Autor Tema: Водич кроз права особа са инвалидитетом у републици Србији  (Pročitano 9229 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
ВОДИЧ КРОЗ ПРАВА ОСОБА СА ИНВАЛИДИТЕТОМ У РЕПУБЛИЦИ СРБИЈИ
МИНИСТАРСТВО РАДА И СОЦИЈАЛНЕ ПОЛИТИКЕ

Izvor http://www.minrzs.gov.rs/doc/inval/Vodic%20kroz%20prava%20osoba%20sa%20invaliditetom.pdf
Ja ću citirati iz ovog preobimnog teksta sam kraj,jer očigledno je da će biti izmena i dopuna prava za osobe sa invaliditetom.

Закључак
На крају, важно је напоменути да многи закони који регулишу одређена права особа са инвалидитетом нису хармонизовани са релевантним међународним прописима, нарочито са законима Европске Уније.
Сектор за заштиту особа са инвалидитетом ће посебно радити на томе и покретаће процесе за уклањање свих препрека како би се и физичка и социјална средина учинила приступачним особама са инвалидитетом и постигла њихова потпуна интеграција у свим сегментима живота.

Hendi-društvo


Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Zakon o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju invalida
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2009, 05:17:02 posle podne »
Zakon o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju invalida

http://www.nsz.gov.rs/live/digitalAssets/0/327_zakon_o_profesionalnoj_rehabilitaciji.pdf

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Dozvola za ribolov 4.600 dinara
Izvor: Beta
Beograd -- Troškovi izdavanja godišnje dozvole za rekreativni ribolov za 2012. biće 4.600 dinara, objavljeno je u najnovijem broju Službenog glasnika.



 
U pravilniku koji je donelo Ministarstvo životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Srbije, kako je objavljeno u Službenom glasniku, navodi se da će stariji od 65 godina, lica sa telesnim oštećenjem od 60 do 79 odsto, žene i osobe mladje od 18 godina, tu dozvolu plaćati 2.300 dinara.

Izdavanje dozvole za rekreativni ribolov 100 dinara će plaćati lica sa telesnim oštećenjem od 80 i više odsto kao i oni koji su trajno nesposobni za rad, lica sa posebnim potrebama i ratni vojni invalidi.

Prema saopštenju koje je ministarstvo izdalo prošle godine, procenjeno je da će se broj izdatih dozvola sa dosadašnjih 0.8 odsto stanovništva povećao na više od 1 odsto u 2010.

Višegodišnje projekcije, kao i podaci o broju izdatih dozvola za rekreativni ribolov država u okruženju ukazuju da će njihov broj rasti shodno rastu BND i dostići oko 6 odsto stanovništva (neke skandinavske države beleže broj registrovanih rekreativnih ribolovaca veći od 12 osto stanovništva, a Finska neverovatnih 24,8 odsto).

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.