Autor Tema: Ortopedska pomagala preko RZZO  (Pročitano 58568 puta)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #30 poslato: April 21, 2012, 11:49:14 posle podne »
Na forumu sam našla  http://www.rfzo.rs/download/pravilnik-pomagala2011.pdf (ПРАВИЛНИК О МЕДИЦИНСКО-ТЕХНИЧКИМ ПОМАГАЛИМА КОЈА СЕ ОБЕЗБЕЂУЈУ ИЗ СРЕДСТАВА ОБАВЕЗНОГ ЗДРАВСТВЕНОГ ОСИГУРАЊА),koji je na snazi...postavila je naca,ali srećom da  sam ga stavila na Bookmarks,jer ga sada nisam mogla pronaći na forumu.
Pravilnik tačno kaže koji su uslovi da bi dobili određeno pomagalo i :grr: tko može ostvariti to pravo.(Samo treba pažljivo pročitati,prikupiti svu potrebnu dokumentaciju i predati na komisiju. :n9:

Hendi-društvo

Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #30 poslato: April 21, 2012, 11:49:14 posle podne »

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #31 poslato: April 22, 2012, 03:06:00 posle podne »
Ma samo im se obratite za pomoć, nadaleko su čuveni po svojoj radodajnosti i prepuni su želje da
vam se nađu i pomognu, ne bi ni đavolu dali nož da se zakolje, a kanda im je spomenuti i patron, ajd da ne
grešim dušu na ovaj blagdan

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #32 poslato: April 22, 2012, 03:08:02 posle podne »
Dokumentacija koju sam im dostavljala je opširnija od Prustovog *U traganju za izgubljenim vremenom* a dobila
sam pun nos ladne vode i pismeno i faktički.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #33 poslato: April 22, 2012, 03:15:40 posle podne »
Prošle nedelje je moj muž odneo brata na pregled kod specijaliste u specijalnu bolnicu za cerebralnu paralizu i razvojnu neurologiju,dobio je recepte za nova kolica,dizalicu za prenos s kreveta na kolica i obratno,antidekubitus jastuče,krevet i dušek,sve su mu overili u PIO na komisiji bez problema,samo je za kolica morao da vrati stara da bi mu overili i taj recept i nikakvih problema nije imao na komisiji za overu,kao i pri nabavci,sve je uzeo,krevet je poručen i javiće mu kad će ga isporučiti. :ye1:

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #34 poslato: April 22, 2012, 03:35:10 posle podne »
Hvala za ohrabrujuće novosti Naco, probaću ponovo, ne može da bude gore, samo malo
nemam oči da vidim ove lutke lepe iz PIO.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #35 poslato: April 22, 2012, 07:09:23 posle podne »
Naco,dobro da si to napisala,da ljudi znaju,pa i da pročitaju pravilnik,te da vide šta mogu ostvariti.

Pravilnik tačno kaže koji su uslovi da bi dobili određeno pomagalo i :grr: tko može ostvariti to pravo.(Samo treba pažljivo pročitati,prikupiti svu potrebnu dokumentaciju i predati na komisiju. :n9:


Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #36 poslato: Avgust 24, 2012, 10:02:24 posle podne »
Danas sam se uverila da osobe obolele od MS,ne mogu dobiti hodalicu preko RZZO.

Van mreže nenad milojkovic

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #37 poslato: Avgust 25, 2012, 09:19:52 pre podne »
Imam pitanje ? Da li neko zna kako se dolazi do invalidskih kolica ? U ponedeljak idem kod doktorke ona ce objasniti, ali reko da probam ovde sa nekim ko ima iskustva o dobijanju invalidskih kolica. Ne mogu vise da se krecem, oduzela mi se desna strana, ne mogu samostalno da ustajem....

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #38 poslato: Avgust 25, 2012, 12:11:27 posle podne »
Danas sam se uverila da osobe obolele od MS,ne mogu dobiti hodalicu preko RZZO.
Po pravilniku http://www.rfzo.rs/download/pravilnik-pomagala2012.pdf

čl.45 ...осигурано лице које због оштећења локомоторног система и придружених обољења не може да се креће уз помоћ штапа или штака, има право на одговарајући сталак за ходање (ходалицу).
Indikacija za dobijanje hodalice je...Осигурано лице код кога постоји тежак поремећај у ходу као последица G 82.0,G82.1, G82.2, G80.0 и Т90.5 уколико не може да користи сталак за ходање са четири ноге.Прописивање:лекар спец. физикалне медицине
Da li je fizijatar odbio da vam ispune obrazac OPP? :n24:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #39 poslato: Avgust 25, 2012, 12:49:17 posle podne »
Imam pitanje ? Da li neko zna kako se dolazi do invalidskih kolica ? U ponedeljak idem kod doktorke ona ce objasniti, ali reko da probam ovde sa nekim ko ima iskustva o dobijanju invalidskih kolica. Ne mogu vise da se krecem, oduzela mi se desna strana, ne mogu samostalno da ustajem....
П Р А В И Л Н И К О МЕДИЦИНСКО-ТЕХНИЧКИМ ПОМАГАЛИМА КОЈА СЕ ОБЕЗБЕЂУЈУ ИЗ СРЕДСТАВА ОБАВЕЗНОГ ЗДРАВСТВЕНОГ ОСИГУРАЊА („Службени гласник РС“ број 52/12...од 1. јуна 2012.године.
 :grr:http://www.rfzo.rs/download/pravilnik-pomagala2012.pdf

čl.39...Осигурано лице старије од три године живота које не може да хода због оштећења локомоторног система, има право на инвалидска колица.
Posle čl.78 je Lista  pomagala i potražite inval.kolica i sve vam piše,prema osnovnoj dg.tko i kojim redosledom se propisuje...
Npr. moja dg.Ms...1.opšta praksa uputi za fizijatra i neurologa, pa sa med.dokumentacijom  kod fizijatra,koji napiše predlog za inv.kolica,a zatim kod neurologa koji popunjava obrazac OPP i to predajete za lek.komisiju.
(napomena...u mom dz samo jedan fizijatar ima pečat,kojim overava predlog ili OPP obrazac...isto tako nije mi mogao ispuniti moj neurolog OPP,već onaj koji ima formular i pečat.)

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #40 poslato: Avgust 26, 2012, 11:24:59 pre podne »
Fizijatar nije odbio da mi popuni taj obrazac ali je to uradila iz sazaljenja.Hvala joj ,ali sam digla ruke ima i polovnih da se kupe ne treba mi nista od ove nase drzave.Idemo dalje, sto bih gubila zivce i mucila decu da me vode od vrata do vrata za 5.000.00 din i da se ponizavam i trazim.Kad je Beg bio cicija,veceras svi u kafance.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #41 poslato: Avgust 26, 2012, 11:56:42 pre podne »
 :m4:....zašto iz sažaljenja?
Dobila sam od prijateljice fiksnu hodalicu,koju koristm za hodanje po kući,a nedavno sam kupila novu u Apoteci za cca 4700din,sklopivu,koja je laka za transport i zauzima malo mesta u autu... iste takove,od istog proizvođača u prodavnicama ortop.pomagala prodaju po ceni od 5500 din - 7800din. :n24: za nepoverovati

Van mreže pegor

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #42 poslato: Septembar 10, 2012, 12:04:48 posle podne »
@Daša

Hodalica ima razlicitih modela  otud i razlicite cene! Hodalice za stan su jeftine i cena im je 1.550,oo RSD bez tockica i sa tockicima 1.950,ooRSD dostava na kucnu adresu!!!
Koliko ja znam proizvodnja je  Novom Sadu,odapinjete strele na proizvodjace neopravdano!

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #43 poslato: Septembar 10, 2012, 12:20:49 posle podne »
Ako ste pažljivo čitali...napisala sam da se isti tip hodalice,istog proizvođača može kupiti po ceni od 4700din do 7800 din. :n12: ...inače,dobro mi je poznato da ima razlicitih modela hodalica,samo nigde nisam vidjela po 1550 din hodalicu bez točkića... :n24:
... iste takove,od istog proizvođača u prodavnicama ortop.pomagala prodaju po ceni od 5500 din - 7800din. :n24: za nepoverovati
Poštovani pegore,  ukoliko možete,postavite slike tih hodalica po tako povoljnoj ceni...verovatno ima članova foruma koji bi bili zainteresovani za tu informaciju.
 

Van mreže pegor

  • Član
  • **
  • Poruke: 14
Odg: Ortopedska pomagala preko RZZO
« Odgovor #44 poslato: Septembar 10, 2012, 01:08:27 posle podne »
Poslao sam  vam link na PP, vi ćete znati šta da učinite snjim!  :ok:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.