Autor Tema: Muzičke vesti  (Pročitano 8948 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Muzičke vesti
« poslato: Februar 19, 2009, 02:58:48 posle podne »
Novi album Boba Dilana      

Legendarni pevač i prvi umetnik koji je osvojio počasnu Pulicerovu nagradu Bob Dilan, objaviće svoj novi album u aprilu ove godine.

Američki kantautor će izdati "Tell tale signs" na kojem će se naći pesme koje je muzičar komponovao u protekle dve decenije snimljene u Kaliforniji krajem prošle godine, a čija je posprodukcija tek nedavno završena.
ceo tekst
Izvor : Mondo

Hendi-društvo

Muzičke vesti
« poslato: Februar 19, 2009, 02:58:48 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2009, 03:02:10 posle podne »
Novi album Riblje Čorbe u prodaji
Autor Ivana I. Božić   

Riblja Čorba izdala je novi album, 18. po redu, za beogradskog izdavača City records.
Album pod nazivom "Minut sa njom" sniman je u SSL Studiju PINK od 7. novembra do 27. decembra prošle godine.

Miša Aleksić je najavio nekoliko koncerata na Tašu koji su planirani za 2009. godinu. Pre tačno 30 godina (1979. godine), Riblja Čorba je svirala prvi put na Tašu, te bi ovi koncerti bili i neka vrsta jubileja.

MINUT SA NJOM
 
1. Radicu šta god hocu
2. Gde li je ljubav
3. Bože, koliko je volim
4. Krilati pegazi
5. Odlazim
6. Minut sa njom
7. Uspomene
8. Moj Jenki going hom (prokleta je Amerika)
9. Muško od plastelina
10. Orfej
11. Razmažena devojcica
12. Dan zaljubljenih
13. Ja se zaista ne secam

ceo tekst
Izvor : BalkanRock.com

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2009, 06:57:48 posle podne »
Povratak grupe Spandau Balet
beta  - 23.03.2009.

Članovi britanske rok grupe "Spandau Balet, popularne 1980-ih godina, ponovo će se okupiti 20 godina posle raspada benda, saopštio je danas njen pevač.
Pioniri muzičkog pokreta novi romantizam čije su pesme "True" i "Through the Barricades" popularne i danas, planiraju da snime nove pesme i krenu na turneju.
..........
Ceo tekst : 24Sata

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2009, 07:01:55 posle podne »
Koncert povodom 40 godina od Vudstoka
23.03.2009.

Jedan od idejnih tvoraca Vudstoka Majkl Lang planira da na leto organizuje koncert povodom 40 godina od legendarnog muzičkog festivala, objavljuje magazin Nju mjuzikal ekspres.
Ulaz na koncert, koji će se verovatno održati u američkoj saveznoj državi Njujork, biće besplatan.
.........
Ceo tekst : 24Sata

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2009, 12:59:11 posle podne »
Novi album „Depeche Mode“
Autor: A. N.  22.04.2009.

Grupa „Depeche Mode”, koja će 20. maja nastupiti na Ušću, prekjuče je objavila novi album „Sounds of the Universe” za koji kritičari kažu da predstavlja kombinaciju novog i starog zvuka.

- Album nije previše mračan, ali, naravno, to nije ni muzika za plažu. Uvek smo svesni svog zaveštanja i zato nismo želeli da napravimo bezličnu ploču - izjavio je Martin Gor, a pevač Dejv Gahan je dodao:
 
- Nikada nisam shvatao zbog čega ljudi misle da je naša muzika tako depresivna. U našim pesmama ima mnogo crnog humora i nisam siguran da to ljudi razumeju na pravi način.
.........
Ceo tekst : Blic

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #5 poslato: April 28, 2009, 12:12:52 pre podne »
25 godina Pozitivne geografije

U godini u kojoj proslavljaju 25 godina rada, Bajaga i Instruktori nameravaju da objave prvi put remasterizovano CD izdanje njihovog debija Pozitivna geografija (1984).

U godini jubileja, planirana su i remasterizovani diskovi: Sa druge strane jastuka (1985), Jahači magle (1986) i Prodavnica tajni (1988).

Povodom četvrt veka Pozitivne geografije Bajaga se u intervjuu svojoj menadžerskoj kući Long Play priseća kako su nastajali Instruktori i otkriva pojedinosti o radu na albumu koji je presudno uticao na njegovu dalju karijeru.

On kaže da se tom albumu radovao kao nijednom drugom pre i posle, da je veliku ulogu tu odigrao Kornelije Kovač kao producent i aranžer, zatim Doktor Spira „sa ideološke strane“, opisuje prilike koje su vladale u Ribljoj Čorbi pred njegov odlazak, da je bendu ime dao novinar Peca Popović…
...........

Ceo tekst :Popboks

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2009, 01:47:14 pre podne »
Vudstok 40 godina kasnije

Povodom 40. godišnjice čuvenog festivala Vudsok, biće objavljen boks-set koji sadrži 38 do sada neobjavljenih pesama. „Tri dana mira i muzike“, održanih od 15. do 18. avgusta 1969. godine, okupila su na polju Maksa Jazgura u državi Njujork više od 30 tada najpoznatijih imena rokenrola. Boks-set, koji sadrži čak šest CD-ova, donosi 77 živih snimaka pesama, od kojih više od polovine do sada nije nikada objavljeno.
....................

 Posebno izdanje zvaće se „40 godina kasnije: Povratak na Jazgurovu farmu“, i pojaviće se u prodaji 18. avgusta.

Ceo tekst : Danas

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #7 poslato: Avgust 06, 2009, 03:22:17 posle podne »
Buđava računica za „Buđav lebac”
Ulaznica za koncert SARS-a koštala 16,5 dinara koliko su za autorska prava dobili od Sokoja čiji službenici su u jeku svirki – na kolektivnom godišnjem odmoru
(Novica Kocić)

Autorsko pravo za hit „Buđav lebac” donelo je Draganu Kovačeviću Žapcu celih 16,5 dinara, jer je po zvaničnim podacima Sokoja ova numera tokom cele godine emitovana samo jednom, na Radiju B 92. Pomoću kakvih trikova je „Lebac” grupe SARS postao hit, naravno, uz ovu „brojčanu argumentaciju” teško je objasniti, mada će i bez vrtenja radijskih stanica svaki klinac pomenutu pesmu začas naći na Internetu i pustiti je do daske ili nositi u mobilnom telefonu. Grupa SARS je prošle subote održala koncert za 350 svojih fanova u beogradskom Studentskom kulturnom centru, prodajući karte za tih neverovatnih 16,5 dinara. Doduše, bilo je onih koji su na ulazu dali i hiljadarku, jer su tako hteli, pa je zarada bila „astronomska”, čak 10.500 dinara, kaže Kovačević.
[objavljeno: 06/08/2009]

Ceo tekst : Politika

S.A.R.S. - Budjav lebac SPOT

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2010, 03:05:27 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2010, 11:00:02 posle podne »
imala sam malopre prenos pesme neke grupe uživo,ništa nisam čula,samo neku buku... mali1

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15255
  • Pol: Žena
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #10 poslato: Januar 05, 2011, 05:06:57 posle podne »
Tošetova pesma izabrana za hit decenije
Radio S - 05. 01. 2011.

Glasanje je na Radiju S trajalo 50 dana i u konkurenciji je bilo još 100 numera, drugi je Sergej ćetković, treća Aleksandra Radović

Pesmu "Igra bez granica", nesrećno nastradalog makedonskog pop pevača Tošeta Proeskog, slušaoci Radija S izabrali su za Hit decenije. U oštroj konkurenciji od 100 numera, drugo mesto izborio je Sergej Ćetković i numera "Pogledi u tami", dok je trećeplasirana bila Aleksandra Radović i njena pesma "Čuvam te". Glasanje je trajalo proteklih 50 dana, a rezultati su svako popodne objavljivani u emisiji "Omnibus S".

Igra bez granica

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133572
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #11 poslato: Januar 05, 2011, 07:03:54 posle podne »
Jako lepa pesma.

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Muzičke vesti
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2011, 09:28:15 posle podne »
divna pesma,divan glas i jos jedan veliki covek ,koji je otisao prerano  :(

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.