Autor Tema: Kontrola sfinktera  (Pročitano 63449 puta)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Kontrola sfinktera
« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2017, 04:59:49 posle podne »
Evo prikaz na YouTube kako se to radi - https://www.youtube.com/watch?v=luHU7BzLrco
Za razliku od ove devojke ja ne koristim urin kesu vec urin plasiram u wc solju, na koju sedim dok se praznim. Znaci ja to ne radim na kolicima vec sednem na wc solju.
Izgleda komplikovano ali kad se radi vise puta prelazi u rutinu. Nije problem.
Mislim da bi 80 % obolelih od MS-a trebali ovo da rade, bilo bi im lakse.
Sad razmisljam da bi i meni bilo mnogo lakse da sam ovo radila u prvih 5-6 godina bolesti, dok sam hodala. Kad ispraznite besiku nema onog cestog nagona za mokrenja... I, nema infekcije!

Ako imate pitanje, slobodno pitajte sve.

Hendi-društvo

Odg: Kontrola sfinktera
« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2017, 04:59:49 posle podne »

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Kontrola sfinktera
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2018, 08:07:02 posle podne »
Od juce sam pocela da radim samokateterizaciju, da se resim urinarnih infekcija!

Roxi,napiši svoja iskustva poslije godinu dana samokateterizacije , vjerujem da će mnogima ta informacija biti od koristi :m2:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Kontrola sfinktera
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 17, 2018, 10:46:12 pre podne »
Uglavnom ja sam prezadovoljna! Nema stalnih infekcija! 
Praznim se, uglavnom cetiri puta na dan. Iako imam 2 katetera dnevno, naucili su me u bolnici kako da jedan kateter upotrebim dva puta.
Da sam musko bilo bi mnogo lakse jer kao zena moram da koristim ogledalo. No, covek se nauci na sve! ;)
Zaista je velika stvar uspostaviti koliko toliko kontrolu mokrenja. Verujem da je mnogima to najveci problem pri izlasku iz kuce. To znam po sebi.

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Kontrola sfinktera
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 17, 2018, 08:00:32 posle podne »
Super Roxi, baš mi je drago da ti je olakšan, da tako kažem, život i da si zadovoljna
 n32

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Kontrola sfinktera
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 17, 2018, 08:27:49 posle podne »
Hvala Senna!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.