Autor Tema: Šta sutra da kuvam za rucak?  (Pročitano 116953 puta)

Van mreže Lili123

  • Član
  • **
  • Poruke: 21456
  • Pol: Žena
  • Grad: NS
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #30 poslato: Novembar 30, 2011, 08:44:28 posle podne »
Da li si probala na salatu?(Posebno dobro ako su vece lignje->lignjuni,koji su tvrdi )U kipucu vodu u koju stavim kasiku zacina i 2 lovorova lista obarim,ne dugo.Napraviti klasicnu krompir salatu,ligne isprati i narezati na tanke kolutove(prstenove),te izmesati sa salatom.Zaciniti maslinovim uljem i limnom,te posuti seckanim persunom.
Veoma su fine i hladne,ne gube na kvaliteti.  :n29:

Probala sam i inače obožavam lignje... pripremljene na raznovrsne načine...! :n13:

Prošle godine mi dodje prijateljica sa ćerkom (koja sada ide u 7.razred i koja je na nekoj ekskurziji jela lignje i dopale su joj se) da me pita kako da spremi lignje jer mala neprestano kuka za lignjama, a prijateljica ih nikada nije probala niti bi ih probala... Dala sam joj recept i mala me je izljubila kada sam rekla da ću je zvati na lignje kada ih budem spremala... i kaže ona meni: "Ma, preseliću se ja kod tebe... vidiš kako mama mrzi lignje i nema pojma kako su dobre!" :)hah mali1

Hendi-društvo

Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #30 poslato: Novembar 30, 2011, 08:44:28 posle podne »

Van mreže Lili123

  • Član
  • **
  • Poruke: 21456
  • Pol: Žena
  • Grad: NS
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #31 poslato: Novembar 30, 2011, 08:47:05 posle podne »
Večeras ću ispeći pizza-rolat, pa će ga biti i za sutra, a za ručak može i supa iz kesice... :)hah mali1

Ma, zezam se! Neće biti samo supa iz kesice već i viršle i pomfri i neka salatica... ;)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27845
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #32 poslato: Novembar 30, 2011, 08:55:00 posle podne »
 :)hah mali1 mali1 :)hah

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #33 poslato: Decembar 01, 2011, 08:17:18 pre podne »
Imam zapeceni pasulj i mislim da cu da isprzim ribu,a mozda je i gurnem u rernu,nesto mi se ne stoji pored sporeta  :m2:

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #34 poslato: Decembar 01, 2011, 11:25:54 pre podne »
Ne stajati nikako :n14: ako postoji drugi izbor  n32 Ja sam zadnjih godinu dana sve sto je moguce preorijentisala na rernu :m2:

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #35 poslato: Decembar 01, 2011, 06:06:33 posle podne »
 A i zdravije je... ;)
   Prženje mi je poslednja opcija.

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #36 poslato: Decembar 01, 2011, 06:44:07 posle podne »
A i zdravije je... ;)
   Prženje mi je poslednja opcija.
Naravno  :cheers:

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #37 poslato: Decembar 02, 2011, 10:38:05 pre podne »
Posna pita Za Tajci  :n13:

 1/2 kg kora za pitu
 2 glavice crnog luka
 2 veca krompira
 80 g sojinih ljuspica
 400-500 g sampinjona
za prelivanje:
 100 ml ulja
 250 ml piva

Sojine ljuspice potopiti u toplu vodu.
Luk iseckati i proprziti. Dodati (na krupnije) narendan krompir, i  zatim ocedjene sojine ljuspice.
Kratko proprziti pa dodati sitno iseckane sampinjone i dinstati dok im sok ne uvri.
U podmazan pleh redjati kore i na svaku rasporediti fil osim na poslednju.
Iseci naredjanu pitu na kockice zeljene velicine, preliti mesavinom ulja i piva i staviti u zagrejanu rernu.
Otprilike na sredini pecenja izvaditi pitu i posipati je susamom, moze i rendanim kackavaljem pa vratiti da se dopece.

 

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #38 poslato: Decembar 02, 2011, 10:49:32 pre podne »
Pita od plavog paradajza (posna)

2 plava paradajza srednje velicine
2glavice crnog luka
vegeta, so, biber, aleva paprika

Plavi paradaj oljustiti i iseci na kockice(velicine zalogaja). Staviti u serpu i preliti vodom, pa prokuvati. Prosuti vodu-u njoj ostane sva gorcina, boja i delimicno ljutina. Proprziti crni luk na ulju, dodati plavi paradajz i zacine po zelji, pa dinstati nekih pola sata.
U podmazan pleh redjati kore i filovati.

Nije lose ni kad se sampinjoni dodaju plavom paradajzu  :n14:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #39 poslato: Decembar 02, 2011, 11:04:59 pre podne »
Pogača sa čvarcima  :D

 1 kg brašna
 1/2 l mleka
 1 kockica svežeg kvasca
 1 kašičica šećera
 1 velika kašika soli
 oko 400 g mlevenih čvaraka (secko,blender,mašinica za meso... )
 malo ulja
 2 jaja

U toplo mleko staviti šećer,kašičicu brašna,kvasac da nadođe...
Brašno,jaje,so ,zamesiti mlekom s nadošlim kvascem.Pred kraj mešenja,nauljiti ruke i mesiti da se testo odvoji od suda.Ostaviti da nadođe na toplom 20tak min.

Na pobrašnjavu podlogu,razvući oklagijom tanje testo u obliku pravougaonika i premazati više od pola testa s pola mase mlevenih čvaraka .Saviti ne namazano preko namazanog da ga pokrije,pa ono što je ostalo namazanog s druge strane preko ne namazanog,pa na pola po dužini da se dobije oblik kvadrata.Ostaviti pokriveno krpom 10 min.
Ponoviti postupak i namazati ostatak čvaraka,pa ostaviti da stoji opet 10tak min.

Posle još jednom,al samo razvući testo i preklapati na isti način(U suštini može se ponavljati postupak razvlačenja i savijanja i još neki put,bude lisnatije ;) ),staviti na podmazan pleh ili papir za pečenje razvući na veličinu pleha, iseći na kocke,parčiće i ostaviti da stoji dok se rerna ne zagreje na 220C
Kad je rerna zagrejana,premazati testo razmućenim jajetom,smanjiti na temp 200C,staviti da se peče 30 min .

Izađe količinski podosta,pa šta ostane stavi se u neki poklopljen sud i niš joj ne fali za npr doručak.Moji klinci jutros smazali par komada pre škole  :D


Prijatno :D


Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #40 poslato: Decembar 02, 2011, 11:07:30 pre podne »
 :n13: Obozavam ih. Pre jedno petnaestak dana svekrva ih je pravila i osvetila sam im se za ceo ovaj period Swankovanja  n32

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #41 poslato: Decembar 02, 2011, 11:46:12 pre podne »
hvala ,zene ..divne ste  :n13:
Ovaj Nacin recept  dolazi na red naredne godine  :n14: :D

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #42 poslato: Decembar 03, 2011, 11:00:19 pre podne »
Koh od mlevenog mesa-imitacija sarmice, posto moji ne jedu iznutrice  :n9:

3 glavice crnog luka sitno naseci, pa uprziti, dodati 1/2 kg mlevenog mesa uprziti potpuno, zaciniti solju, vegetom, biberom.... Dodati 150gr pirinca pa proprziti jos malo i dodati alevu papriku. Staviti u posudu u kojoj ce se peci, pa preliti sa 3 umucena jaja u 1l mleka. Peci dok mleko ne uvri.

To se upravo krcka  :ye:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27845
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #43 poslato: Januar 05, 2012, 01:52:10 posle podne »
Sutra za rucak skuse (pre smo pekli na el.rostilju,20min sa jedne strane i 15 min sa druge),a sada jednostavnije,u kesu za pecenje i u rernu-socna,a ne moram prati ni rernu ,ni rostilj,a za veceru lignje :n13:

Skusa je izvanredan izvor omega3 masnih kiselina,vitaminima A,D i B12,a od minerala kalij,natrij,magnezij,selen i fosfor.
Skuša je podvrgnuta metodi brzog dubokog smrzavanja,poseduje gotovo identičan nutritivni status kao i sveža skuša.
Veoma se lako priprema i veoma je ukusna a po ceni prihvatljiva

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Sta sutra da kuvam za rucak?
« Odgovor #44 poslato: Januar 15, 2012, 12:56:09 pre podne »
POGACICE SA KISELIM KUPUSOM

1 kg brasna,4 dl mleka,1 otopljen margarin,kvasac,secer,so umesiti i ostaviti da nadodje.Kupus ribanac uprziti sa glavicom crnog luka i ohladiti. Naraslo testo razviti,premazati izdinstanim kupusom i presaviti nekoliko puta pa ostaviti da odstoji 20 minuta.Ponovo razviti,ponoviti premazivanje i preklapanje i opet ostaviti 20 minuta da odmori.Rastanjiti na 1,5 cm pa vaditi pogacice,premazati jajetom i peci!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.