Autor Tema: Вакцина против свињског грипа - Анкета  (Pročitano 23807 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110115
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Вакцина против свињског грипа - Анкета
« poslato: Novembar 04, 2009, 09:22:22 posle podne »
Ево једне анкетице код нас, да видимо постоји ли страх од вакцине или не.

Hendi-društvo

Вакцина против свињског грипа - Анкета
« poslato: Novembar 04, 2009, 09:22:22 posle podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133576
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Вакцина против свињског грипа
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2009, 09:36:51 posle podne »
Ne znam.Primila sam ovu sezonsku,i više me strah za decu nego za sebe.
Sa ovom vakcinom ispada da smo na ili-ili.Primi pa kako ti bude,odnosno kako ti organizam prihvati ili dobi grip,nekako dođeš na isto,Ovo kažem na osnovu onog članka koji sam danas stavila o onoj devojci.Tako da stvarno sada ne znam.
Ako bi znala da je vakcina ok i da ne može da naškodi verovatno bi prvo decu vaksinisala pa onda sebe.
Nadam se da nisam zabrljala sa odgovorom. :)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Вакцина против свињског грипа
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2009, 10:02:30 posle podne »
Ne,ne primam ni protiv sezonskog,nikada nisam ne zbog straha,jednostavno nisam,a ni ovu neću.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2009, 07:23:57 pre podne »
Necu. Mislim da je dovoljno sto ti traze da potpises da si primio. Da je vakcina ok, trazio bi se potpis samo ako ne zelis da je primis.

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2009, 07:34:01 pre podne »
razmisljam da odem na vakcinu ali posto sam bila odsutna 10 dana
neznam koju daju,,,htela sam ovu protiv sezonskog ...
i sto rekla ema ,vise brinem za decu nego za sebe...
kako god ,zvacu danas ambulantu i konsultovati se ,,,
poslednjih 10 dana sam bila van svih tokova
znam samo da u mom gradu ima najvise obolelih,
i cak i sa smrtnim ishodom..
sinoc sam se vratila iz vojvodine
i tamo jos nije alarmantno...
ovde frka ...danas cu da pokupim informacije pa cu da referisem
nisam glasala ....jer sam u nedoumici... :m4:

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2009, 09:05:25 pre podne »
Glasala sam - NE.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2009, 10:34:29 pre podne »
Ne ,necu da primam

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #7 poslato: Novembar 05, 2009, 11:12:52 pre podne »
vakcinisalam sam se protiv sezonskog ,,,cujem da masovno ljudi nece
da se vakcinisu protiv ovog novog ...pitala sam mog docu nece ni ona ,ni njena deca ,,kaze
zdrav mi imuno sistem i meni i deci,,a ta vakcina ima ,,,zive ili tako nesto
a ova sezonska ...pa ona je bolja ,,kako sam je razumela ...nije toliko stetna
pa ti budi pametan,,uglavnom ...naoruzala sam se vitaminima i voljno
cak ni maske ne nose ,,kaze to je jos gore ,,,
a na tv ...gledam pola grada sa maskama ... :m2:

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #8 poslato: Novembar 05, 2009, 06:11:17 posle podne »
Znaci, samo cu ja da se vakcinisem :) ... Vakcinisao sam se protiv sezonskog gripa i nikakve nuspojave nisam imao (znaci, nus pojave su moguce, ali sa nekom, izgleda, malom verovatnocom). Mislim da ce tako biti i sa ovom vakcinom protiv ah1n1. Necu bas zuriti sa vakcinacijom, prvo cu da vidim kako su drugi podneli. Razgovarao sam sa epidemiologom iz mog DZ i rekao mi je da ni oni jos ne znaju da li ce i koje nuspojave imati nova vakcina, da treba da se izvrse ispitivanja na Torlaku, pa ubrzana klinicka, i najzad cwe tada vakcina moci da se primenjuje. Ja (jos uvek :)) verujem lekarima.

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #9 poslato: Novembar 05, 2009, 06:49:39 posle podne »
 Verovatno ne.
  Poslednjih nekoliko godina sam primao vakcinu protiv sezonskog gripa ali više neću (za sada), a ni protiv novog. Razlozi su što stalno otkrivam nove informacije u vezi vakcina - da li su istinite ne znam, ali me teraju na razmišljanje... A i moj doktor za srce mi reče da ne moram da je primim.
 
 

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2009, 12:53:35 pre podne »
Ne i ne

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2009, 09:01:10 pre podne »
ne znam zasto vas buni toliko taj potpis
u svetu je tako za svaku vakcinu, npr. roditelji su ti koji odluciju da li ce vakcinisati dete ili ne(kada su u pitanju vakcine koje se primaju u detinjstvu, ne odlucuje za vas drzava nego vi, za razliku od nas gde je to jos uvek drzavna obaveza)

ili ste se uplasili sopstvene odgovornosti? ili ste navikli da neko drugi misli za vas? ranije niko nije trazio potpis, nisu ni pitali, stani u red i gotova stvar, u knjizici pise da ste primili i to je to



Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2009, 11:14:06 pre podne »
osim sto me malo boli ruka ,nemam nekih nus pojava ...da podsetim vakcinisalal sam se protiv sezonskog gripa ...
i prosle godine sam primila vakcinu....
ne bih ja ..ali drugi atak sam imala posle 5 dana visoke temperature nicim izazvane,,,pa se malo plasim...bese gadno tada  :m2:

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #13 poslato: Novembar 06, 2009, 03:06:29 posle podne »
Znaci, samo cu ja da se vakcinisem :) ... Vakcinisao sam se protiv sezonskog gripa i nikakve nuspojave nisam imao (znaci, nus pojave su moguce, ali sa nekom, izgleda, malom verovatnocom). Mislim da ce tako biti i sa ovom vakcinom protiv ah1n1. Necu bas zuriti sa vakcinacijom, prvo cu da vidim kako su drugi podneli. Razgovarao sam sa epidemiologom iz mog DZ i rekao mi je da ni oni jos ne znaju da li ce i koje nuspojave imati nova vakcina, da treba da se izvrse ispitivanja na Torlaku, pa ubrzana klinicka, i najzad cwe tada vakcina moci da se primenjuje. Ja (jos uvek :)) verujem lekarima.

Znaci, neces samo ti da se vakcinises   :D . Eto i ja sam se bocn'o protiv sezonskog gripa pre 4-5 dana i za sada nema nikakvih nuspojava ni kod mene i nadam se da će tako i da ostane.  Imam sličan stav kao ti i po pitanju ove druge vakcine. Pratiću dešavanja, a konačnu odluku doneće neurolog. U svakom slučaju, nisam sklon teorijama zavere.
Razlog primanja vakcine (pored saveta neurologa) vidim u mogućnosti da ova ili onaj grip isprovocira pogoršanje ili me veže za krevet. Imao sam priliku da čujem i ovde i uživo od ljudi da ih je grip prilično namučio.
Drugo, pored ovih sebičnih razloga (da zaštitim sebe), primanjem vakcine štitim i ljude oko sebe kojima bih mogao da prenesem virus.
Dakle, uz malu ogradu, glasam za vakcinu.

Van mreže ms-dina

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Žena
Odg: Вакцина против свињског грипа - Анкета
« Odgovor #14 poslato: Novembar 06, 2009, 07:24:08 posle podne »
I ja sam u velikoj dilemi.Nikad nikakvu vakcinu protiv gripa nisam primila.Zelim da se zastitim,a i to je rizik.Zastitu zelim zato sto radim sa ljudima i novcem.Ova situacija postaje zabrinjavajuca,pogotovo za nas koji imamo "naopak" rad imunog sistema.Ne daj boze,pogorsanje ili komplikacije...bilo od cega,gripa ili vakcine."Od dva zla,izaberi jedno".
Sutra idem na redovnu kontrolu,posavetovacu se sa doktorom.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.