Autor Tema: Ortopedska pomagala preko RZZO  (Pročitano 58579 puta)

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #15 poslato: Januar 23, 2009, 12:28:00 posle podne »
Sundjer.Bob ja nemam lagana kolica( imam standardna) ali su extra udobna , a verujem i da su lagana isto tako udobna.

Hendi-društvo

Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #15 poslato: Januar 23, 2009, 12:28:00 posle podne »

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #16 poslato: Januar 23, 2009, 04:43:12 posle podne »
Bob,budi oprezan kod izbora kolica ,s obzirom na visinu povrede,jer laksa kolica su sklonija i prevrtanju mada se moze kod zadnjih tockova i to regulisati ...Sto se tice udobnosti ,sve zavisi od povrede i tvojih mogucnosti .Ja iz svoga iskustva znam ,kako sam sa  onih teskih prelazio na laganija da je razlika zaista velika i sada kada sjednem u model koji ima 12 kg kao da sam sjeo u " tenk" Valjda je to u ljudskoj prirodi da se na dobro lako naucimo tj na bolja kolica

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #17 poslato: Januar 24, 2009, 08:08:00 posle podne »
Sad sam tek naletela na ovu temu - naravno da ces se preporoditi u novim, lakim kolicima. Nemoj brinuti samo, moj ti je savet, da se dobro raspitas - ti kad dobijes nalog od socijalnog mozes uzeti kolica od bilo kog dilera, bilo koje firme. Oni se naravno utrkuju da prodaju svak svoja kolioca, a ti obzirom da si dovoljno mobilan i imas kompjuter i internet prvo sve pregledaj, proveri pa odaberi TI, a ne oni da ti biraju.
Videces da svi oni ne saradjuju sa istim firmama iz inostranstva i nemaju svi istu ponudu.
Imamo pravo na aktivna kolica svakih 6 godina.
Ja imam Meyra X1, nisu losa ali vec sad znam, predpostavljam, da ima i boljih u ponudi.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #18 poslato: Januar 24, 2009, 10:36:01 posle podne »
Roxi ,drago mi je da pises malo o uslovima za nabavku kolica dole ,ja kada sam nekada bio u bivsoj Yu bilo je svake 4 godine..Ovdje je drugacije,nema vremenskog ogranicenja,mjenjas kad se stara kolica poderu ili ako se tvoje stanje promjeni(u vecini na gore).Ja ima ova panthera U2 light,i zadovoljan sam strasno sa njima.Razlika ovdje i tu je sto ljudi ne zele da imaju kolica koja se ne skupljaju po sredini sjedista.I ja sam bio ranije skeptican prema ovom sistemu  ali je skroz ok ,valjda sve je stvar navike..Ako vam nije  tesko poslajite mi neku adresu da mogu pogledati ponudu dole i ako zna kako ide nacin placanja,da pogledam ordopetska pomagala  dole sto imaju u ponudi

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #19 poslato: Januar 24, 2009, 10:55:31 posle podne »
Evo desant pogledaj ovo,mada nema cena.


Izmenio Sklerozica: Linkovi su uklonjeni!
Pravilo ovog foruma je da nema postavljanja linkova i imena firmi. Za to koristite privatne poruke!


Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #20 poslato: Januar 24, 2009, 11:07:28 posle podne »
Evo  bas gledam ove adrese Bob i nije lose za te nase uslove,kad se samo sjetim kako je bilo ranije.....Samo tu je problem ,te komisije ,birokratija i ta pravila...Ovdje za te stvari je zaduzen radniterapeut i on nabavlja to sve i najkracem vremenu,naravno da imas prvo prezentaciju,probu i onda sam odlucujes sta ti odgovara..Ako ti nije  tesko propitaj se koliko kostaju  ova  kolica

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #21 poslato: Januar 24, 2009, 11:09:55 posle podne »
I ne zamjerite ,kako nadjem koji prospekat ,nastojim da vam posaljem ,pa se nekada i ne uklapa bas u temu

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #22 poslato: Januar 24, 2009, 11:13:18 posle podne »
Sto se tice cena,sad trenutno znam samo za Meyra X2,ona kostaju 2300 evra,to sam bas skoro zvao.Provericu cene ostalih.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #23 poslato: Januar 24, 2009, 11:16:25 posle podne »
To placa  socijalno  jeli tako ,malo ko kupuje za vlastiti novac.Deru zaista,mislim da ova panthera kosta maximalno 1500 eura..

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #24 poslato: Januar 24, 2009, 11:23:55 posle podne »
Nisam siguran da socijalno placa iznos bas za sva kolica,oni odobre sumu,i za tu sumu koja je odobrena kupis kolica.Skoro je moj drug uzimao kolica preko socijalnog,ali za kolica koja je on hteo morao je doplatiti 56000 dinara,ili 700 evra

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #25 poslato: Januar 24, 2009, 11:30:54 posle podne »
Znaci ti sam biras sebi kolica tj razliku doplacujes u odnosu na sumu koju ti socijalno placa...Maloprije sam procitao da svakih 7 godina imas pravo na lagana kolica ,sto je zaista previse..

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #26 poslato: Januar 25, 2009, 12:01:33 pre podne »
Bas tako,ako su preko cene koja je odobrena sam placas.A sto se tice vremenskog perioda,pa to je stvarno tuzno 7 godina.Pa pa za to vreme ce se sva raspasti.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #27 poslato: Januar 25, 2009, 11:05:26 pre podne »
Ne, ja mislim da nije 7 vec 6 godina - znaci posle 6 godina mozes dobiti nova aktivna kolica.  A da bi dobio aktivna kolica moras imati vozacku dozvolu i auto na svoje ime sa rucnim komandama. Dakle i to je uslov plus.
Ako dobijes nalog za nabavku kolica - uglavnom su dostupna od distributera (relativno) dobra kolica.
Ja sam prilicno zadovoljna sa kolicima koja sam dobila i mislim da ce izdrzati 6 godina - u satvari, nadam se.
U pocetku sam i ja bila za kolica koja se sklapaju po sredini ali sad vidim da nisam bila u pravu - lakse ih je ubaciti ako se ne sklapaju tako. Da napomenim, meni su ponudili i takva kolica ali sam se zeznula (niko mi nije kriv). Ta su bila i laksa, mislim da su bila polusportska, imala su i kraci naslon za ledj (i to nije lose).
Treba o svemu dobro razmisliti.

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #28 poslato: Septembar 19, 2011, 11:10:19 posle podne »
Da li sada moze da se dobije hodalica sa tockicima preko fonda.2008god.nisam mogla da dobijem obicnu hodalicu jer dobijaju samo nepokretna lica, tako da sam je kupila i onda je to stajalo oko 6000 dinara,kolilo tek sada kosta ova sto ja hocu?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #29 poslato: Mart 10, 2012, 11:43:02 posle podne »
Ja sto sam naucio iz svog ovog uzimanja preko RZZO jeste da sve moze a i ne mora. Sada moja parola je bolje probati pa mozda prodje nego ne probati. Tako da pravilnik pise jedno ovi na komisiji govore drugo a neke klauzule govore trece. Sada ko ima vremena da se bakce sa tim i da prica sa dosta ljudi moze da iskoristi dosta stvari na koje je verovatno i mislio da nema pravo....

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.