Autor Tema: Spondiloza i diskus hernija  (Pročitano 12684 puta)

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Spondiloza i diskus hernija
« poslato: Septembar 04, 2009, 12:14:04 posle podne »
Osim ms imam i spondiloza vrata koja je evo vec presla u diskus herniju. Nista nisam radila niti radim u vezi toga. Nikakve fizikalne terapije ni vezbe zato sto znam da nema mi leka (i za ovo  ](*,)
A kada zaboli...e to je bol uzasna.

Hendi-društvo

Spondiloza i diskus hernija
« poslato: Septembar 04, 2009, 12:14:04 posle podne »

Van mreže Lunja

  • Član
  • **
  • Poruke: 1464
  • Pol: Žena
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2011, 01:17:05 posle podne »
Ja se nadam da nisam promasila temu. Pre 15 god. dijagnostikovana mi je diskopatija. Sve je pocelo sa lumbagom i isijalgijom, da bi u toku prve godine uznapredovalo. Tada je vec pocelo okostavanje a sad mi je stanje nepoznato jer odavno sam vec prestala da idem na sva silna snimanja i ispitivanja. Proces je nepopravljiv. U fazama bola tj. ukocenosti bez udarne Th koja se sastoji iz inekcija (po dve dnevno tokom 7 dana) ne mogu da funkcionisem. U slabijin fazama bola uzimam diklofenak duo kapsule, trenutno jedine koje mi pomazu. Sve ostale sam vec isprobala. Bolovi, u tom stanju su stvarno uzasni. Svaki put dobijem i fizikalnu Th i Th strujom. Ali to samo trenutno pomaze. Dalje sto mogu da ocekujem, po recima neurohirurga, ako se ne budem pazila, sledi diskus hernija i operacija. Sad se samo trudim da odrzim ovakvo stanje da bih, vec ako bude moralo, isla na tu operaciju sto kasnije.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2011, 01:57:16 posle podne »
Ja imam hernijacije u cervikalnom delu kičme koji su pred pucanjem  (tako mi reče fizijatar),za bolove popijem brufen,koji za sada još uvek deluje.
Neurolog mi je rekao da kad ne budem mogla da hodam na peti i prstima da onda sledi operacija.E sad,ja na peti jedva mogu hodati,što pripisujem ms-u.
Fizijatar me šalje u banju,kaže da mi fizikalna u DZ ne bi mnogo pomoći.

Van mreže Daca

  • Član
  • **
  • Poruke: 18037
  • Pol: Žena
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #3 poslato: Januar 20, 2011, 02:14:22 posle podne »
Ena,jesi li isla kod neurohirurga?

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #4 poslato: Januar 20, 2011, 09:33:26 posle podne »
Nisam,još nije došlo do pucanja tih henrija.A nije me niko ni slao kod njega.Znam samo da mi je neurolog (iz DZ ovde) rekla da je jako rizična operacija na tom mestu gde su mi,pa dok ne puknu sve je ok.Malo boli ali dobro,nije strašno.

Van mreže Lunja

  • Član
  • **
  • Poruke: 1464
  • Pol: Žena
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #5 poslato: Januar 21, 2011, 11:41:56 pre podne »
Ja jos uvek mogu da hodam na prstima i peti, ali leva noga mi se koci u tim fazama bola. A inace mi je, po recima neurohirurga i po smincima sa magnetne rezonance, nerv koji inervise spoljni deo noge ostecen zbog tih stalnih upala. Zato mi je i osecaj u tom delu leve noge ostecen. A bol je stalno prisutan. Sad vise i ne znam kako izgleda biti bez bola. Nije jak konstantno, ali valjda zbog tog pritiska na nerv u lumbalnom delu kicme stalno ga osecam. Svaki nagli ili neprimereni pokret ga samo pojaca.
A operacija diskus hernije i jeste rizicna. Moja drugarica je imala isti problem pre cetiri godine. Njoj je pukla hernija i hitno je operisana. Dobro je prosla na operaciji ali joj je trebalo skoro dve godine da se potpuno oporavi. Najteza posledica koja joj je ostala je da ni dan danas nije joj se povratio osecaj za mokrenje. Sto je i inace moguca posledica ove operacije. Ovo pricam o lumbalnom delu kicme.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #6 poslato: April 11, 2011, 11:42:26 pre podne »
Lumbalni deo kičme me boli jako i ta bol udara u noge,stopala mi budu utrnuta.Nekad noću kad udtajem jedva ustanem i stanem na noge.To sam sve ispričala dr Živiću i rekao mi je da postoji verovatnoća da su sada i tu hernijacije i da nađem, dobrog neurohirurga da mi da dobru terapiju.
A što se tiče vrata ne mogu da ga okrenem ovih dana a da me ne zaboli,pre dva dana sam levu ruku pružila da dohvatim nešto i triceps je toliko zaboleo kao da je grč stegao,šaka mi je i danas utrnuta od tog grča ili šta je već bilo.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Spondiloza i diskus hernija
« Odgovor #7 poslato: April 13, 2011, 12:00:51 posle podne »
Операција без реза
среда, 13. апр 2011

На ВМА урађена прва интервенција на кичми без класичног хируршког реза, такозвана перкутана стабилизација, само три године после прве такве интервенције у свету.

Интервенција је први пут урађена у свету пре само три године. Екипа РТС-а имала је ексклузивно право да сними прве пацијенте којима је то урађено у Србији.
Доктор Миленко Савић, начелник спиналног одељења Клинике за неурохирургију објаснио је да се интервенција састоји у томе да се оболели дискус отклања убодом игле.

"Са једним обичним убодом у кичми долази се до оболелог дела кичме, уклања се тај део - оболели дискус, ставља се вештачка кост и имплант чиме се стабилузује и фиксира кичмени стуб", рекао је Савић.

Оваква интервенција намењена је пацијентима којима су, осим оболелог дискуса, остали делови кичме здрави. Тада је излечење стопостотно.
"Практично можемо да урадимо све типове савремених операција које се раде у спиналним центрима широм света", рекао је начелник Клинике за неурохирургију Зоран Рогановић.

На листи за ову интервенцију чека више од 120 пацијената. Већ ових дана први међу нима биће оперисани.

ceo tekst  РТС

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.