Autor Tema: Aluminijum  (Pročitano 6722 puta)

Van mreže Alek

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
Aluminijum
« poslato: Jun 27, 2009, 04:43:48 posle podne »
Da li MS nastaje uticajem stresa,lose ishrane ili virusa?Zvanicna medicina iznosi u javnost ova tri uzroka.Za pojedine ljude,koji se bave bio-medicinom ne postoji dilema:neuroloski poremecaji,izmedju ostalih i MS,nastaju zbog talozenja aluminijuma u organizmu!Doduse,neki zvanicnici su nastanak Alchajmerove bolesti povezali sa velikim kolicinama aluminijuma kod pacijenata obolelih od ove bolesti.Naime,svaki covek ima odredjenu kolicinu Al i njihov organizam uspeva da se oslobodi viska ovog metala,sto nije slucaj sa organizmom ljudi sa neuroloskim poremecajima.Upotreba selena bi mogla da resi problem,medjutim i Se je jako otrovan,pa nije jasno kolika kolicina bi pomogla u lecenju neuroloskih oboljenja.

Da li neko ima znacajnija saznanja o svemu navedenom?

Hendi-društvo

Aluminijum
« poslato: Jun 27, 2009, 04:43:48 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Aluminijum
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2009, 10:24:57 posle podne »
Kao predostroznost i zbog aluminijuma ili npr. zbog zive treba koristiti antioksidante, ili izbegavati kozmetiku koja sadrzi aluminijum (preparati protiv znojenja, uvek pogledati sastav).
Prica o teskim metalima je aktuelna poslednjih godina:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4724414.stm

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Aluminijum
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2009, 09:12:19 pre podne »

da biste odagnali sumnju mozete uraditi test teskih metala iz kose, tj. analizu kose.  Analizom kose može se utvrditi opterećenost organizma teškim metalima kao što su olovo, aluminijum, živa, kadmijum i arsenik
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php?topic=668.msg20674#msg20674

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Aluminijum
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2009, 07:27:37 posle podne »
nije aluminijum nego gvozdje....

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4724414.stm

Van mreže Alek

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Aluminijum
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2009, 11:50:57 pre podne »
ne,aluminujum jeste,a gvozdje nije.Ti citas po internetu,a ja dobijeam rechi i dela na licu mesta.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Aluminijum
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2009, 12:54:56 posle podne »
a ja dobijeam rechi i dela na licu mesta.

Da li bi hteo da podeliš, sa nama, te informacije?

Van mreže Ha Even

  • Zabranjen
  • ***
  • Poruke: 159
  • Pol: Žena
Odg: Aluminijum
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2009, 01:38:49 posle podne »
ne,aluminujum jeste,a gvozdje nije.Ti citas po internetu,a ja dobijeam rechi i dela na licu mesta.
Kako se može dokazati je li aluminij ili željezo?
Pretpostavljam da je rađena obdukcija na nekim ljudima koji su za života bolovali (ili se pretpostavljalo da boluju) od MS.
Na taj način se valjda može ustanoviti što ima u mozgu,a tamo ne bi trebalo biti. Ne nalazim tu informaciju (mislim da sam na ctv5 u jednom trenutku čula rečenica da se na obdukciji našlo želejzo u lezijama) A isto sam mislim i vidjela na MR slikama sa Zambonijem, gdje je željezo u mozgu imalo neku boju kojom se dokazuje da je to željezo.

Van mreže Alek

  • Član
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Aluminijum
« Odgovor #7 poslato: Decembar 13, 2009, 03:38:14 posle podne »
ne mogu da dokazem.kao sto ne mogu da dokazem da Bog postoji.Stvar verovanja ljudima,nista vise.Idite kod nasih ljudi,koji se bave biomedicinom(verujem,iako kod mene nema pomaka),idite  u Braziliju,kod John of God ili u Indiju,kod Sai Babe i mozete dobiti odgovore.Jer,svako mora za nesto da se uhvati...Neko za interferon, neko za karijatide i gvozdje a neko za aluminijum
www.spiritualdoctors.info

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.