Autor Tema: Invalidska kolica  (Pročitano 60920 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #60 poslato: Jun 17, 2010, 08:52:45 pre podne »

Hendi-društvo

Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #60 poslato: Jun 17, 2010, 08:52:45 pre podne »

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #61 poslato: Januar 26, 2018, 08:56:34 posle podne »
Pozdrav svima, trebam za ženu kolica i nije mi jasan postupak. Pitanje je kako je predviđeno kako je neko sa MS da dodje do kolica preko RFPIO. Za sada iz republičkog udruženja MS da se od doktora opšte prakse dobije obrazac, nešto slično kao za sistematski i onda po tom obrascu posecujes predviđene specijaliste. Bio od doktorke ženine i to tražio i ona kaze da to vise ne postoji i da ne zna kako da me uputi. Pitala me dal od neurologa ima mišljenje da su joj potrebna kolica. Pošto nema uzeo sam uput pa da ne cekam do marta . Ako neko zna neka mi tacno napiše sta od koga da tražim ( uputi i pregledi, mišljenja, ). Hvala

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #62 poslato: Januar 27, 2018, 09:38:20 posle podne »
Koliko ja znam odes kod lekara opste prakse, kazes sta ti treba, on te uputi kod neurologa. Neurolog napise da li su potrebna kolica ili ne.
ako jesu, ides dalje na komisiju i to je to.  Nije mi jasno sta je doktorka rekla da ne postoji?! Mi i dalje dobijamo kolica ako je potrebno.

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #63 poslato: Januar 28, 2018, 12:17:28 posle podne »
Uput za neurologa sam uzeo, tek 2 marta idem na pregled. Ako neurolog napiše mišljeje za kolica, dal još od nekog specijaliste treba mišljenje ( ortopod ). Cimacu ovde ponovo , kad zapne. Hvala Roksi :)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #64 poslato: Januar 29, 2018, 01:34:53 posle podne »

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #65 poslato: Januar 29, 2018, 04:35:08 posle podne »
http://www.rfzo.rs/download/pravilnici/pomagala/Listapomagala-29032017.pdf
:ye1:

Na str. 15 piše,...propisuje lekar spec.fiz. medicine ili spec. neurologije

lekar specijalista neurolog(kod ms,prvo neurologu,da napiše da su potrebna kolica) uz mišljenje specijaliste fizijatra,koji popunjava obrazac OPP, sa kojim se ide na lekarsku komisiju.


Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #66 poslato: Januar 29, 2018, 05:11:08 posle podne »
 :ye1:

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Invalidska kolica
« Odgovor #67 poslato: Januar 29, 2018, 05:14:52 posle podne »
Hvala devojke, :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.