Autor Tema: Muzkka  (Pročitano 17096 puta)

Van mreže Bill

  • Član
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Muzkka
« Odgovor #15 poslato: Septembar 06, 2007, 11:04:25 pre podne »
takodje samo radio s interneta.
dok moja kolekcija cd-ovas skuplja prasinu na polici.

Hendi-društvo

Odg: Muzkka
« Odgovor #15 poslato: Septembar 06, 2007, 11:04:25 pre podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Muzkka
« Odgovor #16 poslato: Septembar 06, 2007, 05:08:11 posle podne »
Da presečem.... Umro je Pavaroti. :(

Van mreže sand

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 522
  • Gospodarica foruma
Odg: Muzkka
« Odgovor #17 poslato: Septembar 06, 2007, 05:21:28 posle podne »
daaaa....evo ceo dan slušam radio, predivan glas... :'(

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Muzkka
« Odgovor #18 poslato: Septembar 09, 2007, 05:22:45 posle podne »
bio je to najtopliji vokal koji sam ikada cula!
secam se kad je bio njegov koncert u Bgu, ja sam bila na moru a moj otac i sestra su isli na koncert. i sestra me je zvala sa koncerta da cujem kako peva, bilo je neverovatno! jos neverovatnije mi je bilo to sto cak i preko mobilnog, taj glas je bio savrsen, potpuno savrsen i jako topao! najezila sam se!
hvala mu, ostavio je lep trag i dar covecanstvu!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Muzkka
« Odgovor #19 poslato: Septembar 27, 2007, 07:12:49 posle podne »
Tia, Joe Cocker dolazi u Bg :) :) :)

Petak, 09. Novembar 2007.
od 20:00
Beogradska Arena

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Muzkka
« Odgovor #20 poslato: Septembar 28, 2007, 06:59:36 posle podne »
 Kris Ria, u Beogradskoj areni 4. marta 2008. godine.

 :cheers: :cheers: :cheers:

Van mreže lanmi

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • carevina
Odg: Muzkka
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 03, 2008, 05:40:35 posle podne »
Ma king diamond je car!

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Muzkka
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 04, 2008, 02:44:06 posle podne »
Ko je king diamond :)?

Van mreže raven2005

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 8
  • Pol: Muškarac
Odg: Muzkka
« Odgovor #23 poslato: Maj 06, 2009, 09:26:23 posle podne »
Ja vec slusam malo tvrdje zvukove... hehehe... metallica najomiljeniji bend... od ostalih tu su: korn, slipknot, sepultura, arch enemy, pantera,kittie itd... ponekad slusam i pesme iz 80-ih... a zadesi mi se nekad da slusam i staru narodnu muziku, ovde mislim da one stare pre nego sto je krenuo turbo folk kicheraj sa pink-a... heheheh

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Muzkka
« Odgovor #24 poslato: Maj 06, 2009, 09:40:38 posle podne »
... metallica najomiljeniji bend...

Takodje  :cheers:! Volela sam i Sepulturu (sa Maxom i Igorom) i Panteru, Slayer, Anthrax .... od tog tvrdjeg zvuka :D!
A inace slusam svasta, razne pravce muzike! Naravno, ono sto si pomenuo izuzimam, cak nemam ni memorisan taj kanal  :-\!

Van mreže Daca

  • Član
  • **
  • Poruke: 18037
  • Pol: Žena
Odg: Muzkka
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 31, 2009, 01:13:59 posle podne »
Nemam nista izricito.Slusam sve sto mi prija usima i trenutnom raspolozenju.Mozda ce nekima zvucati glupo,slusam i narodnu muziku,pogotovu one starije.Meni je bitna muzika,bitan mi je zvuk a i reci.Slusam ja i stranu,volim al kad ne znam reci-to mi nije to.Zapravo ne uzivam onda.Takva muzika mi sluzi za "pozadinu"kad radim po kuci.Inace mi je u kuci non-stop neka muzika jer i deca bas vole.Sta da vam kazem "muzikalna porodica".Valjda cete razumeti,sta sam vam rekla  :)

Van mreže dragoljub 7

  • Član
  • **
  • Poruke: 659
  • Pol: Muškarac
  • Osmeh na licu Uvek!
Odg: Muzkka
« Odgovor #26 poslato: Novembar 20, 2009, 11:55:59 pre podne »
Muzika je pokretac, bar u mom slucaju! A svako od nas je individua za sebe! Pa tako i u muzici svako ima nesto sto vise il manje voli! Zato svi uzivajmo uz zvuke koje volimo! Ja volim narodnu, mada mi ni druga muzika nije strana! Od Klasike do Tehna. Sve u svemu svaka muzika pokrece neka osecanja!

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Muzkka
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 30, 2014, 11:06:24 posle podne »
Legenda jugoslovenske muzičke scene, Đorđe Marjanović danas slavi 83. rođendan!
Iako otežano govori (posledica dva moždana udara koje je preživeo) njegovi najbliži ga odlično razumeju. Govori sporo u kratkim rečenicama, ali i dalje peva bez greške! To mu ni bolest ne može oduzeti.
Đorđe i njegova 11 godina mlađa supruga, Ruskinja Eli Nikolajeva žive sami u stanu u centru Beograda u kojem su svili dom pre gotovo pet decenija, izrodili i odgajili troje dece, koja su otišla svojim putem.
“Živimo od njegove nacionalne penzije, koja iznosi 50.000 dinara” - iskrena je Eli Marjanović. “Ja nikada nisam stekla penziju, jer sam podizala decu. Ipak, Đorđe i ja smo bogati ljudi, jer imamo mnoštvo prijatelja!“ 
Đorđe je skroman i zadovoljan onim što ima, a srećnim ga čini što u njegovo poštansko sanduče i dalje stižu pisma obožavalaca iz celog sveta i što njegovi verni Đokisti ne zaboravljaju ni jedan njegov rođendan.

http://www.nostalgicno.com/nostalgicno/legenda-jugoslovenske-muzicke-scene-danas-slavi-83-rodendan-2/
Zvižduk u osam (1962)
http://www.youtube.com/watch?v=EjCJwbm7-s0  :n13:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Muzkka
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 03, 2015, 01:59:59 posle podne »
Tužna pozadina pesme “Da šutiš”: Evo kome je posvećena balada Dina Merlina (video) ...

https://www.youtube.com/watch?v=bPNtRm0ert0

Emka Huseinbegović bila je supruga poznatog bosanskog pevača, Eldina Huseinbegovića. Bili su lep i srećan par, međutim, Emka se razbolela od multiplaskleroze. Iako neki uspevaju da  dožive duboku starost uprkos težini ove bolesti, Emka nije uspela dugo da se odupire bolesti i drži je pod kontrolom.
Prvo su počele da joj otkazuju motorne funkcije i završila je u invalidskim kolicima. A zatim je oslepela.
Ljubav i posvećenost prema supruzi bili su kantautoru Eldinu Huseinbegoviću motiv da napiše neke od svojih najlepših pesama. Jednu od njih, “Da šutiš”, otpevao je Dino Merlin.
Tom prilikom Eldin je rekao:
“Osobi koju najviše volim nisam mogao pokloniti cipele, jer ona ne hoda. Ni knjigu, jer ne vidi, pa sam došao na ideju da supruzi Emki poklonim album.
Moja žena je slepa i u kolicima je. Kad bih  mogao vratiti vreme i kad bih znao da će oslepeti i biti u kolicima, opet bih je oženio.”

U aprilu 2013. godine, nakon nekoliko godina borbe protiv ove mučne bolesti, Emka je preminula.

http://www.svet.rs/nas-svet/estrada/tuzna-pozadina-pesme-da-sutis-evo-kome-je-posvecena-balada-dina-merlina-video

 :( :( :(

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: Muzkka
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 03, 2015, 03:27:27 posle podne »
Zbog ove žene tragične sudbine Dino Merlin je otpevao najtužniju pesmu u svojoj karijeri

Emka Huseinbegović bila je supruga poznatog bosanskog pevača, Eldina Huseinbegovića. Bili su lep i srećan par, međutim, Emka se razbolela.

Dijagnoza: multiplaskleroza
Iako neki uspevaju da dožive duboku starost uprkos težini ove bolesti, Emka nije uspela dugo da se odupire bolesti i drži je pod kontrolom.

Prvo su počele da joj otkazuju motorne funkcije i završila je u invalidskim kolicima. A zatim je oslepela.

Da šutiš
Ljubav i posvećenost prema supruzi bili su kantautoru Eldinu Huseinbegoviću motiv da napiše neke od svojih najlepših pesama. Jednu od njih, "Da šutiš", otpevao je Dino Merlin.

...................

U aprilu 2013. godine, nakon nekoliko godina borbe protiv ove mučne bolesti, Emka je preminula.

Tri meseca nakon njene smrti, Eldin se ponovo oženio Novopazarkom Sezan, sa kojom je kasnije dobio kćerku.
Na njegovoj zvaničnoj Fejsbuk stranici, iako ih je nekada bilo puno, više nema nijedne Emkine fotografije.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __
Baš dobar i odan suprug. Tri meseca, hm  :m3:. Dugo je žalovao.  ;D
Pogledajte komentare ispod ovog teksta. 8)
Čitala sam i bosanske sajtove, isti su takvi komentari. Ma nema se šta reći

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.