Autor Tema: ANKETA: Multipla i plombe  (Pročitano 43313 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #15 poslato: April 14, 2008, 08:19:43 posle podne »
Možda i jeste. Zamisli za jedno 20 godina komentar u rubrici zdravlje: naučnici pronašli vezu između belih plombi i pojave trećeg oka.  mali1

Hendi-društvo

Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #15 poslato: April 14, 2008, 08:19:43 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #16 poslato: April 14, 2008, 08:26:36 posle podne »
Meni ih vade sve sa plombama. Na moju sreču nije jih dosta. Tako su odločili zbog nevroloških smetnji.  ::) Kažu, da bolje, da sve izvadim.  :-\ 

 Šteta Maco
  :-\

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #17 poslato: April 14, 2008, 08:28:49 posle podne »
Možda i jeste. Zamisli za jedno 20 godina komentar u rubrici zdravlje: naučnici pronašli vezu između belih plombi i pojave trećeg oka.  mali1

A ti ...nemam komentar

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #18 poslato: April 14, 2008, 08:36:02 posle podne »
??? Hteo sam da kažem, kako nam se serviraju neke revolucionarne opcije koje se nakon izvesnog broja godina pokažu kao vrlo štetne. Uradio sam to na malo šaljiv način.

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #19 poslato: April 14, 2008, 09:51:54 posle podne »
Šteta Maco
  :-\
Nije tako loše, jer imam plombe samo na 5 zuba. Ostali mi ostaju.  :)

Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #20 poslato: April 18, 2008, 07:20:46 posle podne »

 Živine plombe – bolje van

Najnovija saznanja o štetnosti živinih plombi stečena na Sveučilištu u Calgariju osobito su zaoštrila dilemu o upotrebi crnih plombi kad su u pitanju trudnice. Imate ih u ustima?
Crne, tj. amalgamske plombe koje se upotrebljavaju već 200 godina u stomatologiji sadrže opasnu živu. Počele su se upotrebljavati kao zamjena za skuplje zlatne plombe. U plombama se živa miješa s drugim materijalima, kao što su bakar, kositar, srebro i cink. Smatra se da u kombinaciji s tim materijalima, živa postaje neopasna.

U testu izdaha sa žvakaćom gumom pokazalo se da osoba s amalgamskim plombama ima 4-6 puta veću koncentraciju žive od osobe bez njih. Oko 90% žive kondenzira se u plućima otežavajući disanje, zatim u bubrege, jetru i želudac, a najopasnija je kad dospije u mozak jer je neurotoksična. Zbog toksičnog djelovanja, funkcija bubrega opada za 50%, a gubitak natrija iz organizma poraste za 300%. Uslijed toga se stvara renin, raste krvni tlak i dolazi do srčanih smetnji što su dokazali pokusi na majmunima.

Najnovija saznanja o štetnosti živinih plombi stečena na Sveučilištu u Calgariju osobito su zaoštrila dilemu u upotrebi crnih plombi kad su u pitanju trudnice. Savjetuje se izbjegavanje živine plombe zbog mogućeg štetnog djelovanja na plod, te se predlažu kompoziti u zamjenu.

  Izvor : Net.hr


Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #21 poslato: April 18, 2008, 07:22:30 posle podne »


  I dalje bez presude plombama

Iako su bijele plombe dobile primat, ni nakon dvije godine pomnog istraživanja znanstvenici ne mogu točno reći je li amalgam, koji se koristi za 'srebrne' zubne plombe, štetan ili ne.
"Je li amalgam zaista štetan i ako jest u kojoj mjeri, iz znanstvene se perspektive mora promatrati vrlo diferencirano", izjavio je u petak Dieter Melchart iz minhenske bolnice Klinikum rechts der Isar.

Ta izjava predstavlja zaključak dvogodišnjeg istraživanja, tijekom kojega je ispitano oko 5.000 slučajno odabranih pacijenata.

Znanstvenici ipak nisu uspjeli otkriti vezu između broja amalgamskih punjenja i pojavljivanja određenih simptoma.

    Izvor : Net.hr


Van mreže Moviefreak

  • Član
  • **
  • Poruke: 96
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #22 poslato: April 18, 2008, 08:12:57 posle podne »
evo ja sam jucer skinula jedinu amalgamsku plombu koju sa ikad imala
just in case )))

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #23 poslato: Jun 10, 2008, 02:40:09 posle podne »
Da li crne plombe zaista škode zdravlju
Autor: E.B. | 10.06.2008 - 06:15


Poslednja istraživanja britanskih stručnjaka, pokazuju da amalgamske plombe sadrže opasnu živu. Ipak olakšavajuća okolnost, kažu stručnjaci, je ta što živa u kombinaciji s drugim materijalima, kao što je bakar, srebro i cink, postaje bezopasna, a upravo se ta kombinacija upotrebljava za čvrste amalgamske plombe.
Stručnjaci takođe tvrde da se oko 90 posto žive kondenzuje u plućima što otežava disanje, šteti bubrezima, jetri i želucu i da je najopasnija kada dospe u mozak jer je neurotoksična.
Međutim, stomatolozi tvrde da je istina da 90 posto materijala u amalgamskoj bombi čini srebro i da nikada do sada nije tačno dokazano štetno delovanje ovakvih plombi na čoveka.
Stomatolozi u Nemačkoj su godinama radili istraživanja i nigde nisu našli neke veće ili štetne koncentracije žive, pa čak ni kod ljudi koji u ustima imaju puno amalgama.
Međutim u Skandinaviji je recimo zabranjeno da se trudnivcama stavljaju stare crne plombe.
Na kraju se izbor između crne ili bele plombe ostavlja na izbor samom stomatologu, koji ako nije savršeno vešt uglavnom izabere crnu plombu jer je sa njom lakši rad, dok su bele mnogo komplikovanije za postavljanje.
Dakle, zvaničnog stava još tačno nema. U mnogim zemljama su preventivno crne plombe stvar prošlosti, pa zbog toga ne bi bilo loše da dobro razmislite pre nego što izbor plombe ostavite stomatologu.http://www.blic.co.yu/slobodnovreme.php?id=44903

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #24 poslato: Jul 31, 2008, 05:50:01 posle podne »
Juce sam malo popricala sa profesorom na stomatoloskom fakultetu. Ukratko i "ujasno" rekao covek da se manem toga.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #25 poslato: Jul 31, 2008, 08:35:48 posle podne »
Dragi moji, juce su mi se smejali stomatolozi, a sad mi se smeju biohemicar i toksikolog koji sa mnom citaju ovaj topic.
Vec je vise puta ovde receno da toksicnost amalgamskih plombi nije naucno dokazana. Da vas ne davim strucnim toksikoloskim terminima, evo ukratko cinjenica o zivi:
Definitivno se radi o veoma toksicnom metalu kojim se mozemo otrovati:
1.gutanjem (npr.razbijemo toplomer i popijemo zivu) sto bi dovelo do gastrointestinalnih problema (povracanje, proliv, ostecenje sluzokoze...)
2. udisanjem (razbijemo taj isti toplomer i udisemo isparenje) sto bi dovelo do ostecenja pluca
3. hronicnim izlaganjem zivi (teoretski, kad bi se ona oslobadjala iz amalgama, sto, kao sto je receno, nije utvrdjeno), i tada bi dovela do ostecenja najpre bubrega, a i drugih organa Najprostije receno, isto tako bismo se mogli otrovati natrijumom i hlorom kada bi se oslobadjali iz natrijum-hlorida (kuhinjske soli), sto naravno nije slucaj.
U svakom slucaju, i kod najgorih trovanja zivom, nikada se ne javlja celavost!!! I mi smo gledali film Dnevnik Janga trovaca, ali tu je celavost jedna od posledica trovanja talijumom a ne zivom.
A sto se tice belih plombi i hormona, i ako bi nekom palo na pamet da stavlja hormone u njih (a ne postoji ni jedan logican razlog za to), svi mi zajedno ne bismo imali novca za jednu takvu plombu, s obzirom na cenu proizvodnje (izolovanja ili sinteze) hormona.

Juce sam malo popricala sa profesorom na stomatoloskom fakultetu. Ukratko i "ujasno" rekao covek da se manem toga.

Dakle, ovaj profesor sa stomatoloskog fakulteta je bio potpuno u pravu.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #26 poslato: Jul 31, 2008, 09:58:24 posle podne »
na stomatoloskom fakultetu uce da je amalgam nuzno zlo.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #27 poslato: Jul 31, 2008, 10:42:06 posle podne »
na stomatoloskom fakultetu uce da je amalgam nuzno zlo.

Možda, ali za proizvođača belih plombi !!!

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #28 poslato: Avgust 01, 2008, 09:11:53 pre podne »
Ja i dalje mislim da tu ima necega.
I naravno da im ne verujem. Farmaceutima, proizvodjacima bilo cega sto je vezano za medicinu, nista ne verujem.
Pa samo se setite pticijeg gripa i prodaje leka Tamiflu (ne znam kako se pise).

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Multipla i plombe
« Odgovor #29 poslato: Avgust 01, 2008, 11:37:18 pre podne »
E sad, nisam htela da duzim pricu, ali profesor mi je prilicno detaljno objasnio da bi to samo teoretski moglo biti stetno ako bismo recimo imali nekoliko hiljada amalgamskih plombi u ustima sto je nemoguce.
I naravo, profesor radi na akademiji tako da tu nema govora o profitu, privredi....
I trece to sto se uci na stomatoloskom fakultetu je upravo ono sto je covek koji tamo radi i predaje meni objasnio, a ne ono sto mi ovde mozemo da nagadjamo.

kao i tauruis, i ja sam popila nekoliko podsmeha  ;)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.