Autor Tema: Ortopedska pomagala preko RZZO  (Pročitano 58567 puta)

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Ortopedska pomagala preko RZZO
« poslato: Novembar 27, 2008, 09:38:28 pre podne »
Evo da razmenim sa vama moje iskustvo. Pre nedelju dana dosao mi je predstavnik jedne firme za ortopedska pomagala da me upozna sa mojim pravima i ponudi nesto iz asortimana te firme. Posto sam paraplegicar ( mada mogu da nacinim nekoliko koraka kada primim pulsnu terapiju , ali se to valjda ne racuna ) ,rekao mi je da imam pravo da preko RZZO dobijem standardna invalidska kolica ( laka aluminijumska) , antidekubitarno jastuce ,antidekubitarni dusek i krevet sa trapezom. Do sada ne navikla da mi RZZO pokriva ikakve troskove , bila sam dosta skepticna , ali Boze moj kada mi neko tako nesto ljubazno nudi i jos dodje na vrata , trudila sam se da sakrijem svoju nevericu i prihvatila ljubazno predlog. Zaboravila sam koja je firma u pitanju . Covek je lepo uzeo moju otpusnu listu i zdravstvenu knjizicu , otisao po overu i predlog kod dva fizijatra i neurologa. Ostala sam bez teksta , jer obicno moram zamoliti nekoga za takve stvari. Sa tim overenim predlozima , doktor opste prakse mi je ispunio tri obrasva P-1 ( u medjuvremenu   jedan od fizijatara je rekao da mi ije potreban krevet , tako da se ono vazi za kolica , jastuce i dusek ). Ostalo je jos samo da mi sutra lekarska komisija sve to odobri , sto se nadam da ce i uciniti . Zastupnik firme koji me je posetio , svakodnevno me zove telefonom da proveri dokle je "predmet" stigao i rekao je cim mi lekarska komisija to sve odobri , da mu se javim i sve mi donosi kuci. Sta ce od toga biti , javljam vam cim se desi. Jos uvek sam skepticna , ali imam i zrno nade da se ovde ipak neke stvari pomeraju na bolje. Pisite ako imate neko slicno iskustvo , volela bih da to podelite sa nama  :)

Hendi-društvo

Ortopedska pomagala preko RZZO
« poslato: Novembar 27, 2008, 09:38:28 pre podne »

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2008, 12:34:24 posle podne »
Da, meni su tako dosli pre, taman sad krajem decembra, tri godine.
Mogu da se kladim da je u pitanju isti covek ali druga firma. Bez obzira, veruj mi da ce sve biti u redu i da ces sva pomagala za koja ti je rekao da imas pravo - dobiti.
Tako sam i ja bila zatecena njihovom ljubaznoscu i predusretljivoscu i veruj mi, za ove tri godine nista mi se ruzno nije desilo,naprotiv, sve sto su mi rekli uradjeno je.
Sta vise, mogu ti reci da sam zahvaljujuci tim ljudima uradila dosta dobrog za sebe.

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2008, 12:54:38 posle podne »
Hvala Roxi , mnogo mi znaci tvoje pozitivno iskustvo

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #3 poslato: Decembar 12, 2008, 10:08:48 pre podne »
Konacno se sva zavrsilo oko birokratije za dobijanje pomagala. Inace sam tu imala najvise problema. Prvo oko doktora opste prakse za ispunjavanje obrazaca. Tri doktora u ambulanti su mi odbila da popune obrazce pod izgovorom da im nisam pacijent ( a uzgred nemam potpisano za izabranog lekara jer mi takodje nisu dali da se izaberem , vec su me slali po onom sistemu -ko se smiluje da me primi). Na kraju sam morala da se pozovem na svoja prava kao pacijenta i invalida , da bi jedna doktorica rekla da nema potrebe za time , da nemoram da se obracam onome ko je nadlezan za to i da ce mi ona uraditi to sto treba. Odradila je obrasce i dalji korak komisija. Ni tu nije proslo sve glatko. Prvo doktorica je ispunila samo po jedan primerak obrazaca , pa su vratili na doradu. Ode mi majka drugi put na komisiju i takodje nista ne obavi , jer oni moraju doci da me vide ( kao da medicinska dokumentacija nije dovoljno validna ili mozda neko trazi pomagala zato sto mu se bas dopada da se 'voza' u invalidskim kolicima?!). Cekam jos jedan dan i konacno danas dolaze da me 'pogledaju' (mada su vise zverali po kuci , valjda da vide imam li paucine po zidovima ili su se divili uredjenju enterijera-ne znam) , da bi rekli OK , odobreno je i neka neko dodje kod njih po dokumentaciju. Put dug i trnovit , stvarno coveku treba mnogo volje i strpljenja da ostvari svoja prava!
Fini gospodin sa pocetka price , koji se inace zove Marko, dolazi u utorak i donosi mi sve sto treba. I sada jos jednom da ga pohvalim , razumem ja da covek radi na procenat , da mu je opis posla takav da nadje sto vise korisnika za artikle iz svoje firme, ali mu nigde u opisu posla ne stoji da bude ljubazan, da odnese moju knjizicu i otpusnu listu kod specijalista fizijatrije i neurologije po potpise i predlog, to je moga da kaze da posaljem nekoga da to obavi. Koliko malo treba da nekome pomognes i olaksas ! Kada bi u svakom segmentu drustva i u svakoj ustanovi bili takvi , ne samo prema nama invalidima , vec u opste , nase drustvo bi dozivelo renesansu !

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2008, 11:23:43 pre podne »
Draga, konacno!
Na zalost, birokratija najvise otezava stvari, a doktori mrze papirologiju i popunjavanje tih obrazaca... No, na kraju krajeva sve je sredjeno jos samo da preuzmes pomagala.
Molim te, napisi samo iza koje firme stoji Marko, jako me interesuje - ne zato sto je neka od firmi bolja ili losija vec sam samo radoznala.

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2008, 11:31:55 pre podne »
firma je "*******" :)

Sklerozica: uklonjeno ime firme. Molim Vas, neka takvi podaci idu preko privatnih poruka.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2008, 11:35:06 pre podne »
Hvala Ti, predpostavila sam.

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #7 poslato: Decembar 12, 2008, 11:39:53 pre podne »
Pa nisam upamtila kako se zove firma kada je prvi put bio , pa sam posle pitala :)

Van mreže MarkoBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 5
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #8 poslato: Decembar 17, 2008, 12:09:57 pre podne »
Hm...s vremena na vreme obidjem ovaj forum da vidim kako napreduje.
I uvek, ali uvek, nadje se nesto zanimljivo. :o
Sve gore navedeno ima malo dublje korene. To korenje nije slatko. 
Toliko za sad, vreme ce pokazati svoje. ](*,)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2008, 08:45:55 posle podne »
Vrlo fino MarkoBG.
Cecam, jesu li stigla pomagala?

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2008, 08:49:40 posle podne »
Stigla su  i zadovoljna sam skroz :cheers:. Turbo masina , direktno ubrizgavanje sa sesnaest ventila , vazdusni jastuci  :cheers: ( sala mala )
Iskreno sam zadovoljna !

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #11 poslato: Decembar 25, 2008, 11:00:35 pre podne »
To je ono sto je najbitnije - da su korisnici zadovoljni!
Drago mi je da si zadovoljna!

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #12 poslato: Januar 22, 2009, 09:23:16 posle podne »
Sta mislite,koja aktivna kolica je najbolje uzeti preko RZZO?Da su lagana i udobna,naravno.Posto cu uskoro imati pravo na aktivna kolica.Verovatno su mnogi vec imali iskustva sa tim.Pa ako vam nije problem,predlozite nesto.Pozdrav!

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #13 poslato: Januar 23, 2009, 12:32:00 pre podne »
Bob uzmi ona klica koja su ti najpogodnija da ih sam stavljas u auto...Neznam koji su modeli tu ,da ti mogu odgovoriti,al iz iskustva znam  da treba uzimati sto laganija kolica

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #14 poslato: Januar 23, 2009, 12:01:25 posle podne »
Desant slazem se da treba da budu sto laksa.Ali mi je bitno da budu i udobna,jer imam visoku povredu,Th2 i Th3.Sad trenutno imam Kuschall,stariji model.Teska su cak 16 kg,ali uspem sam da ih ubacim u auto,i to bez skidanja tockova.Samo ih skupim,oborim naslon,i ubacim u auto.Ona kolica sto si ti pokazao su mnogo dobra,i ekstra lagana.Laksa su cak duplo od mojih.Kad dobijem ta laksa,mislim da cu se preporoditi :cheers:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.