Autor Tema: Multipla skleroza - B92 - J. Drulović  (Pročitano 27982 puta)

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Multipla skleroza - B92 - J. Drulović
« Odgovor #45 poslato: Februar 24, 2009, 11:04:41 pre podne »
Ja mislim da je veoma bitno za nas dali neki doktor boluje od MS i jos da je to njegova specijalnost. To znaci da ce se vise zalagati za svoje pacijente i da ce biti u toku sa svetskim aktuelnostima u vezi ms. Jos uvjek mislim da je bolest ista kod svih, nije da je toliko individualna iako ima 1000 lica, osnova je ista.

Da, ali uvek postoji opasnost da lekar bude zaokupljen svojim problemom i da mu prvenstveno (što je normalno) ili jedino (što nije normalno) bude značajan.

Bolest jeste u osnovi ista kod svih, napadnut je mielin, ali ispoljava se od slučaja do slučaja. Neko ne može da hoda, neko trči, neko slabije vidi, neko odlično, neko ima bolove, nekog nikada ništa nije bolelo, nekom skoro prođe sve, a da ne zna zašto, nekom se pogoršava stanje...

Hendi-društvo

Odg: Multipla skleroza - B92 - J. Drulović
« Odgovor #45 poslato: Februar 24, 2009, 11:04:41 pre podne »

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Multipla skleroza - B92 - J. Drulović
« Odgovor #46 poslato: Februar 24, 2009, 11:18:51 pre podne »
Slazem se potpuno Taurus s drugim delom tvog posta... Dr. bice zaokupljen sobom ali ce u isto vreme vise pricati sa pacijentom, spodeljivati ne samo iskustva drugih nego  i licna..

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Multipla skleroza - B92 - J. Drulović
« Odgovor #47 poslato: Februar 24, 2009, 11:32:50 pre podne »
Slazem se potpuno Taurus s drugim delom tvog posta... Dr. bice zaokupljen sobom ali ce u isto vreme vise pricati sa pacijentom, spodeljivati ne samo iskustva drugih nego  i licna..

Nadam se da si u pravu..., mislim, tako bi trebalo biti.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Multipla skleroza - B92 - J. Drulović
« Odgovor #48 poslato: Februar 24, 2009, 12:00:10 posle podne »
Kraj teme!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.