Autor Tema: Germanijum  (Pročitano 31200 puta)

Van mreže Stesa

  • Član
  • **
  • Poruke: 64
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:14:35 posle podne »
Pozdrav svima!
Nedavno sam doznala neke informacija u vezi germanijuma, a zelim da podelim sa vama podatke sa ovig web-site-a. Na engleskom je, kad imam vise vremena pokusacu da nesto prevedem. Koliko sam saznala sa "terenskog istrazivanja" :) , puno pacijenata (ne znam dali svi) sa dijagnozom MS su zadovoljni germanijumom. Planiram da pocnem da ga koristim, javicu vam ako vas zanima.
 
http://www.germanium.net/index.php

Hendi-društvo

Odg: Germanijum
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2009, 10:14:35 posle podne »

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Germanijum
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2009, 12:38:28 pre podne »
Javi obavezno,i prevedi

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 15, 2009, 09:09:02 pre podne »
I ja planiram da pocnem da ga uzimam..Iako jacanje T-kletka nekako me plasi.. Pokusacu s jednom dozom.

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 20, 2009, 11:34:39 pre podne »
sad mi je javila sestra da je jutros na tv obn bila emisija o GERMANIUMU da li neko mozda gledao

Van mreže doris

  • Član
  • **
  • Poruke: 477
Odg: Germanijum
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:06:40 posle podne »
Sutra mi stize germanijum i pocinjem da pijem,javljacu kakvi su rezultati.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Germanijum
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:18:43 posle podne »
Doris,od kolko mg.su kapsuli i kolko ces dnevno da pijes?
kerka mi pije jedno ujutro  od 500mg.

Van mreže doris

  • Član
  • **
  • Poruke: 477
Odg: Germanijum
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 23, 2009, 08:40:18 posle podne »
Za sad mogu da ti kazem da znam da u pakovanju ima 60 kapsula,ne znam gramazu.  Rekli su mi da se piju u zavisnosti u kakvom sam stanju, tako da, obzirom na moje stanje, dovoljno je jedna kapsula dnevno,a kada se osetim lose onda u tom periodu po dve kapsule. Sutra cu napisati i gramazu.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 30, 2009, 01:13:54 posle podne »
Istrazivala sam malo o germaniumu (pre nego sto ga kupim) i dosla do frapantne podatke da je to nista drugo no steroid, vrlo slican anabolicnom andregnom steroidu koji je zabranjen, a izmedjuostalom koristi se za doping pasa i konja  :m4:

http://forums.vmacedonia.com/f30/germanium-g-132-ima-li-nekoj-so-zdrav-razum-25630/

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Germanijum
« Odgovor #23 poslato: Novembar 05, 2009, 11:03:31 pre podne »
http://forums.vmacedonia.com/f30/germanium-g-132-ima-li-nekoj-so-zdrav-razum-25630/

 koga, veke ne e doktor ,sto gi mesa doktorite i ministerot  :m4:
 mene bas i ne mi je jasno sto sakal da kaze ,ama jas ne sum ni  doktor ni hemicar.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #24 poslato: Novembar 05, 2009, 11:11:39 pre podne »
Sama, kako ste zadovoljni sa uzimanjem germaijuma? Uzecu ga i ja (samo da skupim pare ). Drugarica mi je farmaceut i rekla je da treba vremena da bi pokazao rezultate a i ne samo jedna kutija vec minimum 3.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Germanijum
« Odgovor #25 poslato: Novembar 05, 2009, 07:37:59 posle podne »
Pa ima neke znake na bolje, mislim da dobro reaguje,sad je pocela sa drugom kutijom,pa videcemo na dalje kako se da bude.za sad ga dobro podnosi.
Kapsule koje prima sadrze 100mg. germanium ,matcen mlec,zeleni caj,proteinski ajkulin kompleks i ekstrat iz semenke crvenog grozda, sve 500mg.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Germanijum
« Odgovor #26 poslato: Januar 06, 2010, 09:52:28 pre podne »
TV Avala, emisija Slatka moja, gost dr Snezana Basic, govori 45min. o germaniumu i rece, ne trepnuvsi, da Japanci nemaju obolelih od  MS zato sto koriste germainium

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Germanijum
« Odgovor #27 poslato: Januar 06, 2010, 04:13:49 posle podne »
aha..germanium kao prventiva..ali dali i kao lek za ms  :m3: Ja ga nisam uzela..mnogo skup..kupila cizme za te pare  :-[

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Germanijum
« Odgovor #28 poslato: Januar 07, 2010, 09:26:13 posle podne »
bolje sto si kupila cizme

Van mreže Meli

  • Član
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Germanijum
« Odgovor #29 poslato: Januar 27, 2010, 04:53:10 posle podne »
aha..germanium kao prventiva..ali dali i kao lek za ms  :m3: Ja ga nisam uzela..mnogo skup..kupila cizme za te pare  :-[

Hehe, to se zove pozitivno razmilšljanje :). Prošli put kada sam bila kod dr. opšte prakse ( moja bila na odmoru), ona mi onako sva uzbuđena reče :'' Da li ste čuli za naš novi lijek?''. Ja onako zbunjeno je gledam, prekontavam po glavi sve moguće lijekove za koje sam čula, rekoh ''Koji?''. Kad odvede me ona kod druge dr. koja radi distribuciju tog lijeka i reče da se radi o germaniumu. Kao cura ustala iz kolica sa MS-om. Tad mi je već bilo muka. Hajd da je rekla imamo preventivni antioksidans koji košta 60eura, mjesečno, pa ako želite kupite. Nego način na koji je sve to rečeno mi je bilo, bljak.
Kada sam izašla iz ambulante osmjehnula sam se sama sebi i skontala da imam izbor da u sebe guram lijekove od 100E na više ili da uživam u životu, izlazim u kino, poklonim dragim osobama nešto, obradujem roditelje, odem na planinu, posjetim Pariz ( :m2:) i odabrala ovo drugo :).

Kad danas se opet zatekne ista dr. i opet ista priča, uzmite germanium, bar preventivno. Osjećala sam se kao da sam došla u TOP-SHOP, a ne kod dr.
Nemam ništa protiv germaniuma, možda je i dobar, ali mi se ne sviđa način na koji tretiraju bolesnike. Kao bolestan si pa ćeš potrčati za svim što nude, uz naravno sažaljive poglede. Ma bezveze.
Još u čekaonici upoznam ljude koji sastavljaju jedva kraj sa krajem, ali kupuju germanium i sve što i nude, a odriču se ostalih lijepih stvari. E pa ne želim tako da razmišljam.
Malo sam se raspisala, ali su me iznervirali :).

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.