Autor Tema: životne priče osoba sa ms...  (Pročitano 113194 puta)

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #15 poslato: Jun 01, 2008, 09:16:18 posle podne »
A kako bi izgledala klasicna prica ms pacijenta?

bez lecenja, vecina ide prvo RR pa SP

Hendi-društvo

Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #15 poslato: Jun 01, 2008, 09:16:18 posle podne »

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #16 poslato: Jun 01, 2008, 09:17:51 posle podne »
Kad sam procitala da nosi stap u svrhu poboljsanja imidza morala sam da napisem jos nesto iako sam mislila da ovo dalje nema smisla komentarisati. A tek ono da stalno negde zuri (ej ljudi zuri pa ostali bolesnici su sretni kad se krecu puzevim korakom). Ovde nas neko zeza a zao mi je sto je to u ovom slucaju sam bolesnik. Mada jedan napad nije odmah MS mora postojati bar jos jedan da bi ova dijagnoza bila potvrdjena.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #17 poslato: Jun 01, 2008, 09:20:15 posle podne »
@sklerozica

a sta su to negativni komentari?
sta? treba da ulepsavamo istinu. to nije moj cup of tea

Jes' nervozna nešto? Tebi nije dovoljno što je posle 3 godine na svojim nogama? Šta je tu ulepšavanje? To kako je napisan članak? Boli me uvo za članak, drago mi je što žena hoda a koja joj je mantra pomogla, apsolutno me ne zanima. Svako od nas ima nešto svoje što ga vuče napred.

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #18 poslato: Jun 01, 2008, 09:26:47 posle podne »
a ti kao znas da sam ja nervozna? i znas sta je meni dovoljno ili ne? kloni se tih spekulacija u vezi sa mojim raspolozenjima.
ako tebi nije vazno sta pomaze bolesnicima, meni jeste.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #19 poslato: Jun 01, 2008, 09:29:40 posle podne »
 mali1 opa, ajmo malo veselo.  :a10: :a10: :a10:
Život je ipak lep. ;)

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #20 poslato: Jun 01, 2008, 09:32:52 posle podne »
 :a2: evo veselim se

Zivot je uvek lep.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #21 poslato: Jun 01, 2008, 09:33:56 posle podne »
Eto vidiš, o tome ti pričam. :)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #22 poslato: Jun 01, 2008, 09:40:47 posle podne »
Casopis New Pathways koga redovno pratim je poznat po tome sto je optimistican. Izlazi vec 8 godina, i cita se u oko 20-tak zemalja. I tako stigne im jednog dana pismo od vernog citaoca koji ih je prekoreo da daju pogresnu sliku od ms-u, ulepsanu. Na to je drugi citalac odgovorio da je bolje i tako nego da se pise o strasnijoj strani ms-a, i ta sirota majka je navela probleme svoga sina, i ja sam tada videla svu strahotu ove bolesti.
New Pathways je kako je naveo jedan citalac kao prodavnica sa divnim stvarima i ne znate gde ce te se prvo okrenuti. Ja sam zahvalna toj urednici casopisa koja se odlucila za taj pristup, a to je: uvek imate izbora, i sve se uzima u obzir: i vera i nada i ishrana i vazuh i stav i stap i interferon. Svako ima pravo da iznese svoju ms pricu. Da li cete joj verovati zavisi od vaseg stava. I to je opet vas izbor. Na kraju krajeva i sama medicina kaze da ne zna kako se leci, a opet je stalno vucemo za rukav.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #23 poslato: Jun 01, 2008, 09:44:41 posle podne »
Prvo i osnovno, pozitivan stav. ;)

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #24 poslato: Jun 01, 2008, 09:55:31 posle podne »
@Asja
to ti je tako uvek bilo, uzmi ili ostavi
ja uzimam ovo drugo; volim da stvari realno sagledavam .... al svako ima svoj izbor

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #25 poslato: Jun 01, 2008, 10:01:41 posle podne »
Svako ima pravo na svoj stav. I ja sam izabrala svoj. Na forumu su dozvoljeni razliciti stavovi pod uslovom da ne vredjas druge. Zato mislim da ne treba protezirati samo jedan stav. Nekome odgovara da procita da i mi imamo razlicite stavove.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #26 poslato: Jun 01, 2008, 10:03:26 posle podne »
Ajd još ovo da kažem. Negativne komentare ili kritike na neku vest ubuduće ostavljajte na sajtu odakle je vest preuzeta. Danas skoro svaka online novina ima mogućnost za ostavljanje komentara i u ovom slučaju, to je ovaj link: http://www.blic.co.yu/_komentari.php?id=43854&mode=edit

Negativno naelektrisanje nam ne treba ovde i ne zanima me kako će to neko "farbati". Pucajte direktno na tvorca nezadovoljstva. ;)

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #27 poslato: Jun 01, 2008, 10:21:28 posle podne »
Raca pogrešno si shvatila da nosi štap radi imidža, to smo se mi tako se zezali jer nosila ga je a sigurno nam je djelovala dok hoda,pišem samo ono što smo vidili svojim očima a ne neko nam ispričo i sl toliko od nas

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #28 poslato: Jun 01, 2008, 10:31:51 posle podne »
@Asja
to ti je tako uvek bilo, uzmi ili ostavi
ja uzimam ovo drugo; volim da stvari realno sagledavam .... al svako ima svoj izbor

Kod ms-a ima raznih realnosti i mislim da bas ta realnost zbunjuje lekare. Npr. nekome prognoziraju 2 godine zivota sa ms i to mu ispisu u otpusnoj listi (agresivni oblik ms-a). Doticna osoba je i danas posle 15 godina ziva i pokretna, prosle godine je napravila kucu. I drugi ima laksi oblik ms-a ali je za dve godine zavrsio u in.kolica a po prognozama lekara nije izgledalo da ce tako zavrsiti. I tako dalje, i tome slicno...

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: životne priče osoba sa ms...
« Odgovor #29 poslato: Jun 01, 2008, 10:35:19 posle podne »
@Asja
lekari se drze standardnih prognostickih parametara; ni u jednoj bolesti oni nisu100% tacni, ali posto nisu vidoviti mogu samo tim da raspolazu i to im je i obaveza.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.