Autor Tema: Germanijum  (Pročitano 31079 puta)

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #30 poslato: Januar 28, 2010, 08:55:12 pre podne »
Meli, slazem se potpuno. I mene sve ovo oko germaniuma lici na dobar biznis. Daj boze da pomaze i probacu ga (kada budem imala novaca)... I onako sve par koje zaradim ostavljam u apotekama.

Hendi-društvo

Odg: Germanijum
« Odgovor #30 poslato: Januar 28, 2010, 08:55:12 pre podne »

Van mreže leon

  • Član
  • **
  • Poruke: 58
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #31 poslato: Februar 19, 2010, 08:21:09 posle podne »
Nama su bas danas ponudili germanium 132 u bolnici. Zena radi kao vaspitacica u decijoj bolnici a menadzerka je te firme i snabdeva apoteke.E pa ovako prva kutija 4800din a sledece sve 3800.Znam da su velike pare ali zelela bih da narucim.Da li ima neko pozitivna iskustva?

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Germanijum
« Odgovor #32 poslato: Februar 20, 2010, 01:50:16 posle podne »
kerka mi je pila , kako sam vec i pisala , germanium,,sada momentalno  ne.Njoj se ppsto stanje pobolsalo  kad ga je pila, e sad dali je bas od njega , to  ne znam .Popila je tri kutije, sada pauzira, a da je skup to da., da je lek, to sigurno nije, naravno.

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #33 poslato: Februar 20, 2010, 02:14:01 posle podne »
samo neka je njoj bolje a nije vazno od cega

Van mreže Daca

  • Član
  • **
  • Poruke: 18037
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #34 poslato: Mart 01, 2010, 09:56:12 pre podne »
Germanijum nije lek već prevara
Ivan Mišković | 01. 03. 2010.

U želji da se oslobode umora, zaštite od raznih bolesti, ojačaju imunitet, pročiste organizam, a da pri tom zaobiđu lekarske ordinacije, ljudi se sve češće sami leče raznim „lekovitim“ preparatima. Tako je u modu ušao i germanijum, hemijski element iz grupe metala, koji pacijenti rado preporučuju jedan drugom jer o njemu kruži fama da „leči sve“.

- Kod ljudi vlada pomama za sredstvima koja im navodno pročišćavaju organizam od stresa i nezdravog života, ali im preparati germanijuma, biljke maka ili različite gljive u tome neće pomoći - kaže za „Blic“ prof. dr Tomislav Jovanović, klinički fiziolog na Medicinskom fakultetu u Beogradu.
Dr Jovanović objašnjava da je germanijum kao metal toksičan po ljudski organizam. Ljudi ga već dugo koriste kao antioksidans u jedinjenju sa ugljenikom, vodonikom i kiseonikom, a dijetetski suplementi koji se reklamiraju su baš takva jedinjenja.
- Sada su u modi takozvani adaptogeni, materije biljnog ili životinjskog porekla koje podižu opšti tonus organizma i deluju stimulativno. Svi ovi preparati svrstani su u grupu suplemenata, odnosno kao dodaci ishrani. Adaptogena ima masa na tržištu. Tu su matični mleč, preparati koji sadrže biljku maka, određeni tipovi gljiva, razni antioksidansi iz crnog vina... Za sve njih navodno važi da čiste organizam od slobodnih kiseoničnih radikala, što niti je tačno, niti je dokazano - ističe dr Jovanović.
Doktor objašnjava u kojoj situaciji je potrebno očistiti organizam od slobodnih kiseoničnih radikala. U normalnim uslovima naše ćelije koriste molekulski kiseonik. Stresne situacije i nekvalitetan život i ishrana dovode do toga da se u ćelijama stvara jonski kiseonik i on deluje kao slobodni radikal, agresivan je na ćelije organizma i remeti njihovu funkciju. To je razlog sve češće upotrebe antioksidanasa, gde se ubrajaju i preparati germanijuma. Dr Jovanović naglašava da od tih preparata nema koristi, već je rešenje u zdravijim navikama i ishrani.

Veliku tražnju za preparatima germanijuma, ali i ostalim, kako kaže, navodnim antioksidansima i „pročišćivačima“ organizma, potvrđuje i farmaceut Vukosava Stevanović iz organizacije „Farmaceutsko jezgro“. Ona kaže za „Blic“ da ljudima, kad traže preparate germanijuma, ona uvek objasni da oni nemaju pozitivan efekat na zdravlje. Njoj posebno smeta što se oni reklamiraju kao lek i preporučuju u terapiji malignih bolesti, što nikako ne bi smelo.

- Nijednom dijetetskom proizvodu ne smeju se javno pripisivati lekovita svojstva jer su kazne za to i do tri miliona dinara. Nažalost, niko to ne sankcioniše. Ovde nije reč o lekovima već o prevari - kategorična je Vukosava Stevanović.

Oba sagovornika „Blica“ savetuju građane da se umesto preskupih preparata okrenu ishrani bogatoj svežim voćem i povrćem, uz upotrebu pola grama vitamina C dnevno.

Ceo tekst http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/178735/Germanijum-nije-lek-vec--prevara

Van mreže ikicaa87

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Germanijum
« Odgovor #35 poslato: Mart 19, 2010, 11:04:36 pre podne »
Da li smeju deca od 10 god. da piju Germanium?I koliko dugo sme da se pije?Pravi li se neka pauza posle ispijanja da bi se nastavilo lekom? Hvala unapred

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Germanijum
« Odgovor #36 poslato: Jul 13, 2010, 07:15:29 posle podne »
Ja sam pocela da pijem germanijum pre par meseci,pa me interesuje da li jos neko koristi isti!???

Van mreže leptirica

  • Član
  • **
  • Poruke: 23
  • Postavi sebi nemogući cilj!
Odg: Germanijum
« Odgovor #37 poslato: Jul 18, 2010, 01:34:36 pre podne »
Popila sam jednu kutiju na nagovor majke koja je bila ocarana televizijskom reklamom, iako mi je apotekarka (iz najbolje namere rekla da je to cista glupost, da se u toj famoznoj kapsulici nalazi mali procenat germanijuma, zelenog caja, mislim? ruze, semena grozdja...)
Da sam se osecala bolje- nisam, losije- nisam, jedino 5400 dinara manje u dzepu... Nema veze bar sam probala... Tako da nisam uzela drugu kutiju, otici cu za te pare na neku dobru veceru (3x).. Imace bolji efekat sigurno...
Ljubim Vas!
Pozdrav svima!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.