Autor Tema: Lan + wlan + ics -- help  (Pročitano 12441 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Lan + wlan + ics -- help
« poslato: Januar 18, 2009, 01:02:25 pre podne »
Situacija je sledeća. Na postojeću mrežu preko crosover kabla, sa potpuno funkcionalnim ICS-om (ADSL modem) treba dodati laptop preko wirelessa. Dokupljen USB WLAN adapter za računar koji se direktno kači na internet. Neka on bude A računar, drugi računar koji je povezan preko kabla je B a laptop C.

A i B se vide međusobno. Između njih sve funkcioniše, računajući i internet.

A nosi wlan adapter. A i C se vide preko Wireless networka ali ne radi File sharing i ne radi internet ( ICS) na C.

Ima li neko neki savet? Nisam se "petljao" sa wlan-om do sada. :(


Hendi-društvo

Lan + wlan + ics -- help
« poslato: Januar 18, 2009, 01:02:25 pre podne »

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2009, 01:15:11 pre podne »
Osim nerviranja sto ni dva kompa nije uspeo da spoji sa stampacem, nista  :-\! Nikad se petljao sa tim!  :'(

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #2 poslato: Januar 18, 2009, 01:46:12 pre podne »
To ću da vam namestim, ako je još aktuelno.

Sledeći. :)

Van mreže Goga

  • Član
  • **
  • Poruke: 449
  • Pol: Žena
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #3 poslato: Januar 18, 2009, 09:11:50 pre podne »
Skler, imam dobrog druga u Bg koji se bavi racunarima, radi kod Comtrade. Cim se danas pojavi na MSNu pitacu ga. A ako hoces mogu te povezati sa njim.

Van mreže Goga

  • Član
  • **
  • Poruke: 449
  • Pol: Žena
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2009, 10:57:03 pre podne »
Evo Misinog odgovora:
 Za file sharing je potrebno da svi racunari budu u istom workgroop-u.
Ako modem moze da radi u DHCP modu, svi racunari treba da budu podeseni da dobijaju automatski IP adresu.
Da li ti ovo nesto znaci?

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2009, 11:54:14 pre podne »
Evo i mog "saveta". Od ove zime sam na svom lap topu preko wirales rutera namontirao ADSL. Imam wirales D-linkov ruter koji mi je prikljucen na ADSL ruter (telekomov). Iz tog rutera mreznim kablom mi je povezan desktop racunar, a signal na lap topu dobijam bezicno, preko pomenutog wirales rutera. Iako je konfiguracija wirales rutera "automatska" (plug and play), morao sam svoj ADSL ruter (telekomov) da "forvardujem". Ne mogu tacno da ti objasnim kako, ali sam procitao na sajtu : http://www.elitesecurity.org/kategorija/25
   
Verujem da ces naci informacije koje ti trebaju.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2009, 04:57:18 posle podne »
Hvala na savetima. Na žalost, izgleda da sam nabavio pogrešan komad opreme. Poslušao sam savet, ali .... izgleda da je to najteža varijanta. Po onome što sam do sada pročitao, teoretski to bi trebalo da radi. Teoretski. :)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2009, 05:42:17 posle podne »
obrati paznju na "forvardovanje" osnovnog rutera. Ima negde info na elitesecutity.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2009, 07:11:32 posle podne »
Peco, nema rutera. Napisao sam u prvoj poruci šta ima. ADSL modem koji se kači preko usb-a.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2009, 07:21:34 posle podne »
pa na to sam mislio ADSL modem ... treba njega da forvardujes

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2009, 09:10:43 posle podne »
Е овако. Ишчитао сам доста страница и тема по форумима. Примењивао све те савете и опције али једноставно неће, па неће. Онда сам у лаптоп убацио Виндовс 7 и све је прорадило и то баш на начин који сам покушавао под икс пе-ом. Потом сам "скинуо" седмицу и вратио икс пе, унео исте параметре који су били у седмици и опет неће. Следећи корак је дизање оба система (дуал бут) у лаптопу па ћу онда наставити са тестирањем.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #11 poslato: Mart 14, 2009, 12:08:43 pre podne »
Након дуже паузе, јер је лаптоп лепо радио под Vistom, данас сам се заинатио и истерао га на нет и под XP-ом.  ;D Шта сам све урадио и шта је конкретно решење проблема, још не знам. Следи формат хард диска, па све поново са овим параметрима које сада имам.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #12 poslato: Mart 14, 2009, 01:41:54 posle podne »
Нисам могао да чекам па сам ноћас урадио све из почетка.
Дакле, ситуација је следећа.

Како сам већ навео, два рачунара су већ била у мрежи, повезани каблом. Интернет је дељен са рачунара А преко шероване конекције.

У комбинацију упада лаптоп који сам хтео да прикључим постојећој мрежи али преко бежичне мреже. Докупљенa USB Wireless картица за рачунар А.

Направљена још једна мрежа (Wireless) између рачунара А и лаптопа (C), потом направљен Network Bridge који је повезао бежичну (WLAN) и класичну (LAN) мрежу. Потом је поново подешено дељење конекције преко ICS-a.

Лаптоп са Windowsom XP Home, није могао да изађе на интернет ни са остављеним активним DHCP-ом а ни са ручно подешеним IP адресама у целој мрежи. У току свих ових промена, рачунар и (A i B) су увек функционисали и излазили на интернет.

Следећи корак је био убацивање Windowsa 7 (бета) који је одмах све сам препознао и преко DHCP-a подесио одговарајућу IP адресу. Након тога, правим дуал систем. Windws XP Home и Windows Vista. Vista исто све аутоматски одрађује и излази без проблема на интернет.

Узимам параметре из Viste и уносим их у XP али опет неће.Враћам XP на "аутоматику" тј. препуштам да DHCP додели IP адресу али се опет јавља проблем јер лаптоп добија неку адресу која није у опсегу мреже (Private Network Address) и наравно, мрежа и интернет и даље не раде. Убацујем други драјвер за Wireless у лаптопу и додајем лозинку на налог јер сам негде прочитао да је то решило сличан проблем (у питању је било повезивање XP-a и Linuxa) и мрежа и интернет су прорадили. Коначно.

Ноћас обришем све из лаптопа и враћам само XP. Подешавам параметре према постојећој мрежи и наравно, опет не ради. Одрадим опет убацивање новог драјвера за wireless у лаптопу, пробам и неће. Додајем лозинку и све проради.

На крају, опсег IP адреса изгледа овако:
Рачунар А 192.168.0.2
Рачунар Б 192.168.0.6
Рачунар Ц 192.168.0.8
Network Bridge 192.168.0.4
Subnet Mask је свуда 255.255.255.0

Као Default Gateway и DNS server, на рачунарима је постављена управо адреса Network Bridge-а 192.168.0.4

Можда некоме буде од користи.

П.С. IP адресе које сам навео, нису баш тачне већ су више пример подешавања. ;)

Допуна: Накнадно сам уклонио лозинку са налога и интернет и даље ради.???!!??  Можда је проблем ипак био до драјвера?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2013, 05:37:37 posle podne »
Ista muka, isti računar. Posle ovoliko godina, rešio sam da osvežim sistem na laptopu i zakucao sam se na istom mestu.
Neće wireless da proradi pa to ti je. Pošto imam još jedan laptop, koji uspešno izlazi preko postojeće mreže, mogu samo da okrivim Atheros čip.

Probao sam više drajvera i jedino što sam dobio je da ponekad uspe da izađe na net ali onda iz čista mira ispadne i više neće ni da čuje.

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Lan + wlan + ics -- help
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 08:04:33 pre podne »
Ista muka, isti računar. Posle ovoliko godina, rešio sam da osvežim sistem ...
na jednom o.s. wifi je radio, a na rugom operativnom nece?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.