Autor Tema: životne priče osoba sa ms...  (Pročitano 113346 puta)

Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #45 poslato: Jun 02, 2008, 10:16:08 posle podne »

pozz davore i sklerozice sys

 hvala  :-[, takođe

Hendi-društvo

Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #45 poslato: Jun 02, 2008, 10:16:08 posle podne »

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #46 poslato: Jun 03, 2008, 08:09:40 pre podne »
Ne znam sto se svi stresete kada se upute drugacija misljenja, na bilo koju temu.
Pa i mi smo zivi ljudi, sto se i mi ne bi malo "posvadjali".

Ja stvarno ne razumem kakve zle, zadnje i ostale namere nalazite u tekstu i novinaru.
Pa i ja da sam zdrava i da mi neko kaze da je posle 3 godine ustao iz kreveta zelela bih to svima da objavim i bila bih srecna zbog te osobe.
Ne vidim ni potrebu da se prica o ruznoj strani MS. Leka svakako nema, znaci nema sta ko da te upozorava da ako se ne pridrzavas toga i toga i ne odes na operaciju neces se izleciti.
Ostavljeni smo sami sebi i ako se okruzimo negativnom energijom nista necemo napraviti od svog zivota.
Naravno da je i velika razlika u kojoj je fazi tvoja bolest, ali zasto ubijati svaku nadu?

Ja mogu da pricam o sebi. Kada sam se stvarno pomirila sa dijagnozom, kada sam je iskreno prihvatila i kada sam okrenula drugi list, slicno ovoj zeni, za mene se otvorio drugi svet. I stalno ponavljam, na neki nacin lepsi, ma kako glupo zvucalo. Sada se svemu radujem, nista se ne podrazumeva i nista nije malo. I hocu i vise. I ne dam nikome da mi ubija nadu.

I da i naravno hvala Asji za LDN ;D

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #47 poslato: Jun 03, 2008, 06:29:54 posle podne »
Svakako je lepo cuti i videti ovakvo nesto kad je u pitanje MS,uljeva nadu bez obzira kako je napisano, i na koi nacin je uspela.Uspela je da prohoda to je najvazno.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #48 poslato: April 29, 2009, 12:19:29 pre podne »
Bivša splitska balerina hladnim morem liječi multiplu sklerozu

Kada sam ušla u teoriju, shvatila sam da, zapravo, provodim samorehabilitaciju po pastoru Sebastianu Kneippu, koji je ‘izumitelj’ hidroterapije u hladnoj vodi. Kad je to još i morska voda, učinak je i veći - kaže Barbara


Među brojnim zaljubljenicima u splitsku plažu Bačvice Barbara Sladaković za to ima i životno važan razlog više: blagotvoran utjecaj kombinacije mora, soli i pijeska toj je Splićanki u najboljim srednjim godinama, smatra ona, vratio ono najvažnije - zdravlje.

Naime, Barbara je prije trinaest godina oboljela od sekundarno progresivnog oblika multiple skleroze, što ju je ispočetka sasvim psihički dotuklo.Teško se kretala, osjećala je prevelik zamor u mišićima čak i pri najjednostavnijim pokretima, a na plivanje je u takvim okolnostima, oslabljene motorike, mogla sasvim zaboraviti.
ceo tekst
slobodna dalmacija



Bolni oproštaj od voljenog tate


Iako svesna da mora biti hrabra, voditeljka emisije Vi pitate, Rada Radenović, neizmerno tuguje nakon smrti obožavanog oca Zorana, koji je posle mučne borbe sa multiplom sklerozom preminuo prvog januara
ceo tekst
adriamedia

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #49 poslato: Maj 29, 2009, 11:51:25 posle podne »
Junak za tri života
Milena MARKOVIĆ, 28.05.2009
Nada i Vladimir
Želim da vam javim nešto što ne bi smelo da se zaboravi: naš mladi sugrađanin Vlada Bradić spasao je iz Jarkovačkog jezera devojčice Nadu Dujmović i Marijanu Čučević. Jedini je, od mnogih koji su tu bili, skočio u vodu i izvukao ih. A boluje od multipleks skleroze.

Tragom ove vesti koju je našoj redakciji poslala Vesna Pribić-Blanuša, učiteljica Osnovne škole „Petar Kočić“ iz Ljukova kod Inđije, obreli smo se u ovom sremskom selu. U lepoj šarenoj školi, dočekale su nas učiteljica Vesna i njena koleginica Jelena Živković. Upravo Jelenini đaci pre pet godina bile su spasene devojčice. Sada su druga godina Srednje tekstilne škole u Inđiji. Uče za modelare. Još od vrtića su nerazdvojne. Tako su proteklog vikenda zajedno krenule i do jezera, tek malo da skvase noge. Spustile su se, nasipom, do vode, ali su ih povukli mulj i alge. Marijana je pala i povukla Nadu. Obe su se gušile. Tragedija je izbegnuta zahvaljujući Vladimiru Bradiću.
........

Video sam Marijaninu ruku, pa šaku... pa opet ruku, i ponovo Nadin vrisak. Potrčao sam, a tih nekoliko metara do mesta sa koga su skliznule u vodu, učinili su mi se kao večna razdaljina. Samo sam molio Boga da me noge ne izdaju. U glavi mi je sevnulo: bolest mi sputava korak, evo čitavu godinu, remeti mi centar za ravnotežu... Samo da se dokopam vode, tu mi nije potrebna ravnoteža.
Delići sekunde, kao sati.
...................

Sad se u priču uključuje Nada.
- Tek kada je Vlada izvukao Maju, pritekli su i drugi. Kad je Maja počela da daje znake života, pozvali su hitnu pomoć.
Vlada Bradić se tada udaljio. Stao na nasip, koji minut se tu još zadržao.
- Tek tada sam počeo da drhtim - priča momak. - Zamolio sam druga da me odveze kući. Nisam spavao dve noći - priča Vladimir - Treću noć sam otišao u Ljukovo. Do Čučevića i Dimića. Ali ni posle toga nisam bio spokojan, jer su se u Novom Sadu još borili za Marijanin život. Sada sam čuo da je dobro, da je izašla sa odeljenja intenzivne nege. Za mene je to najveća sreća. U stvari, ja ne bih ni mogao da živim da nisam pomogao.

BOLEST I PLANOVI
VLADIMIR Bradić, u avgustu prošle godine, nekoliko dana pred 23. rođendan oboleo je od multipleks skleroze. Bolest je presekla mnoge njegove planove: da završi studije, da se zaposli. A pre svega da uživa u mladosti, kao svi njegovi vršnjaci.
- Sad mislim samo o tome da se koliko je moguće izbavim iz ove muke, moje bolesti. Koji su joj uzroci, ne znam. E, kad bih znao... Onda bih mogao i da se izlečim.
................
 (D. S.)

Ceo tekst : Vecernje novosti

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110132
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #50 poslato: Maj 30, 2009, 12:30:17 pre podne »
Bravo Vlado!!!  :D

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133590
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #51 poslato: Maj 30, 2009, 12:36:34 pre podne »
I ja kažem,svaka čast Vlado  :D

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #52 poslato: Maj 30, 2009, 01:16:38 pre podne »
Divan hrabri mladi covek! Zelim mu svako dobro! :D

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #53 poslato: Maj 30, 2009, 11:15:04 pre podne »
svaka čast, zelim mu sve najbolje

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #54 poslato: Maj 30, 2009, 11:41:53 pre podne »
bravo Vlado,sve najbolje ti želim

Van mreže bubili

  • Član
  • **
  • Poruke: 37
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #55 poslato: Maj 30, 2009, 12:38:39 posle podne »
Vlado svaka ti cast!

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #56 poslato: Jul 15, 2009, 01:57:41 posle podne »
Vrlo potresna prica koja se desava danas, vrlo aktualno. Ja se izvinjavam jer je na makedonskom, razume se.
naime, radi se o mladoj majki koja boluje od ms, muz je ostavio i sada hoce da joj uzme i dvoje maloletne dece.. Strasno ali istinito..

http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=0A110895DA3F3B44BAEFEE1705A1EFD9

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #57 poslato: Jul 15, 2009, 03:16:09 posle podne »
boze sacuvaj,kreten

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #58 poslato: Jul 15, 2009, 03:37:56 posle podne »
Malo je reći kreten, idiot i šta sve ne samo čovjek nije.Najteže je biti čovjek a tako jednostavno zvuči...

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #59 poslato: Jul 16, 2009, 09:30:04 pre podne »
jeste potresno, nije posteno ali to se desava kada je MS u pitanju i kada bi se radila statistika o tome rezultati ne bi bili bas slavni...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.