Autor Tema: Mac  (Pročitano 11701 puta)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Mac
« poslato: Avgust 13, 2009, 10:47:20 pre podne »
 Auuuu, al' sam se napalio da kupim Mac. Medjutim ni u snu ne mogu da skupim toliku gotovinu za kratko vreme (par nedelja), pa sam odlucio da uzmem kredit (na svu srecu jos uvek sam kreditno sposoban). Interesuje me da li neka banka daje kredite za Mac i da li Mac moze da se svrsta u "domaci" proizvod, jer se sklapa u Srbiji (nesto slicno kao "Punto" u Kragujevcu)?
 Takodje me interesuje vase misljenje o Mac kompjuterima. Citao sam po raznim forumima da su mnogo, mnogo stabilniji od PC-a. (Takodje sam imao "hekintosa" i stvarno je stabilniji od PC -a). Isto, mene nerviraju razni kablovi, a ovo "cudo" ima samo 2 (slovima: dva).
 

Hendi-društvo

Mac
« poslato: Avgust 13, 2009, 10:47:20 pre podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Mac
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2009, 02:59:00 posle podne »
Laptop nema kablove uopšte, pa ako ti je to prioritet ...  ;D

Lično iskustvo nemam, osim posmatračkog. Neki koji su odavno koristili Mac, pređoše na PC a neki sa PC-ja razmišljaju o MAC-u (poput tebe). Možda je moj stav "zastareo" ali njega povezujem sa mašinom za rad. E, sada, kakve su tvoje potrebe, to samo ti znaš.
Ja sam u fazi kada mi "posao odrađuje" i laptop pod XP-om. Probleme sa stabilnošću operativnog sistema nemam odavno ali neki put se desi da hardver počne sa svojim mušicama, ali ništa značajno. U svakom slučaju, mojim potrebama a i mom budžetu, sigurno nije potreban jedan Mac.

Za mene je to nepotreban trošak. ;)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Mac
« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2009, 08:17:14 posle podne »
Potpuno si u pravu. Nemam nekih velikih zahteva (osim montaze, al' to mi, kako tako, zavrsava i ovaj moj dual. Jeste lap top nema kablove, al' me moj DELL nervira sto je slab :), al' tu sam ja kriv. Citao sam (i gledao) da kod maca mnogi programi rade vrlo, vrlo stabilno (desetak njih odjednom). Moj XP (legalan) ne moze to da isprati (ne verujem da je u pitanju masina, PC desktop).
Medjutim ima vremena do Nove godime, mozda cu se i ohladiti :), ko zna.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Mac
« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2009, 08:24:39 posle podne »
Desetak njih odjednom? Ima li realne potrebe da radi 10 programa istovremeno?

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Mac
« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2009, 08:30:25 posle podne »
Ja sam zadovoljan sa mojim pc,i ja radim 10 programa istovremeno bez ikakvih problema.....

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Mac
« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2009, 08:36:37 posle podne »
I ti sa 10 programa? Ako nije problem, koji su Vam to programi koje istovremeno terate?

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Mac
« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2009, 08:42:26 posle podne »
Ja poteram Premiere, pa neki DVD encoder, normalno Mozilu, Winamp, TV karticu, ... (nisu deset i ne rade svi istovremeno, al' uzimaju memoriju.

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Mac
« Odgovor #7 poslato: Avgust 15, 2009, 08:49:00 posle podne »
 Mozila,opera,slusam muziku,skidam dva filma,skidam neku muziku,cryptload skida neke programe,skayp cetujem,jasc paint shop,doradjem neke slike,to je valjda sve...............

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Mac
« Odgovor #8 poslato: Avgust 16, 2009, 12:57:11 pre podne »
nisu deset i ne rade svi istovremeno, al' uzimaju memoriju.

Ono što ne mora da bude u pogonu, isključi. Ako i pored toga ima manjak memorije, dokupi ali istu kakvu već imaš. Mnogo jeftinije od Mac-a. Pošto obrađuješ video, mislim da je kod tebe bitniji procesor i dobro hlađenje i opet je to jeftinije od Mac-a.

Banđa ... ti ga baš maltretiraš. :) Koliko RAM memorije imaš?

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Mac
« Odgovor #9 poslato: Avgust 16, 2009, 04:35:41 posle podne »
RAM memorije 1 GB,ali za stbilnost je po meni iz iskustva najvaznije napajanje,ja to cesto menjam 1 godisnje i sto jace sad sam uzeo 750w,jer u napajanju imaju kondezatori koji oslabe i normalno da komp neradi kako treba pogotovo ako radis non stop a ja negasim komp radi i kad spavam...........

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Mac
« Odgovor #10 poslato: Avgust 16, 2009, 10:46:19 posle podne »
Au, matori. 750 w pa još ne gasiš. Račun za struju veći nego od TA peći. :)
Meni 450 završava posao.

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Mac
« Odgovor #11 poslato: Avgust 16, 2009, 10:49:55 posle podne »
I meni je 450 w zavrsavalo posao,ali i zezalo sad nemam tih problema i nije neka potrosnja ja bar nisam primetio..........

Van mreže noodle

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • http://markoteodorovic.info/
    • DonorHeroj - Spasi živote, zaveštaj organe!
Odg: Mac
« Odgovor #12 poslato: Septembar 17, 2009, 02:03:23 posle podne »
Peco, Mac je cale. (vidi se da sam iz Zemuna)
os je brzi i stabilniji. za rad je bolji od pc-ja (mada je za igrice losiji jer nepodrzava 95% igrica), na viruse zaboravi, a izgled spolja je "vau".
ako imas kintu, kupuj!

Van mreže homer

  • Član
  • **
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
  • sunt lacrimae rerum et mentem mortalia tangunt
  • Dg: G35
Odg: Mac
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 02, 2009, 12:36:05 posle podne »
Da li ste svesni da postoje mac os-ovi panter i leopard za pc. Dobra podrška za nove konfiguracije. Šta će vam Mac.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Mac
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 02, 2009, 01:41:32 posle podne »
pa da, Intel pravi procesore za Mac. Ali, svi ti "hackintoshi" ne rade sve do kraja ... n.p.r. mail im nije nesto sredjen. Ja ne znam da li postoji legalan Mac OS za PC ?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.