Autor Tema: Gljive  (Pročitano 71744 puta)

Van mreže Ena

• VIP
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Gljive
« Odgovor #30 poslato: April 11, 2013, 06:14:04 posle podne »
Kod mene je 560 din.
Nego koliko listića ide u tih 3-4 dcl? :m3:

Hendi-društvo

« Odgovor #30 poslato: April 11, 2013, 06:14:04 posle podne »

Van mreže Ena

• VIP
« Odgovor #31 poslato: April 11, 2013, 06:41:15 posle podne »
Piše,Kineska tradicionalna medicina preporučuje upotrebu 3-5 grama sušene Ganoderme dnevno za održavanje dobrog zdravstvenog stanja organizma i 10-12 grama za ozbiljna oboljenja. Ganodermu je najbolje konzumirati sa vitaminom C koji pomaže organizmu da bolje absorbuje ljekovite sastojke gljive.

http://www.reishi.rs/ Ovde piše

Način pripreme: Iseći Ganodermu na male komade, što manje to bolje, potopiti u vodu ( 5g na 5-6 dl vode ) i ostaviti je preko noći. Kuvati je na slaboj vatri 60 min., nakon čega se može konzumirati.

Tako da ću ja 10 gr staviti u 5dl vode pa da probam  :n14:
btw, baš taj sam kupila u tom pakovanju :)

Van mreže Ena

• VIP
« Odgovor #32 poslato: April 11, 2013, 09:54:18 posle podne »
Kako Reishi pečurka deluje u organizmu?

Naš čudesni organizam ima potrebu da se odbrani od svakog narušavanja ravnoteže.
 Ove pretnje mogu biti fizičke, kao virusi i bakterije koje stvaraju infekcije i ozbiljnije probleme, zatim emocionalne, kao što su stresovi, koji nastaju od previše briga i nervoze ili energetske, koje čine da smo bez životnog elana i interesovanja.

Bolest je znak da je organizam izbačen iz ravnoteže. Tada postoji povećana potreba za odredenim dodacima – imunomodulatorima, kako bi se organizam ojačao i vratio u ravnotežu. (Imunomodulatori regulišu i “fino podešavaju” imuni sistem)
 Reishi - Ganoderma Lucidum sadrži visoku koncentraciju organskog Germanijuma, polisaharide i tripertene, kao i alkaloide, steroide, nukleotide… Sadrži i proteine, aminokiseline, vitamine, minerale i oligoelemente. Ove aktivne komponente dokazano jačaju naš imuni sistem, pomažu regulaciji telesnih procesa i metabolizma, osiguravaju da svi organi zdravo funkcionišu.

Materije koje u sebi nosi ova dragocena pečurka utiču blagotvorno na sve životno-važne sisteme u organizmu. Koristeći Ganodermu lucidum dotok kiseonika u ćelije se povecava do 50%, a poznato je da se u sredini sa dovoljno kiseonika ne razvijaju bakterije i virusi. Povećanim dotokom kiseonika naše srce je rastererćeno, imunitet je jači, a energija našeg tela je veća. Važno je istaći i činjenicu da materije iz ove pečurke imaju ulogu prirodnog insulina, koji prija telu i uspešno smanjuje disbalans šećera u krvi, a samim tim i osećaj gladi, što dovodi do vrlo brze regulacije telesne težine. Ovaj efekat se oseća već posle prvog konzumiranja kafe sa Reishi pečurkom.

Reishi se primenjuje uspešno kod sledećih stanja:

• Prateća terapija kod obolelih od raka želuca, jetre, pluća, kože, mozga, bubrega, pankreasa
 • Hemioterapija /ublažavanje neželjenih efekata
 • Problemi sa srcem i cirkulacijom, visok krvni pritisak, loše snabdevanje krvlju, uključujući i krvne sudove, otoke, poremećaje srčanog ritma, opasnosti od srčanog infarkta, postinfarktnog stanja i post moždanog udara.
 • Oslabljen imuni sistem, infekcije gljivične, virusne, bakteriološke, hlamidijalne i dr.
 • Visoke vrednosti holesterola i šećera u krvi
 • Alergije
 • Bronhitis, plućni emfizem
 • Autoimuna oboljenja  multiple skleroze - obnavlja mijelinski omotač nervnih vlakana; sklerodermija, poliartritis, lupus, eritematodes, bronhijalna astma, autoimuni tireoidit
 • Hepatitis A, B, C, oboljenja jetre
 • Ulkus želuca i dvanaestopalačnog creva, gastritis, upala pankreasa
 • Hemoroidi
 • Gojaznost
 • Fibromijalgija
 • Bolovi u zglobovima
 • Zujanje u ušima
 • Malaksalost
 • Oboljenja kože
 • Epilepsija

CEO TEKST

Van mreže Ena

• VIP
« Odgovor #33 poslato: April 12, 2013, 01:31:48 posle podne »
Počela da pijem  :D

Van mreže tatijana

• Član
  • **
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
« Odgovor #34 poslato: April 12, 2013, 01:32:46 posle podne »
 i ja  :D .ajmo sviii :cheers:

Van mreže Daša

• Član
  • **
  • Grad: NS
« Odgovor #35 poslato: April 12, 2013, 06:40:46 posle podne »

• Autoimuna oboljenja  multiple skleroze - obnavlja mijelinski omotač nervnih vlakana; sklerodermija, poliartritis, lupus, eritematodes, bronhijalna astma, autoimuni tireoidit

CEO TEKST
..kod mene 720,00 ,50 gr....mada je skupo.pise da bolesni treba da koriste  min 15 gr,znaci par dana ,...
Ima li netko tko je pio nekoliko mjeseci ?... ili ćemo čekati vaša iskustva  :m2:

Van mreže Ena

• VIP
« Odgovor #36 poslato: April 12, 2013, 09:57:07 posle podne »
alfa166 pije već duže vreme :)

Van mreže alfa166

• Član
  • **
« Odgovor #37 poslato: April 13, 2013, 02:44:04 posle podne »
Ja pijem vec dve godine caj od REishi pecuraka i nemam nameru da prekidam sa njim.Ukratko svi moji neuroloski nalazi su mnogo bolji nego sto su bili ,to pricam posto sam u studiji vec godinu i po dana gde mi prate u svim segmentima a kazu da od leka ne moze.Onda ostaje jos  Reishi pecurka i mentalna snaga ,pa procenite

Van mreže Sklerozica

• Administrator
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Grad: Beograd
« Odgovor #38 poslato: April 13, 2013, 02:48:20 posle podne »
Ако кажу да од лека не може, што га примаш онда?

Van mreže alfa166

• Član
  • **
« Odgovor #39 poslato: April 13, 2013, 02:55:31 posle podne »
Pa to ti pise na svakom leku a ovo nije lek za Ms vec u najboljem slucaju kazu da moxe da ti uspori progresiju bolesti.
A i u ugovoru koji sam potpisao vezano za studiju lepo pise da mi od leka ne moze biti bolje vec samo isto ili gore,aposto do sada nista nisam primao hteo sam da vidim sta se desava ,jednostavno da probam

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Grad: Beograd
« Odgovor #40 poslato: April 13, 2013, 02:59:14 posle podne »
epo pise da mi od leka ne moze biti bolje vec samo isto ili gore

По мом мишљењу, ризик. Лично се не бих усудио ако тако пише.

Van mreže Čorba

• Član
  • **
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
« Odgovor #41 poslato: April 13, 2013, 03:25:53 posle podne »
????

Van mreže Ena

• VIP
« Odgovor #42 poslato: April 13, 2013, 03:43:50 posle podne »
E tako,dobila sam instrukcije kako da pravim čaj i od sutra tako pravim,da danas popijem ovaj napravljen.
Dakle 3l vode i 30gr listova gljive raishi kuvati 3 sata na blagoj temperaturi,tako da ostane 1,5 l čaja.Tu količinu podeliti i piti 3 dana.
Valjda sam sve dobo rekla,ako nisam tu je Alfa166  :n14:

Van mreže tatijana

• Član
  • **
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
« Odgovor #43 poslato: April 13, 2013, 05:39:39 posle podne »
ena  n32 :ok: i ja krecem od sutra,danas ,sam po 2.recepturi,ali nije bas uspelo  :n14:

Van mreže miloskg

• Član
  • **
« Odgovor #44 poslato: April 14, 2013, 12:40:45 pre podne »
I ja pored svega sto sam primenio krecem sa pecurkicama od sutra :D

Mora nesto da donese boljitak, jel kod mene je ovo krenulo bas zustro!!!

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.