Autor Tema: Aloja vera  (Pročitano 44990 puta)

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15259
  • Pol: Žena
Odg: Aloja vera
« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2009, 04:45:04 posle podne »
Ja imam nekoliko biljaka Aloe i s vremena na vreme trgnem joj list pa zvacem par minuta i ispljunem . A kada imam neki kozni problem ili opekotinu natrljam to sa sokom iz lista. Jednom sam koristila i za upalu uha , cedila sam taj sok i kapala u uho. Ne znam dali pomaze ( za upalu uha nije ) , ali sam citala da je to dobro. Nije mi odmoglo .

Pa i pise u onom gore tekstu da ju je najbolje uzimati u prirodnim oblicima, a ne kao tablete. Ima tu stvarno mnogo bolesti kod kojih moze pomoci kako kod prevencije tako i kod ublazavanja tegoba.

Hendi-društvo

Odg: Aloja vera
« Odgovor #15 poslato: Januar 30, 2009, 04:45:04 posle podne »

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15259
  • Pol: Žena
Odg: Aloja vera
« Odgovor #16 poslato: Januar 31, 2009, 07:06:59 posle podne »
Aloja vera je puna minerala

Aloja vera je zbog hranljive vrednosti i izuzetnih lekovitih svojstava dobila naziv kraljice lekovitih biljaka. Njeno blagonaklono delovanje na kožu je poznato širom sveta, kao i to da pomaže u lečenju stomačnih tegoba. Evo još nekih vrednosti aloja vere.

Sok aloja vere, koji se dobija od gela iz listova biljke, uzima se zbog mnogobrojnih blagodati. Upotrebljava se kao detoksifikator, vrlo je dobar za osobe koje pate od mnogobrojnih stomačnih tegoba i tegoba sa varenjem, poput zatvora i crevnih oboljenja. Takođe, smatra se ako se svakodnevno uzima, obezbeđuje dovoljno energije i pomoći pri stvaranju krvnih ćelija. Sok aloja vere sadrži minerale kalcijum i kalijum, mnogo vitamina itd. Unutrašnji deo lista ove pitome zelene biljčice zna da bude poprilično gorak ukoliko se uzima oralno, ali rezultati su zaista čudesni. Zato se sok aloja vere dodaje piću, jogurtu, a neki ga konzumiraju i samostalno, bez dodataka.
Aloja vera se uveliko upotrebljava i u kozmetičkoj industriji. Mnogo kozmetičkih firmi je otkrilo blagodati ove biljke, pa se sve više upotrebljava u sapunima, šamponima... Aloja vera je izvanredno vlaži kožu, zbog čega ona postaje sjajna i mekana. Gel od aloja vere posebno se preporučuje osobama sa suvom kožom. A ukoliko u svom domu imate biljku aloja veru, ne morate da kupujete razne kozmetičke proizvode s njenim dodatkom – dovoljno je da otkinete komadić lista, istisnete gel na mesto koje želite da namažete i utrljate. Pri tome vodite računa da je gel providan i da je bez mirisa.

Izvor: Blic


Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15259
  • Pol: Žena
Odg: Aloja vera
« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2009, 08:37:15 posle podne »
Ja imam nekoliko biljaka Aloe i s vremena na vreme trgnem joj list pa zvacem par minuta i ispljunem . A kada imam neki kozni problem ili opekotinu natrljam to sa sokom iz lista.
Zanima me Ceco pre nego sto i ja nabavim barem jednu saksiju sa alojom; da li se ti listovi aloje brzo obnavljaju posto i sama  kazes da cesto trgnes po jedan list? I da jos me zanima kad sa alojom trljas npr. ruke da li se stvarno poboljsa izgled koze? E, da jos da pitam da li je stvarno tako gorka kako kazu kad je zvaces?

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: Aloja vera
« Odgovor #18 poslato: Februar 02, 2009, 08:44:50 posle podne »
Raco , ne obnavljaju se bas tako brzo ,ali ako je pravilno negujes i ne kidas one najmladje listove onda relativno dobro raste. Kao sto rekoh imam vise biljaka , pa mogu sebi da diopustim da je cesce strpkam. Kada je u vegetativnom ciklusu onda raste dosta brzo ( bar kod mene , jer mi sve biljke tropskog porekla inace bujaju ), ali kada su u mirovanju onda je i ne strpkam toliko. Jeste jako gorka , ali stisnes zube i naviknes posle na taj ukus ( oni koji nekada trgnu gorki pelinkovac ne bi primetili razliku :) ). Sto se tice koze , ja sada ne znam dali se poboljsa , jer je moja koza i bez toga kvalitetna i dobrog izgleda ( uh, skromnosti :) ), pa tako da nisam bas merodavna po tom pitanju. Ali recimo , posto imam osetljive desni i sluzokozu usta , tu ima pozitivnih efekata.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15259
  • Pol: Žena
Odg: Aloja vera
« Odgovor #19 poslato: Februar 03, 2009, 04:32:49 posle podne »
Hoće li nam aloe veru prepisivati na recept?

Zvanični evropski "čuvari zdravlja" nastoje da rigorozno ograniče navodni "divlji rast" tzv. suplemenata, zbog čega se može desiti da i ona najbolja sredstva budu eliminisana sa tržišta.

Mnogi ljudi smatraju da je ono što se odvija na tržištu vitamskih i mineralnih preparata (suplemenata) i to daleko od očiju javnosti, ravno političkom i privrednom kriminalu. Primer za to su novi propisi u okviru EU i Codex Alimentarius (oformljen zbog ujedinjenja standarda za životne namirnice na svetskom nivou). U proleće 2003. godine, Evropska unija je donela direktivu kojom će se navedni proizvodi zakonskim propisima zabraniti u slobodnoj prodaji u okviru EU. To znači da će građani moći da nabave određene vitaminske i mineralne preparate samo u apotekama i to uz recept lekara.

Vitamini ne deluju izolovano
Hranljive materije koje se koriste u mikroskopskim količinama, poput vitamina, minerala, elemenata u tragovima, enzima i aminokiselina, nalaze se u prirodnim namirnicama uvek u vidu kompleksnih elemenata koji se međusobno podržavaju, odnosno kao mešavine svih materija. U proizvodnji savremenih vitaminskih proizvoda, takozvanih «ortomolekularnih materija», ne koriste se vitamini koji se proizvode na sintetički način, već samo oni koji potiču iz prirodnih izvora izmešane sa prirodnim supstancama sa kojima zajednički deluju. Na taj način se postiže velika efikasnost i dobra podnošljivost ovih materija.

Jesu li prirodni preparati – medikamenti?
U pojedinim državama Evropske unije su ovakvi visokodozirani proizvodi još uvek deklarisani kao suplementi i tretiraju se na isti način kao i životne namirnice. Druge države u okviru EU svrstale su ove proizvode u grupu lekova. Novi zakon će ove, do sada registrovane suplemente, sve definisati kao lekove. Tako će se ovi proizvodi naći u istoj grupi sa sintetičkim lekovima sa neželjenim dejstvima kao što su lekovi protiv bolova, antireumatični lekovi, lekovi protiv zapaljenja, za sniženje holesterola itd.
Naučno je dokazano da se neželjena dejstva sintetičkih preparata mogu dramatično i nekontrolisano uvećati ukoliko se u isto vreme koriste različite supstance. Zbog toga su u današnjoj farmakopeji dozvoljeni samo oni lekovi u kojima se kombinuju najviše dva aktivna sastojka. Tako na primer, po novom zakonu je moguće prepisati monosupstancu kao što je vitamin B1, ali će kod pacijenta koji bude koristio ovaj preparat vrlo brzo doći do nedostatka vitamina B2 i B5. Zbog toga se u svim zemljama u kojima ovi propisi nisu počeli da se primenjuju, kao što je i kod nas slučaj, vitamini B-grupe vrlo uspešno prepisaju kao kompleksni preparati.

Pojedinačne supstance su problematične
Danas je manje-više i široj javnosti poznato da vitamin C podjednako služi za predohranu kao i za lečenje najrazličitijih bolesti. Uvek se iznova upozorava da velike količine vitamina C mogu da dovedu do problema sa žulucem i to se dešava ukoliko se u telo unese čista askorbinska kiselina u velikoj količini.

Izvor: Zdravzivot

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Aloja vera
« Odgovor #20 poslato: Februar 04, 2009, 08:26:49 posle podne »
http://www.elephant.co.rs/html/preparati/aloe-vera.html

sadrzi ekstrakt lista aloje, 30 kapsula (oko 5 evra)

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133585
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Aloja vera
« Odgovor #21 poslato: Avgust 08, 2009, 11:36:52 pre podne »
Delotvorna dejstva Aloe Vere
8. avgust 2009.

Naučnici su ustanovili da gel sa ekstraktima ove biljke sadrži više od 240 hranjivih i lekovitih materija.
Opsežno istraživanje je dokazalo efikasnost i važnost Aloe Vere kod različitih bolesti kao što su smanjenje visokog nivoa šećera u krvi.
Osim toga, Aloe Vera jača imuni sistem, deluje protivupalno, uništava viruse, bakterije, gljivice i parazite.
Takođe, ona poboljšava funkciju bubrega, srca i nervnog sistema.

Prve dokumentovane izvore o upotrebi Aloe Vere istoričari su otkrili u Egiptu, a njenim uzgojem bavio se i kralj Solomon. Iako ih u svetu ima više od dve stotine vrsta, samo četiri imaju lekovita svojstva. To su: Aloe ferro, Aloe saponaria, Aloe arborensis i Aloe perrvi.

ceo tekst: Poslovna žena

Van mreže Lala

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Aloja vera
« Odgovor #22 poslato: Avgust 13, 2009, 10:40:06 pre podne »
Kazu da ima mnogo minerala i vitamina, najbolje je uzimati svezu , ali aloe barbbadis miler koja raste samo u toplim krajevima, ona je kazu najlekovitija. Takodje kazu za seckanu aloju u tegli da sadrzi alkohol koji unistava minerale.
Pronasla sam sajt na kome pise dosta o Aloji.

Pise da je njihova aloja ocuvana na taj nacin da ne gubi vitamine i minerale, itd...
Cao. Lala  :P


Uklonjen link. Sklerozica

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133585
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Aloja vera
« Odgovor #23 poslato: Maj 02, 2013, 10:57:40 posle podne »
Počela sam pre dva dana da koiristim aloja aktivator kapi za oči.ne bi li mi se povukle te duple slike.
Devojka koja ih koristi mi je rekla da su se njoj povukle posle korišćenja tih kapi,pa ne gubim ništa ako pokušam.
Inače moja dr je rekla da mi može pomoći trenutno,ali ne za stalno.
Ja bih bila srećna i trenutno da mi pomognu. :m2:
Inače peku jako,ali baš jako  :sad: srećom to traje svega par sekundi.Inače to što peče je znak da postoji problem.

 
 
 

Van mreže Benćo

  • Član
  • **
  • Poruke: 8108
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Aloja vera
« Odgovor #24 poslato: Maj 02, 2013, 11:52:13 posle podne »
 :n22: pa probaj, šta ćeš.

Van mreže SerdarJole

  • Član
  • **
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
Odg: Aloja vera
« Odgovor #25 poslato: Avgust 21, 2013, 01:38:49 posle podne »
-treba razmisliti o dobroj staroj domacoj cuvarkuci - samo ime mnogo govori

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: Aloja vera
« Odgovor #26 poslato: Avgust 21, 2013, 03:22:04 posle podne »
uh ja je nikako ne volim!!!meni nije pomogla....ako je rec o izmenjenom imunitetu(auto imune bolesti),zasto ga jos vise pojacavati i terati da radi pogresno????????????? n31

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Aloja vera
« Odgovor #27 poslato: Maj 04, 2017, 09:07:24 posle podne »
Moji citali u Novostima pre neki dan o zeni iz okoline Nisa koja uzgaja medicinsku aloju. Navodno se izlecila, u sta ne verujem, i pravi neki melem za druge obolele. Verujem da ima pozitivnog efekta ali ne i da izleci. Imam rodjenu tetku bas tamo, isli juce kod nje. Doza za 3 meseca kosta 35.000din!? Moji me spopali da uzmem, nije problem meni ali trenutno nemam tegoba. Zaostala je utrnulost prstiju na sakama, ali to tesko da moze da povrati osecaj. I kad bih je uzeo, kako da znam da li ima ucinka?

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: Aloja vera
« Odgovor #28 poslato: Maj 05, 2017, 04:41:55 posle podne »
Mislim da je PREVARA,ja sam se sad vec daleke 2011g.cuo sa tom gospodjom i tad je bila cena nesto oko 300 E.za jednu dozu.Na moje pitanje od cega se pravi preparat,odgovorila mi je od pazljivo biranih trava sa Rtnja,kasnije sam u raznim dopisivanjima sa ljudima koji su to kupovali i pili utvrdio da je ta izvesna Lidija travarka iz Nis obicna prevara bar po pitanju ovoga,sad u ovom dopisu iz Novosti mislim da ne pominje svoju kumu koju je isto kao i sebe izlecila od MS.Zaboravih,meni je rekla da je izlecila sebe i kumu.

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Aloja vera
« Odgovor #29 poslato: Maj 05, 2017, 07:20:46 posle podne »
Ne mogu im objasniti da je neizlecivo... Sve sto cuju me napadnu da uzmem, iz najbolje namere naravno. Da stvarno moze bilo sta da izleci, pa svi bi se tome okrenuli i vise ne bi bilo ms-a.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.