Autor Tema: Вакцина против свињског грипа - Анкета  (Pročitano 23697 puta)

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #15 poslato: Novembar 06, 2009, 09:40:48 posle podne »
I ja sam u velikoj dilemi.Nikad nikakvu vakcinu protiv gripa nisam primila.Zelim da se zastitim,a i to je rizik.Zastitu zelim zato sto radim sa ljudima i novcem.Ova situacija postaje zabrinjavajuca,pogotovo za nas koji imamo "naopak" rad imunog sistema.Ne daj boze,pogorsanje ili komplikacije...bilo od cega,gripa ili vakcine."Od dva zla,izaberi jedno".
Sutra idem na redovnu kontrolu,posavetovacu se sa doktorom.

Naravno, presudno je sta ti neurolog kaze.
Ako ti nesto znaci, ja sam svog neurologa u dr Subotica pitao i on mi je savetovao da primim vakcinu. Isto mi je rekao i prosle i predprosle godine.
Pricam o vakcini protiv sezonskog gripa. Jedino ogranicenje koje je pomenuo je da vakcina bude sa mrtvim virusom. Valjda ima i vakcina sa zivim virusom. Kako bilo, ove sezone kod nas je vakcina sa mrtvim virusom, pa nisam morao da razmisljam.
Sto se tice ovog pandemijskog gripa, ako mi budu savetovali i nju cu da primim.

Hendi-društvo

Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #15 poslato: Novembar 06, 2009, 09:40:48 posle podne »

Van mreže Gaša

  • Član
  • **
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #16 poslato: Novembar 06, 2009, 10:53:49 posle podne »
,, primanjem vakcine štitim i ljude oko sebe kojima bih mogao da prenesem virus.,,

Не мораш да имаш сиптоме грипа али итекако можеш бити носиоц вируса. Мислим да се ипак треба посаветовати са својим лекаром ре одлуке о примању вакцине.

Van mreže LeLoo

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 7
  • Niko nije savršen
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #17 poslato: Novembar 07, 2009, 01:31:11 posle podne »
Pre dve godine sam dobila sezonski grip, nedelju dana pre sam znala da imam neku infekciju jer su mi na  levoj nozi senzorni nervi poceli da trnu. Sam grip je prosao sa malo glavobolje, malaksaloscu i kaslja, ali mi je zato kost u nozi bila kao u zivoj vatri. Grip me prosao, ali noga je utrnula, pa je neurolog sacekao dve nedelje da li ce se samo od sebe povuci, medjutim zavrsila sam na pulsnoj.
Olja Kovacevic je sinoc spomenula i negativne posledice vakcine u vidu autoimunih bolesti tj. MS, tako da trenutno vazem rizik od vakcine i rizik od posledica dobijanja gripa.
U Novostima neki dan nije bila na spisku ugrozenih kategorija koje treba da dobiju vakcinu i nasa, tako da se pitam i da li cu morati da vazem. Bile su tudje novine tako da ne mogu da vam citiram.

Van mreže ms-dina

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Žena
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #18 poslato: Novembar 09, 2009, 12:51:33 pre podne »
Bila sam na redovnoj kontroli,prvo sto sam pitala doktora jeste vakcina.Ne preporucuje jer je nova i nije ispitana.Sacekacu ipak...

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #19 poslato: Novembar 12, 2009, 07:26:13 pre podne »
Glasao sam za vakcinu (uz malu ogradu), medjutim usled promene nekih okolnosti, mislim da ću preispitati ovu svoju odluku. Naravno, od presudnog značaja će ostati savet lekara, ali dve nove stvari koje sam saznao mogu da utiču na promenu moje odluke.
Prvo, po svemu sudeći vakcina koja se nabavlja je "živa", tj. sa živim virusom. Prilikom primanja vakcine protiv sezonskog gripa neurolog mi je savetovao da ne primam vakcinu sa živim virusom.
Drugo, uvoznik vakcine je Jugohemija (Mišković), a pomenuti mi opasno ide na ..., tako da racionalni razlozi za primanje ili ne vakcine gube na značaju. Ljudi već pričaju da bi vakcina mogla da se dobija na kasi u Maksiju, prilikom plaćanja računa za hleb i mleko, a nije isključeno ni da se na akciji u Tempu prilikom kupovine tri vakcine jedna dobije gratis (3+1).

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #20 poslato: Novembar 12, 2009, 12:08:23 posle podne »
sve vakcine koje smo primali u detinjstvu su sa zivom
tek kasnije kako je napredovala nauka dodati su drugo konzervansi da bi se ocuvao virus

kada bi ste citali kakve sve posledice imaju vakcine koje smo primali kao mali, odnosno kada bi vam sada kao roditelju dali papir na kome je sve objasnjeno o eventualnim negativnim posledicama vakcine koje vase dete treba da primi ne biste mirno zaspali
zato vas drzava nista i ne pita

ali to ne zanaci da ce tako i ostati, posto postajemo deo sveta pocece i kod nas ta praksa da se primenjuje kao sto je i u drugim zemljama danas
pa je na vama roditelju odgovornost: potpisacete i da niste i da jeste pristali da vase dete bude vakcinisano

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #21 poslato: Novembar 12, 2009, 11:15:18 posle podne »
rekli da ne smeju da ih prime oni sto su alergicni na pilece meso ,jaja i perje

tako da necu primiti

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #22 poslato: Novembar 12, 2009, 11:21:46 posle podne »
sto? pa nije pileci grip nego svinjski
hahahahaah

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #23 poslato: Novembar 12, 2009, 11:27:17 posle podne »
http://www.lepotaizdravlje.rs/zdravlje/novosti/sve_%C5%A1to_ste_%C5%BEeleli_da_znate_o_...vakcini_protiv_svinjskog_gripa_/2401


ovde pise jbg nemam pojma
a i ovu redovnu za obican grip kad sam primala sedila sam u Domu Zdravlja 45 min da vide da ne izvrnem papke

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #24 poslato: Novembar 12, 2009, 11:40:25 posle podne »
virusi se "gaje " u kokošjim jajima
iz teksta sa linka
Citat
Centar za kontrolu i prevenciju bolesti je prvo identifikovao i testirao virus, zatim distribuirao verziju proizvođačima vakcina koji su ga ubrizgali u milione 'jaja' u kojima se on potom množio.

zato ko je alergičan na jaja,živinsko meso,ne sme da je primi.

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #26 poslato: Novembar 12, 2009, 11:46:22 posle podne »
najsigurnija je preventiva: ne rukovati se

Van mreže gagani

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
  • Pol: Žena
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #27 poslato: Novembar 19, 2009, 05:10:49 posle podne »
Neeee, neka hvala :)

Van mreže nova

  • Član
  • **
  • Poruke: 50
  • Pol: Žena
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #28 poslato: Decembar 02, 2009, 08:26:52 posle podne »
Doktorka me posavetovala da ne primim.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #29 poslato: Decembar 09, 2009, 10:23:48 pre podne »
Uh,zvali me iz D.Zdravlja da me pitaju da li ću da primim vakcinu.Zvala sam dr, i on mi kaže da mogu slobodno da primim,da je za mene dobro da primim.Da se ne plašim da ono loše je retko itd.Nemam pojmaaaaa. ](*,)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.