Autor Tema: Kablovska televizija  (Pročitano 10183 puta)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Kablovska televizija
« poslato: Avgust 09, 2009, 01:17:10 posle podne »
Citat
Sad sam zvala SBB i oni ne daju popust na internet ali za invalide od 100% daju potpuno oslobadjanje tv pretplate! S`obzirom da je ona 609 dinara mesecno, to nije malo :)!

 Da li to vazi i za nas MS - ovce? Verovatno su potrebni neki papiri?

dopuna:tema je nastala iz teme pristup internertu
naca Global moderator

Hendi-društvo

Kablovska televizija
« poslato: Avgust 09, 2009, 01:17:10 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Kablovska televizija
« Odgovor #1 poslato: Avgust 09, 2009, 02:39:33 posle podne »
Citat
KABLOVSKA TELEVIZIJA
 Kablovski provajderi SBB, Radijus vektor i KDS daju popuste za osobe sa invaliditetom pri plaćanju usluga kablovske TV. Visina popusta nije ista, odnosno razlikuje se u zavisnosti od stepena telesnog oštećenja i od internih odluka provajdera.

Potrebna dokumentacija:
- Zahtev provajderu - Rešenje o ostvarenom pravu na tuđu negu i pomoć - Ugovor o kablovskoj TV - Fotokopiju liĉne karte vlasnika stana - Fotokopiju liĉne karte OSI - Dokaz o vlasništvu stana

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,118.msg49823.html#msg49823

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Kablovska televizija
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2009, 06:15:14 posle podne »
Jel´to za popust odlučuje sama kablovska, ili je možda potrebno uputiti neku molbu ili peticiju invalida koji koriste usluge. Da budem jasniji: ako k.tel nema popust (to može biti i internet provajder i sl) da li napr. udruženje invalida može da im predoči problem koji invalidi imaju sa finansijama itd. i nagovori ih da uvedu popust. Čini mi se, ako ih budem zvao privatno, da će glatko da me odbiju. Znači, kako bilo ko ko daje popust na nešto invalidima, odlučuje da to uradi ?

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Kablovska televizija
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2009, 06:39:06 posle podne »
Pa ja ne znam šta da ti kažem osim da se ponovim.
Citat
Visina popusta nije ista, odnosno razlikuje se u zavisnosti od stepena telesnog oštećenja i od internih odluka provajdera.

O internetu je pisano ovde:
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,110.msg75976.html#msg75976


A što bi te odbili ako imaš dokumentaciju koju traže (ima gore u postu) ?

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Kablovska televizija
« Odgovor #4 poslato: Avgust 11, 2009, 07:11:51 posle podne »
Ovde se radi o tome da kod moje kablovske nema popusta u opšte. Ja bih da ih nagovorim na to.
  Znači neke kablovske imaju popust, a kako su došle na to? Verovatno je postojala neka inicijativa ili su procenili da im je to u interesu zbog, šta ja znam, podizanja rejtinga? Razumete? Možda ljudi nikad nisu čuli za invalide, a kamoli za popust.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Kablovska televizija
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2009, 07:23:16 posle podne »
To nije pitanje za nas već za menadžere tih firmi.
Kontaktiraj ove koje daju popust,kako su se oni odlučili na to.
Srećno u nagovaranju tvog kablovskog operatera.

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Kablovska televizija
« Odgovor #6 poslato: Avgust 11, 2009, 07:27:26 posle podne »
Hteo sam da čujem iskustva, možda neko ko je član udruženja invalida ili slično bi mogao znati. U svakom slučaju hvala naco

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.