Život, potrebe i mogućnosti. > Ishrana

Recepti vaših omiljenih poslastica

(1/36) > >>

Lena:
Hitno mi treba pomoć (sad sam se sjetila  )Moram danas da pravim tortu ali više ne znam šta,moji recepti su mi dosadili, iz časopisa i one koje pronađem na internetu ne usuđujem se da pravim zato što nikada ne budem zadovoljna .Domaćice, podijelite vi samnom svoje recepte one provijerene...možda i od nekih finih slanih kiflica ili...

Charliz:
Ćao Dragana, kad je hića nekako uvek bude malo vremena za sve što treba na brzinu uraditi  :a17:
Meni omiljena torta je Jafa. Ne znam da li si je nekad pravila, ne treba puno vremena jer nema onog zamornog pečenja kora.

Dakle za podlogu ti treba:
2 jaja, 200 gr šećera, 100gr mlevenih oraha, 300 gr mlevenog plazma keksa i 1 dl soka od narandže. Sve se to sjedini i napravi podloga za tortu. Na tu podlogu stavi se jafa keks koji je prethodno bio malo potopljen u soku.

Zatim za krem treba: litar mleka, 3 pudinga od vanile i 200 gr šećera. Sve to sjediniti i skuvati dok ne dobiješ gusti krem. Kad se krem ohladi doda se 200 gr margarina.

Zatim ređati na podlogu torte prvo jednu trećinu fila, pa po želji možeš da staviš iseckanu bananu, zatim staviš drugu trećinu fila - pa opet red iseckanih banana i na kraju treći deo krema. Na kraju naravno, šlag. :D

Možda deluje da se ova torta dugo pravi, ali veruj mi vrlo je jednostavno i ne zahteva previše vremena.  :) ;)

Lena:
Super! Kupila sam jafu! Ja sam ti fino otišla u prodavnicu i kupila sve ono što ja volim (i jafu naravno) i sada ću da kombinujem nešto, malo ovo-malo onog...sve u svemu i odavdje ću nešto da izvučem
  charliz

pjesma:
javi kakva je torta

Lena:
Ne brini...sve vas zovem sutra 

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju