Autor Tema: FB  (Pročitano 111442 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: FB
« Odgovor #15 poslato: Mart 20, 2009, 06:05:55 posle podne »
Novi redizajn Facebooka razočarao korisnike
Petak, 20. mart 2009.    

Krajem februara sajt za društveno povezivanje preko interneta Facebook, predstavio je novi redizajn stranica sa profilima svojih korisnika.
....
Međutim, ovi planovi mogli bi da padnu u vodu, bar ako je suditi prema anketi koja je sprovedena na Facebooku. U njoj je čak 94 odsto korisnika, od ukupno 800.000 koji su glasali, izrazilo negodovanje i dalo svoj glas protiv novog izgleda popularnog servisa.
Ceo tekst : Mondo

Hendi-društvo

Odg: FB
« Odgovor #15 poslato: Mart 20, 2009, 06:05:55 posle podne »

Van mreže Lena

  • Član
  • **
  • Poruke: 3546
  • Pol: Žena
  • Kad kuješ sreću,ne udaraj bližnje po prstim
Odg: FB
« Odgovor #16 poslato: Avgust 16, 2009, 11:05:38 pre podne »
10 naj razloga zašto vas je Fejs poglupio

Ako ste se ikada pitali gdje je nestala ona superzanimljiva cura iz 8.b, kako danas izgleda život tipa koji je s vama dijelio klupu ili je li vaša prva neprežaljena ljubav ostvarila svoje snove, utješite se: nigdje nisu otišli. Završili su na Facebooku, gdje se pokaju, uzgajaju virtualni poriluk i razmjenjuju sličice svojih pudlica, beba i rođendana. Kada vas, dakle, šusne nostalgija za nekim nerealiziranim odnosom, sjetite se da davnom frendu uvijek možete poslati svoje rješenje kviza Koji si Pokemon. Evo kako vas je još Facebook unazadio

ceo tekst funbox

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #17 poslato: Septembar 05, 2009, 03:57:06 posle podne »
Evo nije bas Facebook ali je ova druga drustvena mreza Twitter, odnosno poboljsani oblik iste.  :m2:
Twitter dobio konkurenciju

Lepo je naš narod to smislio - Videla žaba da se konj potkiva... E baš tako je nastao i Woofer, među prijateljima poznat i kao Anti Twitter. Umesto jadnih 140 karaktera koliko Twitter dozvoljava da upišete na svom mikro blog statusu, Woofer vam pruža deset puta više - odnosno 1400 karaktera. Inače, sve ostalo je otprilike baš isto kao i na originalu. Eto, ukoliko ste oduvek imali problem sa dužinom SMS poruka ili mikro bloga, raspišite se po svom statusu na novoj mreži.

Nego, jel smo vam rekli da mrzimo statuse? Kako na Facebooku, tako i na Twitteru a bogami i na Wooferu. Zapravo, uopšte nas ne zanima šta ko radi i da li planira da obuče crvene tange pošto joj dolazi dečko... Štagod!

Dominomagazin
.............
Sto bi rekao Borat "Great success"!  :)hah

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: FB
« Odgovor #18 poslato: Septembar 05, 2009, 04:05:46 posle podne »
Mene zanimaju te tange. Moraću da se učlanim.  ;D

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #19 poslato: Septembar 05, 2009, 08:12:20 posle podne »
Hatebook
Portal za one koji mrze Facebook i sve što ide uz njega

Dosta vam je promena statusa, skupljanja 15.000 članova grupe za podršku stanarima Male Moštanice i tagovanja na slikama iz osnovne škole? Onda je Hatebook portal pravo mesto za vas. Hatebook liči i funkcioniše vrlo slično kao Facebook, ali sa zlim detaljima. Boje su pakleno crvene, profili su urađeni pod imenom - Bolji sam od tebe - a možete i da pravite Mrzim albume (Hate albums). Kreatori ove anti socijalne mreže su neki ludi nemci, ali za sada projekat ima malo problema sa privatnošću pošto su svi podaci javni. Ali vi ionako želite da svi znaju koga i šta sve mrzite, zar ne.

Dominomagazin
..................
Mislim da nas ovde ima par koji bi se uclanili u ovu socijalnu mrezu sa zlim detaljima. E, kad smo anti socijalni.  :)hah

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: FB
« Odgovor #20 poslato: Septembar 15, 2009, 07:21:09 posle podne »
Upravo sam pročitala u vestima tekst o krađi identiteta preko FB
Za očekivati je da se i ovo dešava. :m2:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #21 poslato: Septembar 15, 2009, 07:38:47 posle podne »
Ovaj tekst moze ici i u jednu drugu temu koju imamo u Psihologiji, ali je ipak vezana za Facebook.

Profili na Facebooku otkrivaju narcisoidnost korisnika      

Narcisoidne osobe koriste Facebook u svrhu vlastite promocije i to drugi mogu zamijetiti. Pokazala je to studija koju su proveli Laura Buffardi, profesorica psihologije, i profesor W. Keith Campbell.

Rezultati su na kraju pokazali da je broj prijatelja na Facebooku i poruka na "zidu" profila u izravnoj vezi s narcisoidnosti korisnika. Profesorica Buffardi ističe kako je ovo jednako ponašanju tih osoba u stvarnom svijetu, te da takve osobe ostvaruju brojne, ali površne veze.
Narcisoidni će isto tako za svoju sliku na profilu izabirati glamurozne slike koje će ih predstaviti u što boljem svjetlu, dok će ostali koristiti obične fotografije.

Čak i promatrači koji su ocjenjivali profile korisnika mogli su uočiti narcisoidnost. Ovi su promatrači uglavnom obraćali pozornost na tri stvari - količinu interakcije, privlačnost osobe, te koliko je truda utrošeno na samopromociju na slici na profilu. Sve to pomoglo im je stvoriti dojam o osobnosti korisnika.

No, voditelji ove studije kažu da nema razloga smatrati da su korisnici Facebooka više narcisoidni nego korisnici drugih društvenih stranica.

- Facebook je postao normalnim dijelom društvene interakcije - tvrdi Campbell. - Ali čini se da narcisi koriste Facebook kao što bi koristili i druge veze u svom životu, dakle za samopromociju, pri čemu je važnija kvantiteta nego kvaliteta.

Ceo tekst: Psihoportal

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #22 poslato: Septembar 16, 2009, 09:46:51 pre podne »
Slazem se... FB nije nista drugo no " Vidi me kakva sam"..Vidi gde sam bila" itd

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #23 poslato: Septembar 16, 2009, 10:24:52 pre podne »
ja se szbrisala bolje mi je ovdje

Van mreže Lena

  • Član
  • **
  • Poruke: 3546
  • Pol: Žena
  • Kad kuješ sreću,ne udaraj bližnje po prstim
Odg: FB
« Odgovor #24 poslato: Septembar 16, 2009, 12:24:40 posle podne »
Ja sam se na početku registrovala tek onako, ali sada dosta vremena provodim tamo  8)
Za prijatelje imam zaista sve ljude koje poznajem i par osoba koje sam upoznala ovdje na forumu, a baš zbog njih tamo sam najviše. Dosta bolje smo se upoznali i ostvarili lakšu komunikaciju jer vidim kako izgledaju i to je jedna od olakšica, bar meni  :m1:
Ne redam slike sa putovanja,druženja i porodicne (tako da ne spadam u grupu vidi gdje sam bila i šta sam radila  :m2: ) ali ću sa vjenčanja svakako da postavim  :a21m: . Isto tako,imam rodbinu u dalekim krajevima i samo njima je dozvoljen pristup za slike koje sam već navela, ostali ne moraju da znaju  ;)
Takođe, navukla sam se na farmu i redovno je obrađujem,širim i td.  :-[
Mislim, taj fb i nije tako loše ako znaš kako da ga koristiš  :ye1:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #25 poslato: Septembar 16, 2009, 04:09:18 posle podne »
Dobro ima FB odredjene prednosti, nije facebook nuzno tu da bi sklapali prijateljstva ili drugima pokazali slike sa nekog ludog provoda. On ima stvarno veliki broj korisnika i postoje verovatno ljudi koji dele interese s vama tako da se na FB-u moze pronaci mnogo ljudi s kojima se mogu razmenjivati ideje, dopisivati se, resavati odredjene probleme i slicno.
Znaci nije nuzno na FB pokazati svoju sliku na kojoj ste u najboljem svetlu (citaj malo doteranu u Photoshop-u  mali1).

Da to su dobre stvari kod FB-a, ali mi jos uvek nisu jasne situacije da imas 650 "prijatelja". Mada mozda sam asocijalna, a ovo je socijalna mreza.   :m3:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: FB
« Odgovor #26 poslato: Septembar 20, 2009, 10:09:13 pre podne »
Mrzim Fejsbuk!
 
I poznate ličnosti podeljenih su mišljenja kada je reč o Fejsbuk stranici. Dok se jedni njom rado služe iz zabave i samopromocije, drugi je zaobilaze u širokom luku, a među njim je i Džordž Kluni (48).
- Radije bih da mi prostatu pregleda lekar sa vrlo hladnim rukama uživo na televiziji, nego da imam profil na Fejsbuku - izjavio je glumac. Ali, čini se da njegovo gađenje ne deli i vremešna holivudska legenda Kirk Daglas (92), koji je pravi fan interneta, što potvrđuje njegov sin Majkl.
- Mislim da je tata najstarija osoba na Majspejsu! - izjavio je Majkl prepričavajući kako mu je otac poslao zabavno obaveštenje.
- Dragi Majkl, imam 800 novih prijatelja. Šta s njima da radim? - požalio mu se Kirk.

izvor : Kurir

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: FB
« Odgovor #27 poslato: Septembar 24, 2009, 01:17:23 posle podne »
ja ne mogu da otvorim fb ovo mi pise
Vaš korisnički račun je privremeno nedostupan zbog održavanja. Bit će dostupan za nekoliko sati. Ispričavamo se zbog neugodnosti.

uvenucee mi biljke na igrici,pih

Van mreže Lena

  • Član
  • **
  • Poruke: 3546
  • Pol: Žena
  • Kad kuješ sreću,ne udaraj bližnje po prstim
Odg: FB
« Odgovor #28 poslato: Septembar 24, 2009, 01:37:53 posle podne »
To se i meni dešava, ništa strašno...ne treba proći tih nekoliko sati bude brzo gotovo ja mislim  ::) ::)
Isto tako mislim da se baš to dešava zbog farme tako da ne brineš za biljke, neće da se posuše  ;)

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: FB
« Odgovor #29 poslato: Septembar 25, 2009, 02:22:19 posle podne »
Prekinute veze nisu bez veze prekinute, dakle ni ovo mi nije nesto afirmativno za FB... :m3:
A naco pa nisi prenela zadnju recenicu iz teksta...
Citat
Dakle, ulogujte se i upustite u avanturu...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.