Autor Tema: ANKETA: Multipla i plombe  (Pročitano 43171 puta)

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #60 poslato: Jul 03, 2013, 12:53:48 posle podne »
Gledaj to iz drugog ugla, mozda kod njega nije ziva napravila problem u obliku multiple skleroze, al pitaj ti njega dal ima ceste glavobolje, dal mu je koncentracija i pamcenje oslabilo....

Neko ima neuroloski problem u obliku MS neko u obliku alzhajmera neko u obliku parkinsona, neko ima svakodnevne glavobolje....

Znaci ako je vec opste poznato da je ziva neurotoksicna, zasto je drzati u ustima!? Sta dgotrajnija je ta plomba, bela je manje postojana, a zamena plombe kosta 1000-2000 dinara, zar je vredno drzati plombe koje su stetne!?

Hendi-društvo

Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #60 poslato: Jul 03, 2013, 12:53:48 posle podne »

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #61 poslato: Jul 03, 2013, 12:59:26 posle podne »
I moj zubar (oralni hirurg) isto. Kaže da su Nemci radili veliku studiju o tome, s' obzirom da se amalgamske plombe prave preko 100 godina. Ustanovljeno je da više žive ima u morskim ribama i plodovima mora, nego u tim plombama. Složili smo se, da se ipak najpre radi o finoj kozmetičkoj zaradi, zbog belih plombi, koje su daleko kratkotrajnije. :)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #62 poslato: Jul 03, 2013, 01:13:07 posle podne »
bele plombe su čista kozmetika,amalgamske su trajnije...
s tim da i tu mogu iz iskustva na poslu ,a i ličnim,da se ogradim.one urađene mi pre 30 god su mi ko juče stavljene,dok one rađene mnogo kasnije,ispale i zamenjene opet amalgamskim
elem da se ponovim,iako sam to par puta već rekla.
majka mi je bila stom. sestra i u trudnoći sa mnom radila do samog porođaja,ja sam radila isti posao 23god
nje nema iz nekih drugih razloga,ne neuroloških ,ja sam tu gde sam :n14:
znači,može da bude,ne mora da znači :)

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #63 poslato: Jul 03, 2013, 05:10:36 posle podne »
Naca će to bolje znati, ali pojavljuju se svake godine nove *generacije* belih plombi, I sve su dugotrajnije, koliko su
*zdrave* saznaće sledeće generacije.

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #64 poslato: Jul 03, 2013, 05:22:17 posle podne »
 :ok:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.