:31 posle podne »
Ni jednom nisam primetio neke značajne uticaje kada sam primao OHB 12. :( Mada, možda i nisam obraćao pažnju.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja
« Odgovor #44 poslato: Novembar 02, 2007, 07:51:27 pre podne »
Drago mi je za tebe Ajsa da si super. :cheers:
Nekako kad cujem da je nekom dobro ili bolje drago mi je naravno i zbog njega, a nekako to bude i meni podstrek, prosto je i meni bolje.

OHB 12 - ja sam primala dva tri puta, uvek zajedno sa kortikosteroidima, tako da ne znam kako deluje.

Bila sam kod oftamologa, oci su ok, po njoj je problem donji misic desnog oka. I ona misli da je bolje da primim terapiju, da ne bi ne daj boze problem ostao.

Videcu danas. Poludela sam sa lekarima opste prakse od koga mi treba uput za injekcije i mozda za dnevnu bolnicu. Oni nisu normalni. Zakazuju i nema hitnih slucajeva. Cekala sam 1,5 sat, on nije hteo da me primi, iznervirala se i otisla privatno po injekcije.
Ali ne znam sta cu ako mi bude trebao uput.
Sta vi radite na tu temu?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.