Autor Tema: ANKETA: Multipla i plombe  (Pročitano 43170 puta)

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #30 poslato: Avgust 01, 2008, 12:54:30 posle podne »
Bele plombe su bar za mene znatno slabije pa se znalo desiti da ispadne poneka plomba. Imam i dve amalgamske. Estetski jeste da su ruznije, ali su naravno na zubima koji se ne vide direktno. Ne nameravam ih menjati. Bolje da imam zube nego da razmisljam o stetnosti necega za sto ne postoje neki pouzdani dokazi.

Hendi-društvo

Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #30 poslato: Avgust 01, 2008, 12:54:30 posle podne »

Van mreže BorisD

  • Član
  • **
  • Poruke: 83
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #31 poslato: Novembar 22, 2008, 07:17:27 posle podne »
Imam zubara sa kojim sam dosta razgovarao o MS , ali da priznam nikada nisam razgovarao o plombama. On je inace povezan sa onim ljudima koji su povezani sa ekipom lekara koja je poslala neke MS obolele u Kinu (stem celije) . Trebalo bi da se vidim sa njim sledece nedelje (srecom ne zbog zuba) pa cu da ga pitam. da zubar se zove Bojan...ne bih pisao dalje detalje da ne bi ispalo da ga reklamiram....

Van mreže BorisD

  • Član
  • **
  • Poruke: 83
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #32 poslato: Novembar 25, 2008, 12:23:20 pre podne »
Danas sam ponovo razgovarao sa zubarom . Upoznat je sa pricom o plombama kao okidacem i smatra da ipak nisu znacajne i da su samo deo potrage mnogih koji imaju MS za okidacima. Licno smatram da statistika ne ide bas u korist teoriji da su plombe okidaci.

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #33 poslato: Novembar 25, 2008, 12:40:57 posle podne »
Iz licnog iskustva,kad sam zamenio hipermanganske blombe sa keramickim,manje me boli glava  retko kad a pre sam imao cesdte glavobolje.

Van mreže Goga

  • Član
  • **
  • Poruke: 449
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #34 poslato: Decembar 14, 2008, 02:00:30 posle podne »
odavno sam glasala, al sada evo i kratak komentar: da, mislim da i amalgam pored ostalog negativno utiche na MS. Ja imam josh nekoliko amalgamskih plombi al one su ispod mosta ](*,), ostale sam zamenila belim.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #35 poslato: Decembar 15, 2008, 07:16:09 pre podne »
Gogo, kada si ih menjala, da li si imala neku specificnu proceduru kod zubara ili ih je prosto izvadio (izbusio) i stavio nove, bele.

Van mreže Goga

  • Član
  • **
  • Poruke: 449
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #36 poslato: Decembar 16, 2008, 08:43:56 pre podne »
Najnormalnije- izvadio- izbrusio, a tek sam posle citala da postoji spec.nacin za vadjenje tih plombi da bi se organizam sto manje "kontaminirao" zivom tj amalgamom. E, j....ga, kasno Marko na Kosovo stize...

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #37 poslato: Decembar 16, 2008, 12:00:49 posle podne »
Najnormalnije- izvadio- izbrusio, a tek sam posle citala da postoji spec.nacin za vadjenje tih plombi da bi se organizam sto manje "kontaminirao" zivom tj amalgamom. E, j....ga, kasno Marko na Kosovo stize...
Da na to sam mislila. Ali koga god sam ovde pitala, od zubara, nije imao pojma o cemu pricam. Ili se pravio lud, nije ni bitno, uglavnom to nisam nasla u Beogradu.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #38 poslato: Decembar 16, 2008, 12:16:20 posle podne »
Zdravo decki. Kad sam pitala moju zubarku oko ovih plomba (koje imam i ja, dve, tri), ona se nasmejala i rekla mi je da i ona ima i nije joj nista, kao vidi me, zdrava i prava a puna usta amalgam.. Bas glupi odgovor, ni smo svi isti..

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #39 poslato: Decembar 17, 2008, 11:12:34 pre podne »
najbolje bi bilo kada bi nam plombe bile od zlata.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #40 poslato: Decembar 17, 2008, 11:26:05 pre podne »
Pa kad se nasmejem, Bog da me vidi. mali1

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #41 poslato: Decembar 17, 2008, 01:49:32 posle podne »
najbolje bi bilo kada bi nam plombe bile od zlata.

Stvarno Asja i ja mislim tako. Ustvari ja bih najvise volela da imam sve zdrave zube, ali ako bas moramo plombe onda sam za zlato. To je jedan plemenit metal i nebi bilo ovih nedoumica da li vaditi neke plombe ili ih zadrzati. I da zubi bi nam lepo sijali.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #42 poslato: Decembar 18, 2008, 11:47:39 pre podne »
Амалгамските пломби се исфрлаат од употреба


Старите и штетни амалгамски пломби се исфрлаат од употреба. Ќе се употребува само амалгам коишто е прифатлив во светски рамки.

Ovo je informacija u danasnjim novinama u Skoplju. Konacno su se setili da ih izbaci iz upotrebe.

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #43 poslato: Decembar 18, 2008, 12:13:44 posle podne »
ja sam krenula da idem kod zubara i hocu da maknem 3 sive plombe ali vise iz estetskih razloga jer su mi odvratne kad se nasmijem!pitala sam zubara za povezanost izmedju ms-a i sivih plombi nije upoznat sa tim.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #44 poslato: Decembar 18, 2008, 12:38:24 posle podne »
Mnogo ti trazis od zubara. :D

Prevedi drugu recenicu, nisam shvatila. :-[

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.