Autor Tema: Plivanje  (Pročitano 9127 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Plivanje
« poslato: Oktobar 15, 2008, 08:29:10 pre podne »
 Plivanje
       
   Prvenstvo Beograda u plivanju za invalide
Prvenstvo Beograda u plivanju za invalide održaće se u sredu, 15. oktobra, na plivalištu 'Banjica'

   Takmičenje oko 80 plivača sa invaliditetom svih kategorija počinje u 13.30 časova. Oni će se nadmetati u trci na 50 i 100 metara slobodnim stilom.

Ovo takmičenje ujedno će biti i izborni turnir za predstojeće državno prvenstvo, na kom će najuspešniji plivači predstavljati reprezentaciju Beograda. Zvanični promoter takmičenja biće Nenad Krišanović, višestruki evropski i svetski prvak u plivanju za osobe sa invaliditetom, a specijalni gost jedan od članova plivačke olimpijske reprezentacije Srbije.

Organizator takmičenja je Savez za sport i rekreaciju invalida Beograda, a pokrovitelji Sekretarijat za sport i omladinu i Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu.   

Izvor Srbija Sport

Hendi-društvo

Plivanje
« poslato: Oktobar 15, 2008, 08:29:10 pre podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Ronjenje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2009, 11:15:27 pre podne »
Hod po oblacima i među ribama

Uprkos nesreći zbog koje je postao paraplegičar, Goran Todorović je nastavio da se bavi padobranstvom, a nedavno se oprobao i u ronjenju.

 Pošto je na minus 50 stepeni Celzijusovih skočio sa visine od 7.924 metra i za kilometar i popopravio dosadašnji rekord paraplegičara u skoku u tandemu, odlučio je da postane prvi srpski paraplegičar koji će obaviti ronilački ispit i to jedva šest godina od kobne nesreće koja ga je umalo koštala života.

„Radost je bila ogromna, a srce puno”, skromno komentariše najnoviji uspeh Goran, ovde omiljen pod nadimkom Faca, zato što mu ne nedostaje odvažnosti i ideja za adrenalinske poduhvate. Tako je Goran u bazenu sa prijateljima i pod budnim okom lekara vežbao ronjenje kako bi uspešno obavio i potapanje u moru što mu je logistički omogućio IAHD Adrijatik (Međunarodna asocijacija hendikepiranih ronioca) koja deluje u sastavu Američkog centra za ronjenje. Goranu je pomoć u bazenu nudila i Alenka, simpatična plavuša koja ga je pod vodom pratila i savetovala šta da čini kako bi savladao ronjenje još bolje.

Goranove ovdašnje avanture bodri i Savez paraplegičara Slovenije na čelu sa Barbarom Slaček, potpredsednicom društva. SlavkoPerbil, inicijator svih akcija, skromno umanjuje svoju ulogu humanitarca, ističe zasluge preduzeća „Evropet” iz Celja, glavnog Goranovog pokrovitelja, i pita zašto u Srbiji Goran ne uživa sličnu podršku. Jer u Sloveniji sve što je učinjeno za Gorana ima dobročiniteljsku notu u borbi da „nebeski letač” ponovo stane na noge.

„Zahvalan sam svima koji su pomogli kako u skoku, tako i ronjenju”, dodaje Slavko Perbil i podvlači da su sve odradili besplatno, od korišćenja bazena bez nadoknade, treninga, posebnog automobila za Goranove potrebe, sobe u hotelu u kome je Goran boravio…
„Zato me boli da se na molbe za pomoć pri Goranovom skoku i ronjenju koje sam poslao i u Srbiju, nije odazvao niko – nijedno preduzeće, nijedna državna ustanova, uključujući Ministarstvo sporta. Ne samo da se nisu odazvali, nisu me udostojili ikakvog odgovora ni na elektronska pisma, ni na telefonske pozive”, razočaran je Slavko Perbil.

Svetlana Vasović-Mekina
[objavljeno: 29/11/2009]

Ceo tekst : Politika

Van mreže leontina

  • Zabranjen
  • ***
  • Poruke: 115
  • prva pomoc
Odg: Plivanje
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2010, 05:53:28 posle podne »
Prosledjume mail koji sam primila

Postovani,
 
Sa zadovoljstvom Vas obavestavamo da ce Vam uskoro biti dostupni novi termini za plivanje na u zatvorenom bazenu Sportskog centra na Kosutnjaku. Bazen je renoviran za potrebe odrzavanja Univerzijade i u potpunosti je prilagodjen korisnicima kolica. Termini su sreda 12 - 13 casova i petak 15 - 16 casova. Ukoliko ste zainteresovani mozete se prijaviti Savezu za sport i rekreaciju osoba sa invaliditetom grada Beograda.
 
 
Savez za sport i rekreaciju invalida
Ustanička 194
11050 Beograd
Srbija
 
tel/fax: 011/2884733
mob: 064/6463808

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Plivanje-Najbolji uprkos svim preprekama
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2011, 03:42:55 posle podne »
Naši sportisti sa invaliditetom osvajači brojnih medalja
Najbolji uprkos svim preprekama
Boris Vuković | 05. 02. 2011.

Filip Graovac, Nikola Paravinja, Hamed Podbičanin i Matija Đoković državni su prvaci Srbije u plivanju u takmičenju osoba sa invaliditetom, svako u svojoj kategoriji. Kažu, teško je istrajati u snovima - da uprkos preprekama, u nečemu budu najbolji i posebni. Oni su za svoje snove isplivali, a pri tom se i okitili zlatnim medaljama. Ali to je tek početak njihove borbe.

- Lepo je postati prvak, ali je do toga doći vrlo teško. Treniram van vode, idem u teretanu kako bih ojačao mišiće, ali i volju jer je potreban dupli rad u odnosu na standardne takmičare. Uslovi su loši, ali opet, bolje nego da nemamo ništa. Država nema para i shvatam situaciju. Moram da spustim vreme makar za deset sekundi, što bi me plasiralo na Evropsko prvenstvo. To mi je cilj, ne želim da odustanem, imam volje i nadam se najboljem - priča Podbičanin, koji je sa plivanjem počeo rekreativno, a u poslednje dve godine trenira punom parom kako bi došao do evropske titule.

Filip Graovac osvojio je na Evropskom prvenstvu na Islandu peto mesto, dok je na Svetskom prvenstvu u Holandiji bio 12. Međutim, samo bi laici rekli da je ovo loš rezultat. I samo plasiranje na prvenstvo sveta i Evrope je neverovatan uspeh. On je nakon nezgode i povrede kičme život nastavio u kolicima.

- Pre pet godina sam krenuo na bazen. Prvo sam plivao rekreativno, dok nisu videli da možda imam i takmičarska vremena. Tada je sve krenulo ozbiljnije! Nekad mi je teško da ustanem rano, nekad mi se ne ulazi u vodu. Ali, nikad ne odustajem. Sve radim iz ljubavi i iz zadovoljstva - dodaje Filip, kome je plan da na ovogodišnjem prvenstvu u Berlinu ostvari normu za učestvovanje na Paraolimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.

- Počeo sam da plivam sa dve godine i odmah sam zavoleo vodu. Ovo mi je prvo državno takmičenje i drago mi je što sam pobedio. To mi je podstrek za dalje. Teško je boriti se sa svojim mogućnostima uprkos materijalnim i drugim poteškoćama. Volim i želim da testiram svoje mogućnosti i cilj mi je da izađem na međunarodna takmičenja i ostvarim normu za evropsko prvenstvo. Nadam se i svetskoj medalji. U životu treba imati pravi stav prema ljudima, situacijama koje se dešavaju, sve je to život - ne gubi optimizam Matija Đoković, koji uprkos amputaciji ruke pliva prsnim stilom i osvaja medalje.

Perspektivne i devojke

Ana Jovović koja se takmiči sa amputacijom noge i Teodora Stanković koja ima hemiparezu, odnosno oduzetost mišića jedne strane tela, dve su najperspektivnije takmičarke u Srbiji.
One su vrlo blizu međunarodnih normi i od njih se očekuju u bliskoj budućnosti medalje na evropskim i svetskim takmičenjima.

 ceo tekst : Blic

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Plivanje
« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2012, 11:26:05 pre podne »
Muškarac bez udova preplivao Beringov prolaz
  Srna - 19.08.2012 13:44 Video

LONDON – Filip Kroazon, koji je izgubio udove u nesreći kada je imao 26 godina, uspio je da prepliva Beringov prolaz.
Francuski plivač bez nogu i ruku uspješno je preplivao ledene vode koje razdvajaju Aljasku i Rusiju, uz pomoć ortopedskih pomagala.

 Filip Kroazon, kome su udovi amputirani nakon nesreće sa strujom 1994. godine, uspio je u petak da prepliva od ostrva Mali dijamant kod Aljaske do ruske pomorske granice u blizini ostrva Velika diomeda, odnosno oko 4 kilometra.

 Kroazon je namjeravao da pliva sve do obala ostrva Velika diomeda ali ruske vlasti nisu htjele da mu daju dozvolu da uđe na tu teritoriju.
 "Kroazon je ovu razdaljinu preplivao za sat i 15 minuta", rekao je koordinator ekspedicije Mark Gavijar, piše "Gardijan".
Kroazon koristi ortopedska pomagala slična pedalama i uspio je do sada da prepliva Engleski kanal, Crveno more i druge velike vodene prolaze.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tLOIaKEgH90#!

ceo tekst : Nezavisne novine

Van mreže VERICAkg

  • Član
  • **
  • Poruke: 99
  • Pol: Žena
Odg: Plivanje
« Odgovor #5 poslato: Septembar 05, 2014, 08:42:08 posle podne »

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Plivanje
« Odgovor #6 poslato: April 20, 2015, 11:13:00 posle podne »
Uskoro krećem na plivanje, na bazenu " Banjica". Termini su ponedeljkom, sredom i petkom od 16-17 časova.
Unapred se radujem :n16:

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Plivanje
« Odgovor #7 poslato: April 20, 2015, 11:24:56 posle podne »
Ja sam bio par sezona tamo, bazen je super e sve je bilo ok dok nisu pocele skole plivanja. Postala je velka guzva i nije se moglo opusteno plivati. Javi mi kakva je sada situacija sa guzvom pa da pocnem bas mi fali. Ja sam praktikovao jednu duzinu plivam pa se vratim hodom kroz vodu, Pozz

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Plivanje
« Odgovor #8 poslato: April 22, 2015, 06:57:49 posle podne »
Javiću ti seve kad počnem, najverovatnije od ponedeljka. 

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Plivanje
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2015, 11:30:19 pre podne »
Vazi, hvala :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.