Autor Tema: ANKETA: Lekarski pregled  (Pročitano 14291 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
ANKETA: Lekarski pregled
« poslato: Oktobar 02, 2008, 11:24:45 posle podne »
Koliko cesto idete na kontrolni pregled? Kada ste poslednji put bili? Da li pored kontrolnog pregleda kod neurologa vrsite i dodatne pretrage?

Ja ne idem redovno, nisam odavno, cak sam i analizu krvne slike imala daleke 2003 g....

Hendi-društvo

ANKETA: Lekarski pregled
« poslato: Oktobar 02, 2008, 11:24:45 posle podne »

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 03, 2008, 08:11:00 pre podne »
U pocetku sam isla redovno kod neurologa. Sada nisam bila godinu dana. Bas cu da odem ovih dana. Mada ne znam ni zasto da idem. Vec mi je dosadilo, prst na nos, ispruzi ruke, noga ispred noge...Mislim da bih i sama mogla da ga obavim. Ali hocu da uzmem OHB12 injekcije, pa cu otici.
Ostalo idem kada me ozbiljno satera, sto bi rekao moj kolega kod lekara samo ako me nose.
Krvnu sliku ne smem ni da radim. Uvek nadju svasta, a vise me mrzi da se smaram po lekarima.
Ja to resim tako sto kupim nove krpice i kozmetiku i odmah mi je bolje ;D

Van mreže olja

  • Član
  • **
  • Poruke: 2375
  • Pol: Žena
  • Grad: Bg
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2008, 10:19:39 pre podne »
Ja sam dete prvih godinu dana "vucarala" po lekarima ne bi li nam "pomogli" da se dete bolje razvija, a onda sam shvatila da institucije postoje da bi lekari išli na seminare, simpozijume, predavanja, radionice... i da ja dete vodim kod njih ne bi li iz nje kao primerka "takvog" deteda "naučili" nešto novo.  >:D

A sad, alternativa i to je to, nama daje efekat! :cheers:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15253
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 03, 2008, 01:33:50 posle podne »
a onda sam shvatila da institucije postoje da bi lekari išli na seminare, simpozijume, predavanja, radionice... i da ja dete vodim kod njih ne bi li iz nje kao primerka "takvog" deteda "naučili" nešto novo.  >:D
A sad, alternativa i to je to, nama daje efekat! :cheers:
Stvarno lekari svaki put kad dodjes i malo duze se zadrzis stave te kao neki uzorak ili primerak i pitaju te neke stvari koje su jedino za njihove naucne radove.
Gledajuci tako zvanicna medicina ne daje preterane rezultate kod nasih neizlecivih bolesti. Da daje nebi bile neizlecive, ali ja nisam bila svedok ni da alternativa daje neke rezultate.
Da napomenem imam dosta poznanika koji imaju dijagnozu kao ja i dosta ih je pokusalo sa raznim pristupima. 

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2008, 01:54:07 posle podne »
 Vidim da sam, za sada, jedini koji redovno posecuje lekara :)
 Osim redovnih pregleda kod svog neurologa, redovno (na 6 meseci) pregledam krv (vise zbog leka, al ujedno mi "obican" lekar procita rezultate. Nemam nekih posebnih zdravstvenih problema (osim MS :)).

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2008, 09:22:41 posle podne »
u pocetku sam trcala ,cim osetim neku promenu,jace trne lice,teska noga i ruka,,
a posle sam prestala ...poslednji put sam bila kad su me strpali u bolnicu i dali pulsnu ...to mi je drugo izlezavanje i pulsna od koje posle nisam imala snage kolko pile...
da rezimiram,,,puna sam dja vitamina,,,dja kombuhe ,,dja tableta od homeopate,,,mlec,propolis...samo da im ne dopadnem saka jopet,,,

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 17, 2008, 09:41:18 posle podne »
neidem redovno,ali se cesto vidjam sa mojom dr.inace redovno vec godinama radim analize krvi.to mi je savetovao i moj lekar neurolog,a pogotovo sad kad uzimam LDN i lupex, treba kontrolisati jetricu i bubrege.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 18, 2008, 08:49:11 posle podne »
Skoro sam uradio krvnu sliku posle dugoooo vremena. Džabe sam išao. :)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2008, 02:04:50 posle podne »
sto dzabe? Ako je ok, onda je to potvrda da kontrolises bolest.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2008, 09:53:08 posle podne »
Kada sam rekao džabe, mislio sam na to što nije bilo potrebe. Sve je ok. Doktorki su se svideli moji rezultati, mada meni i ne. Bolje i da nađu da nešto nije ok, nego da mi nađu neki "judin soj", kasnije. ;)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2008, 07:28:35 pre podne »
Covece sta pricas.
Umesto da budes srecan ti .... >:(

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2008, 04:34:37 posle podne »
Nisi upućena u situaciju. Doduše, nisam u ms ni pisao o tome. Budi opuštena, ipak su mi danas našli nešto što nije strašno. ;)

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133563
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 30, 2008, 07:33:53 posle podne »
Meni vade krv svakog meseca zbog interferona,tri godine već i dosadilo mi  ](*,)
A na kontole idem samo posle terapije kad isprimam,a to je u zadnje tri godine bilo samo jednom.

Van mreže Goga

  • Član
  • **
  • Poruke: 449
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #13 poslato: Decembar 14, 2008, 02:01:57 posle podne »
Na kontrole samo kad moram...inace izbegavam lekare ;)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Lekarski pregled
« Odgovor #14 poslato: Decembar 15, 2008, 07:17:27 pre podne »
Zato sto ih poznajes? ;) :D

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.