Autor Tema: Moja veza sa momkom u kolicima  (Pročitano 40529 puta)

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #60 poslato: Januar 10, 2014, 06:39:48 posle podne »
Ko će se kada I kako razboleti, nije nam dato da znamo, ljubav pihvata  sve termine, bravo za tebe koja to već znaš!

Hendi-društvo

Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #60 poslato: Januar 10, 2014, 06:39:48 posle podne »

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #61 poslato: Januar 10, 2014, 09:42:33 posle podne »
 :ye1:

Van mreže uspavanalepotica

  • Član
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Žena
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #62 poslato: Januar 10, 2014, 10:28:36 posle podne »
Roxi hvala na savetu :a21m:
Ljubav i jeste osnova naseg odnosa. Mi se volimo,razumemo,funkcionisemo... Ali te njegove faze idu od toga da govori da nisam za njega,sta cu mu ja,da je bolje da nadjem nekog drugog...pa,do toga da ne zeli da budemo zajedno,iako  je u nasem odnosu sve ok. Znam dosta o paraplegiji,ali i dalje ucim,pokusavam da saznam sto vise,pa i do foruma sam dosla da bih saznala sto vise i razmenila iskustva sa onima kroji prolaze ili su prosli kroz to. Ne zelim da ga izgubim zbog tih njegovih "faza",ali bez obzira i na smirenost,ljubav,razumevanje koje mu pruzam i meni nekad ponestane snage...

Van mreže Lena

  • Član
  • **
  • Poruke: 3546
  • Pol: Žena
  • Kad kuješ sreću,ne udaraj bližnje po prstim
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #63 poslato: Januar 10, 2014, 10:34:44 posle podne »
Sve je to ok sto si napisala,skroz te razumem. Pruzam i ja njemu ljubav i podrsku. Sve sto moze sam da uradi,pustam ga da uradi sam. Nekome sa strane ko ne zna,nekad to moze da deluje i "surovo",ali i on je sam svestan da ne sme da se "opusta". Komentara ima svakakvih,iznerviram se,prokomentarisem i prodje.
Ali sem ljubavi i podrske,ne znam kako bih "resile" te njegove faze prespitivanja i razmisljanja. Sem sto je "teska osoba",jos kad ga uhvati ta faza,vise ne znam sta da radim. Skroz sam smirena,tu sam za njega,zna koliko mi je,koliko se borim. Ali tesko da neko moze da razume ko nije prosao  kroz to. Dosta toga znam,a i dalje ucim o paraplegiji,funkcionisanju u svakodnevnom zivotu i svim sto nosi ta dijagnoza. Ali samo on i oni koji prolaze kroz to znaju kako da se nose sa svim tim.
Inace,nasla sam knjigu,naziv je "Da, ti to možeš!". Ima na sajtu www.hupt.ht. Ima dosta informacija mozda ce nekome pomoci.

Knjigu sam pročitala, čak sam govorila da sam diplomirala paraplegiju, a sad mi to ništa ne vredi. To ti je kao da pročitaš knjigu iz psihologije koja će ti reći kakvi su ljudi, e takve su ti i te knjige. Pune individualnih činjenica koje tebi na kraju ništa ne pomažu. Nemoj puno ni sa njima razbijati glavu. A de mi kaži šta je tebe uopšte briga šta drugi komentarišu?  :n24: Koliko vidim tebi su drugi problem onoliko koliko i njegov stav kako kažeš "teške osobe". Okolinu zanemari, ja sad ne znam koliko si ti uopšte spremna ući u takvu vezu, zbog godina ili nekih drugih razloga... Znaš kako, moja i tvoja priča možda ovako liče ali mi kao akteri smo dosta različiti jedni od drugih. Ja sam išla glavom kroz zid, bukvalno ga stiskala i gušila  ;D, trpila odbijanje i ko zna šta sve ne a sve to mi je samo dokazivalo koliko je veliki čovjek. On mene nije htjeo da veže za sebe jer je smatrao da zaslužujem bolje a ja ni njemu nisam dozvolila da bira za mene...to se nekako prepozna...ne znam...nemam riječi da to opišem. E to se i tebi možda sad dešava ali to je normalno i za "zdrave"parove a pogotovu za one koji su oštećeni u životu, posebno psihički poljuljani. Sto posto znam kroz šta sad prolaziš al ako smatraš da je to to, bori se...isplati se ;)

Van mreže uspavanalepotica

  • Član
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Žena
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #64 poslato: Januar 11, 2014, 03:32:51 pre podne »
Nemam ja taj problem da obracam toliko paznju na komentare. Registrujem,malo se iznerviram,prokomentarisem i prodje. Meni je problem sto on jeste"teska osoba" jos kad ga uhvate te faze :n22:
Drugi su vise njemu problem,ali tu ne znam kako bih "pomogla".
A sto se godina tice,imam ih vise od tebe :n14: matora :D
Spremna jesam,ne bih bila ovoliko meseci sa njim i ulagala cesto najdljudske napore.
Idem i ja"glavom kroz zid",ali kao sto sam napisla ponestaje mi snage. Sve zna,sve razume,o svemu pricamo,a opet ga uhvate te razne faze i  :n15:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #65 poslato: Januar 11, 2014, 03:58:42 posle podne »
Ljudi, devojke, zene - ljubava je ljubav bez obzira da li su u pitanju zdravi  ljudi ili invalidi. Kad ponestaje snage da se odrzi veza mozda od veze ocekujemo puno. Mozda druga strana u stvari i nije istinski zainteresovana. Mi ponekad mislimo da smo nesto najbolje sto se moglo desiti nasem partneru, a mozda sebe precenjujemo.
Nemojte me pogresno shvatiti, gledajte na vaseg partnera, koji je u kolicima, kao na nekog uobicajnog muskarca i time cete ga maksimalno pridobiti.
Njima, kao i nama, ne treba sazaljenje vec ljubav zene!
Zelim vam srecu!  :n13:

Uspavana lepotice, pije li on alkohol?

Van mreže uspavanalepotica

  • Član
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Žena
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #66 poslato: Januar 11, 2014, 09:53:17 posle podne »
Roxi slazem se sa svim sto si napisala. Ali svesno ili ne kad dodje do promene u njegovom raspolozenju,kad ga uhvate te njegove faze,ja to uvek pripisem "invalidnosti",nekad i karakteru,ali redje ovo prvo. Druge ljude,uslovno receno zdrave,mozemo da razumemo ili ne,ali uvek cemo to pripisati karakteru ili nekoj trenutnoj situaciji. Ali ne znamo kako je njima i onda to ume da bude problem. Isto kao sto ne znamo i ne mozemo da znamo (samo primer dajem) kako je nekome ko izgubi blisku osobu,prodje kroz neke teske zivotne probleme...u sustini  mozemo samo da pretpostavimo,ali ne i da znamo. Onda se desi da neke promene u njihovom raspolozenju ili druge stvari pripisemo tome.
Uh...nadam se da me je neko nesto razumeo :a21m:
Inace,on ne pije alkohol. Ne znam zasto me to pitas.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #67 poslato: Januar 12, 2014, 01:55:45 posle podne »
Pitam da li pije alkohol zato sto dosta muskaraca, paraplegicara, pije alkohol. Valjda im je tako lakse. Mozda bi i ja da mi prija, ali mi ne prija vise od jedne-dve case/casice.  :n14:

Van mreže uspavanalepotica

  • Član
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Žena
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #68 poslato: Januar 12, 2014, 02:34:30 posle podne »
Pretpostavila sam da je iz tog razloga bilo pitanje,ali bolje da pitam :)
Ne,ne pije,niti ima drugih poroka. Vezba,zdrav zivot :n14:

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #69 poslato: Januar 31, 2014, 10:06:26 posle podne »
Ne svracah odavno pa nisam bas upucen. Ali ovde pisete kao da je cudo ako je neko u vezi sa nekom osobom u kolicima. Ma daj malo aktivnosti malo duha i sve je ok. No fear !!!

Van mreže Lena

  • Član
  • **
  • Poruke: 3546
  • Pol: Žena
  • Kad kuješ sreću,ne udaraj bližnje po prstim
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #70 poslato: Jul 13, 2014, 11:18:53 posle podne »
Nikola,nije čudno meni sto sam u braku ali svima oko nas jeste. Ja se ne obazirem na to i dan danas kad idemo mojima moje stare komšije se guraju po vratima samo da vide to čudo :D Izvini,ali cim nesto nije uobičajno odma je čudno ;) pa i ja imam prijatelje,bračni par,ona kao andjeo ona prosto ostavlja bez daha a on ružan ko lopov toliko da se i sam zeza na svoj racun,jednostavno vizuelno za moje oči nisu spojvi a oni Bogu hvala imaju super brak. Tako da jednostavno na takve situacije ne trebamo obraćat paznju ali biti svjesni da smo drugačiji mi kao par ;)

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #71 poslato: Avgust 01, 2014, 08:35:26 posle podne »
Svima oko vas jeste... U tome je poenta svi oko vas su idioti. Stvar resena... Ako sam uvredio nekog nije da nisam hteo ;)

Van mreže Lena

  • Član
  • **
  • Poruke: 3546
  • Pol: Žena
  • Kad kuješ sreću,ne udaraj bližnje po prstim
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #72 poslato: Avgust 19, 2014, 07:24:43 posle podne »
Ljudi nisu idioti samo su neupuceni a ono sto ne znaju ne mozes ni ocekivati da lako prihvate. A ako zelio nekog da uvredis (smatram da nisi i ako kazes da si imao namjeru) na pogresnoj si temi jer su mene toliko sibali rijecima da bi ti bio samo kap u moru  ;)

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Moja veza sa momkom u kolicima
« Odgovor #73 poslato: Avgust 20, 2014, 01:47:54 posle podne »
NIsi shvatila sta sam hteo da kazem. Vama dvoma sve najbolje u zivotu.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.