Autor Tema: Vaskularni problem mogući uzrok za MS?  (Pročitano 434111 puta)

Van mreže Taurus

• Zabranjen
Odg: Vaskularni problem mogući uzrok za MS?
« Odgovor #390 poslato: Decembar 24, 2009, 03:52:30 posle podne »
Pozdrav za MS udruženje Srem.

Neka se objave ovde
Neka predlože šta mi još možemo da učinimo
Neka podignu "frku"
Neka "probude" uspavane lepotice u drugim udruženjima
Neka...
...za početak

Ipak udruženje ima više mogućnosti, nego pojedinac.

I još nešto, ja sam sa Novog Beograda, a Novi Beograd geografski pripada Sremu  :)

Hendi-društvo

« Odgovor #390 poslato: Decembar 24, 2009, 03:52:30 posle podne »

Van mreže gliša

• Član
  • **
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #391 poslato: Decembar 24, 2009, 03:53:23 posle podne »
Valjda im je stalo...

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
« Odgovor #392 poslato: Decembar 24, 2009, 03:56:12 posle podne »
Link za peticiju postavljen na sajt.

Van mreže gliša

• Član
  • **
« Odgovor #393 poslato: Decembar 25, 2009, 12:16:12 pre podne »
Potpiso

Van mreže gliša

• Član
  • **
« Odgovor #394 poslato: Decembar 25, 2009, 01:06:21 pre podne »
Poslao još par mejlova medijskim kućama ovamo kod nas.Ima samo da šaljem i da ih bombardujem negdje će valjda uroditi plodom!

Van mreže Maki

• Član
  • **
  • Pol: Žena
  • nova ja
« Odgovor #395 poslato: Decembar 25, 2009, 08:45:16 pre podne »
potpisala

Van mreže Taurus

• Zabranjen
« Odgovor #396 poslato: Decembar 25, 2009, 12:06:07 posle podne »
Čuo sam se sa MS Srbije. Trajao je razgovor prilično. Vrlo su ljubazni. Dobili su materijal iz Kanade. U tom materijalu je uglavnom uopšteno o stvarima vezanim za CCSVI i Zambonija. Većinu toga svi mi već znamo.
Udruženje je vrlo zainteresovano za ovo, baš kao i mi. Dogovorili smo se da se čujemo, ako ne pre, onda posle praznika i vidimo da li je neko nešto novo saznao. Oni će najverovatnije uspostaviti vezu sa društvom MS Kanade koje je trenutno broj jedan po pitanju angažovanja oko CCSVI-a.
Kontaktirali su MS društvo Slovenije.
Problemi ljudi koji rade u udruženju sa lekarima (neurolozima) su vrlo slični problemima koj smo i mi naveli. Prisutna sveopšta nedodirljivost.
Kako bilo, moj zaključak je da možemo očekivati pomoć od MS udruženja Srbije. Po svemu sudeći, neće se na ovome završiti.

Van mreže gliša

• Član
  • **
« Odgovor #397 poslato: Decembar 25, 2009, 12:09:38 posle podne »
To je super,dobra vijest.

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #398 poslato: Decembar 26, 2009, 01:29:36 pre podne »
Problemi ljudi koji rade u udruženju sa lekarima (neurolozima) su vrlo slični problemima koj smo i mi naveli. Prisutna sveopšta nedodirljivost.

Šta je sa nama? I udruženja nama deluju nedodirljivo. Verujem da pomažu nekome, verujem da nisu svi isti i neću da generalizujem i osuđujem sve ali mi ovo liči da koriste priliku i prebacuju lopticu na drugu stranu.

Van mreže MSica

• Član
  • **
« Odgovor #399 poslato: Decembar 26, 2009, 11:11:09 pre podne »
Inače sam iz RS i do sada sam samo razgovarala s nekim našim sapatnicima. Ova vijest je i ovdje prilično odjeknula i
mnogi od nas se nadaju da će se u što skorije vrijeme još više znati o svemu ovome. Najviše mi se svidio komentar jedne moje drage prijateljice, koja se već dugi niz godina hrabro bori protiv MS-a; kaže da je sigurna da je za našu boljku rješenje sasvim sigurno krajnje jednostavno, ali već se dugo tapka u mjestu, pa obje zaključismo da je to možda baš ovo. :ok:

Van mreže smerkur

• Član
  • **
« Odgovor #400 poslato: Decembar 26, 2009, 02:35:44 posle podne »
Citat
kaže da je sigurna da je za našu boljku rješenje sasvim sigurno krajnje jednostavno, ali već se dugo tapka u mjestu, pa obje zaključismo da je to možda baš ovo. ok

Iz vasih usta na nase klinike!  :D

:cheers:

Van mreže Daca

• Član
  • **
« Odgovor #401 poslato: Decembar 26, 2009, 03:07:01 posle podne »
Potpisujem.  :)

Van mreže MSica

• Član
  • **
« Odgovor #402 poslato: Decembar 26, 2009, 03:31:26 posle podne »
Daćemo sve od sebe da im što više vičemo, a međuvremenu razmišljajmo pozitivno! :ye1:

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
« Odgovor #403 poslato: Decembar 28, 2009, 09:13:43 pre podne »

Van mreže ber

• Novi član
  • *
« Odgovor #404 poslato: Decembar 28, 2009, 08:10:43 posle podne »
Dragi drugari,
Bavim se MS-om oko 24 godine, na pocetku kao pacijent koji ima MS.
Tokom 24 godine odslusao sam razne teorije o nastanku i lecenju MSa od strane lekara, pacijenata i dr.
Slusao sam i bavio se raznim pricama. Eto u ovom periodu aktuelna je teorija jedne grupe lekara o MOGUCEM uzroku vezanog za krvne sudove vrata i mozga.
Medjutim jedna stvar je JASNA. MS je imunolosko oboljenje. Veliki napori grupa entuzijasta, lekara se vrse u cilju otkrivanja zasto imunoloski sistem kada treba da "stane" nastavi da radi. Trenutna SIGURNA istrazivanja otkrila su protein koji je odgovoran za to. Imunologija je trenutno kompleksna i nedokuciva za neke fenomene.
Treba pozitivno razmisljati i imati poverenja u nase odredjene lekare koji apsolutno prate svetske tokove u problematici MSa.
Pacijenti oboleli od MSa, medju koje spadam i ja, se nekada hvataju za slamku.
Sam naslov da su vaskularni problemi uzrok MS je cista glupost, pre bi se reklo da je MS uzrok vaskularnih bolesti. Secate se npr da je relativno skoro bila aktuelna vest da ujedi pcela smanjuju broj ispada i produzavaju remisiju. Sada se na to gleda kao na cistu glupost.
Veza izmedju kardiovaskularnih problema i MSa postoji, npr aktuelno je trenutno, tj preporucuje se uzimanje nutritivnih suplemenata koji imaju omega 3 i 6 kiseline, koje pozitivno uticu na plakove izazvane MSom, a ujedno ova vrsta preparata "cisti" krvne sudove.

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.