Autor Tema: autovakcina  (Pročitano 16632 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
autovakcina
« poslato: Novembar 02, 2008, 09:30:33 pre podne »
S vremena na vreme cujem o autovakcini ali nesto detaljnije ne znam. Citala sam u casopisu Moj MS svet par prica gde su msovci pominjali da su koristili autovakcinu i da im je za odredjene simptome pomogla na odredjeno vreme. Znate li ista o ovome?

Hendi-društvo

autovakcina
« poslato: Novembar 02, 2008, 09:30:33 pre podne »

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: autovakcina
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2008, 09:45:30 pre podne »
Prvi put cujem za autovakcina,sta bi to trebalo da bude/

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133554
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: autovakcina
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2008, 10:28:39 pre podne »
I ja sam pročitala u Moj MS Svet o autovakcini pre 5 god.otprilike.Tada sam pitala prijatelja jednog koji je dečiji neurolog i nije znao ništa o tome.Da li se nešto promenilo ne znam jer se nisam setila dugo,sad mogu ponovo da pitam čim se vidimo.Ako bude hteo da mi kaže,pošto kako on kaže za mene,ja nađem problem i gde ga nema, a ja ko ja uvek puna pitanja  :-[

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: autovakcina
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2008, 11:50:52 pre podne »
I ja prvi put čujem za to

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133554
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: autovakcina
« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2008, 12:19:04 posle podne »
Evo sad čitam Moj MS svet iz 2000-te gde gospođa koja je dobila autovakcinu.
Seriju od tri ciklusa dobila je 1994god.terapija je trajala 6 meseci.
Posle te terapije stanje joj je bilo bolje i posle 6 godina ostalo je ne promenjeno.
Napominjem časopis je iz 2000-te.I ispod teksta koji je gospođa napisala ima i njen broj telefona,e sada da li da je pozvem i pokušam da stupim u kontakt sa njom????
Društvo čekam savet.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: autovakcina
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2008, 12:46:48 posle podne »
zovi je, informacija nikad dosta

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: autovakcina
« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2008, 02:23:08 posle podne »
Zovi ne može škoditi

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: autovakcina
« Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2008, 07:42:32 posle podne »
autovakcina (gr. nl. vaccina)
medicinski: lekovita aja za ubrizgavanje, spravljena od klica koje su uzete od samog bolesnika.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: autovakcina
« Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2008, 08:49:07 posle podne »
zanimljivo da o autovakcini ne mozete naci na srpskom na net-u ni jedan tekst!!!! koji bi objasnjavao o cemu se zapravo radi (nevezano za MS)Na engleskom moze, naravno.
I Tanja Dakic je pominjala u jednom od svojih tekstova da je koristila autovakcinu koja joj je pomogla za simptome kao sto su : temperatura i jos neke.

Kada sam pitala majku ona mi je rekla da su oni koristili autovakcinu kod rudara koji su imali ceste infekcije, kozne npr. Pa su im iz vene uzeli krv spriscom ne mnogo ne znam koliko tacno kolicinski i tu istu krv dali u butinu. Nekada bi im pomoglo, pa bi se infekcije smanjile a nekada ne ili bi se opet pojavile.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: autovakcina
« Odgovor #9 poslato: Novembar 02, 2008, 10:30:38 posle podne »
Evo nadjoh tekst iz casopisa broj 6. 2000.godine gde Tanja Dakic opisuje svoje iskustvo sa autovakcinom: Terapija ide u 3 ciklusa injekcija koji traju 14 ili 16 dana medju kojima su duge  pauze (2-3) meseca. Jos kod prvog ciklusa nije vise imala povisene temperature, niti cesti nagon za mokrenje, kasnije je oslabio intezitet spazama, iz dana u dan se osecala bolje, snaznije.
Autovakcina se ne primenjuje samo kod MS vec i kod drugih oboljenja. Ne izaziva nezeljene efekte.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133554
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: autovakcina
« Odgovor #10 poslato: Novembar 03, 2008, 07:04:48 posle podne »
Razgovarala sam sa Gospođom koja je primila autovakcinu 1994-te i rekla mi je da će se uključiti na forum.
Inače žena je 13 god.u remisiji i poptpuno dobro otkad je primila seriju autovakcine.Vegeterijanka je i redovno ide u banju Gornja Trepča.Veliki je optimista posle svega kroz šta je prošla do te 1994-te.Poručila nam je svima da samo ne gubimo volju,a ako neko želi ona će reći broj telefona doktora koji joj je dao te autovakcine koje su se pravile kako mi je ukratko laički rekla od njene krvi bez dodatka korikosteroida i sl.potkožno u stomak,i važno je da ih primi u seriji od tri komada.To je ukratko jer je imala goste pa nismo mogle da puno komentarišemo,nadam se da će nam se pridružiti ovde,mada mi je rekla da mogu da pozovem kad god zatreba.

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: autovakcina
« Odgovor #11 poslato: Novembar 03, 2008, 07:35:32 posle podne »
Voleo bi da od te zene saznas vise informacija jer i ja sam cuo pre par god.o auto vakcini,imao sam neke tel.ali nisam uspeo nistaa da uradim.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: autovakcina
« Odgovor #12 poslato: Novembar 03, 2008, 09:46:47 posle podne »
http://de.wikipedia.org/wiki/Autovaccine

o autovakcini na nemackom sa vikipedije, uopste u cemu se sastoji metod, gde se koristi u medicini...

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: autovakcina
« Odgovor #13 poslato: Novembar 03, 2008, 10:15:46 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: autovakcina
« Odgovor #14 poslato: Novembar 04, 2008, 10:02:25 posle podne »
''Malo sam se raspitivao o toj auto-vakcini koja se pravi na Torlaku. Prvi put sam za nju cuo pre jedno 3-4 meseca u jednoj emisiji na RTSu, odmah sam nazvao Torlak i evo sta su mi rekli:
Vakcina se pravi individualno, za osobu koja je namenjena na osnovu uzorka (zato se i zove auto-vakcina) koji im se mora dostaviti od ponedeljka do cetvrtka, mislim do 10 sati, ali najbolje je nazvati ih jos jednom za svaki slucaj (trazite bakteriolosko). Kada se uzima uzorak ne sme se biti ni pod kakvom terapijom.
Na vakcinu se ceka najmanje mesec i po dana. Pitao sam i koja je procedura da bi je radili za mene i rekli su da to ide od urologa pa preko onih lekarskih komisija koje to odobravaju, a koliko sam razumeo moze i samostalno da se ode kod njih i kosta oko 8000 din''.....

http://forum.krstarica.com/showpost.php?s=c5fd8d3830c51b7168e47f5c4b2bcdd0&p=4850748&postcount=161

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.