Autor Tema: Vaskularni problem mogući uzrok za MS?  (Pročitano 624917 puta)

Van mreže U prvom licu

• Član
  • **
  • Pol: Žena
Vaskularni problem mogući uzrok za MS?
« poslato: Novembar 22, 2009, 11:37:13 pre podne »
CCSVI - Chronic Cerebro Spinal Venous Insufficiency

Italijanski doktor govori o novoj teorii uzroka ms kako i tretman. Kaze da ms nije autoimuna bolest vec u mozgu se stvara toksicno zeljezo kao rezultat blokiranih i iskrivljenih vena u predelu vrata, i krv nemoze dobro cirkulirati u mozgu. Znaci, on misli da je uzrok vaskularne prirode i da vene mogu da se srede hirurskim putem. Tu proceduru je vec isprobao jedan oboleli i 10 meseca nakon toga oseca se izvrsno..Dr Zamboni se zauzeo za ovaj problem od 1995 kada mu je zena obolela. Kanadsko udruzenje ne vjeruje novoj teorii..

http://www.ctv.ca/servlet/ArticleNews/story/CTVNews/20091120/MS_W5_091120/20091120?hub=WFive&s_name=

Hendi-društvo

Vaskularni problem mogući uzrok za MS?
« poslato: Novembar 22, 2009, 11:37:13 pre podne »

Van mreže Maka

• Član
  • **
Odg: Vaskularni problem mogući uzrok za MS?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2009, 07:42:07 posle podne »
Volela bih da je istina jer se nudi i rešenje. Ovako si u božijim rukama...

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2009, 11:35:33 posle podne »
U prvom licu hvala ti na taze vestima i vremenu koje si odvojila da prevedes
ovu vest sam proslog meseca primetila
dodala bih jos da je dr Zamboni ovu proceduru lecenja sproveo na 51 pacijenta sa RRMS i simptomi su se povukli za nekoliko sati ili dana
posebno za simptom zamora

dr Zamboni nije dao objasnjenje zbog cega dolazi do blokiranih vena

bice jos ispitivanja na ovom polju i to ce biti jedno novo gledanje na MS, procedura je jednostavna i pristupacna i mnogo jeftinija od dosadasnjeg tretiranja MS

jedno je sigurno: ovo je novo gledanje na MS, tretirati simptome bez lekova sto je dosad bilo zanemarivano

i jos da dodam u pitanju je hronicna cerebrospinalna insuficijencija vena
(CCSVI  Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency)

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2009, 12:19:36 pre podne »
http://www.youtube.com/watch?v=yGFe-3h26Vs

Dr. Zamboni's CCSVI Doppler Demonstration

Van mreže naca

• Global Moderator
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2009, 12:29:05 pre podne »
Radila sam kolor dopler krvnih sudova prvo samo vrata 2001,a onda 2007 i vrata i glave u DR Subotić i rezultati su u redu,nema zakrečenja ili anomalija. :m2:

Van mreže Taurus

• Zabranjen
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2009, 08:42:24 pre podne »
Sećam se da mi u životu vrat nije bio jača strana. Znam da sam ga par puta solidno ušinuo. Jedno vreme, dok sam studirao, krajnje amaterski sam igrao veliki fudbal. Pred svaku utakmicu ide zagrevanje, a ja sam posle toga još desetak minuta posvećivao razgibavanju samo vrata kako bih izbegao da ga, usled naglog pokreta, ušinem.
Sredinom 90-ih imao sam neko "mantanje" u glavi. Sećam se da mi se zavrti u glavi (sedeo ili stajao), traje par sekundi i prođe. Gledano sa strane ništa se nije primećivalo, ali ja osetim kako "zalelujam" tih par sekundi. Znam da mi se to dešavalo u "špicu" najviše do desetak puta u toku dana. Sve to je trajalo možda nepunih mesec dana i prošlo je.
Odavno već, ponekad kad naglo legnem počne da mi se vrti u glavi i moram da pomerim glavu na neku stranu kako bi to prestalo. Dakle, ovo se dešava kad naglo spustim glavu na krevet, a ne, kao što bi bilo uobičajeno, kad naglo ustanem.
Takođe, još pre postavljanja dijagnoze, utvrđena mi je spondiloza, tj. okoštavanje u vratu. Tom prilikom mi je rečeno da to okoštavanje danas imaju i mnoga deca koja su još u školi. Dali mi neke vežbe da vrtim glavu. Nikad mi to nije bio neki problem tako da nisam ni obraćao pažnju. A onda sam pročitao gornji post...
Naravno, ovakve "probleme" sa vratom imaju mnogi ljudi i verovatno da to nema nikakve veze sa MS-om, ali me je gornji post naterao na razmišljanje.

Van mreže U prvom licu

• Član
  • **
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2009, 09:44:22 pre podne »
I ja imam problem sa vratom, prvo je bila spondiloza, a kada sam pravila MR ustanovilo se da je presla u diskus herniju. Kada je neurolog gledao snimku rekao je da njemu ne lici da je degenerativna nego promena nastala od nekog udarca.. Znam da sam sinula vrat nekoliko puta..
Sve ovo ima neku logiku. A do iskrivljenja vena na vratu moze doci vrlo lako, kako se krivi vrat, tako se krive i zile.. Nisam radila dopler. Kod ovog doktora, svi pacijenti sa ms, skoro 100 % imali su i ovaj problem.

Van mreže Ena

• VIP
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2009, 10:06:41 pre podne »
Ja sam radila dopler krvnih sudova 1999 god.u bolnici Sveti Sava,i sve je bilo u redu.Tada nisu još znali da imam ms.Slali su me na sva ispitivanja,jer su sumnjali na tumor malog mozga.

Van mreže gliša

• Član
  • **
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2009, 01:38:55 posle podne »
Supruga je takođe prije nego što je oboljela imala problema sa vratom...

Van mreže Ena

• VIP
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2009, 02:19:42 posle podne »

Van mreže U prvom licu

• Član
  • **
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2009, 02:36:13 posle podne »
A mozda pomogne i masaza ili laserski tretman?? I ginko biloba za cirkulaciju..

Van mreže amia

• Član
  • **
  • Noli turbare circuloc meos
« Odgovor #11 poslato: Novembar 23, 2009, 02:40:27 posle podne »
ginko sam uvrstila u svoju terapiju zbog mnogo cega

Van mreže Asja

• Multiple Serendipity
  • Član
  • **
« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2009, 11:47:19 pre podne »
na ovom forumu su bas obradili CCSVI
http://www.thisisms.com/forum-40.html

Van mreže Taurus

• Zabranjen
« Odgovor #13 poslato: Novembar 24, 2009, 09:22:14 posle podne »
Vidim da i na HR forumu pričaju o ovoj vesti. Tim pre što je u to uključen i njihov poznati stručnjak Robert Živadinov koji ima poznati tim u inostranstvu koji se bavi problematikom MS-a.

Evo šta kaže jedan od forumaša:

biba01 kaže: 
e ovo bi moglo biti ogromno....sada sam baš na njihovim stranicama gledala vijesti i reportaže od prije par dana vezane uz tematiku, ukoliko se pokaže da je sve točno super...kako naši ništa o tome ne govore?

Van mreže Sklerozica

• Administrator
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Grad: Beograd
« Odgovor #14 poslato: Novembar 24, 2009, 10:30:16 posle podne »
Biće malo tumbanja?
Ako se ovo pokaže kao tačno, mnoge dosadašnje teorije padaju u vodu i pitam se kako će to preživeti njihovi egoistični zagovornici. Očekujem tešku borbu po ovom pitanju. Sa druge strane, otvara se nova mogućnost - autoimuno oboljenje vaskularnog sistema?! Šta je uzrok tim zakrčenjima?

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.