Autor Tema: Banje  (Pročitano 250481 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #30 poslato: Februar 22, 2008, 08:23:07 posle podne »
@ Peca

Konačno slike. :)

Ne izgleda baš reprezentativno. :( Morali bi malo da porade na "dizajnu" :)

Hendi-društvo

Odg: Banje
« Odgovor #30 poslato: Februar 22, 2008, 08:23:07 posle podne »

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #31 poslato: Februar 22, 2008, 09:30:41 posle podne »
 mali1 kad bi ti znao sto je tamo dosadnoooooo narocito kada pada kisa, ako nemas drugare i drugarice
leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ala je dosadno... a kad greje sunce da znas sto je dosadnoooooooo
tamo je uvek dosadno... jedino kad imas klapu onda je zajebancija velika pa je sve lepoooooooooooooo
Nekada davno kada smo mi odlazili porodicno bilo je bas ljudi i to je bilo jedno novo iskustvo stara YUGA je bila velika pa je u banji bilo ljudi iz svih republika i bilo je bas zanimljivo... a sada je kao na sprovodu...  :o

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #32 poslato: Februar 22, 2008, 10:38:34 posle podne »
Pošto su kuće tamo?

Van mreže beatrisa1971

  • Član
  • **
  • Poruke: 1233
  • Pol: Žena
    • Živeti sa invalidnošću
Odg: Banje
« Odgovor #33 poslato: Februar 23, 2008, 12:42:23 pre podne »
U banji Gornja Trepca sam bila prvi put u septembru 2002.g. U to vreme sam bila sasvim dobro, tj. bez nekih znacajnih simptoma.
Od tada tamo idem 2xgodisnje (u aprilu i okobru) i ostajem po 21.dan.
Osetila sam isprva ono sto sto svi kazu:prvih dana osecate kako ste slabiji(lomi vas banja),a onda postajete jaci tako da na kraju mozda imate vise energije nego kada ste dosli.
Nekoliko puta mi se desilo da ne osetim nikakvu razliku.
Najgore iskustvo je iz aprila 2005.g. U to vreme sam hodala lepo,ali sam bila slabo izdrzljiva i mogla da bez odmora predjem kratke relacije. U banji su pocele da mi trnu noge. Mislila sam da je to mozda zato sto sam nekoliko puta dugo setala. A ko to zna?Sve jedno,prolazili su dani,a trnjenje nije prolazilo. Po povratku u Beograd neurolog mi je dao da primam OHB12. Onda sam zaradila i neki virus i dobila temperaturu. Slabila sam svakim danom sve vise.Tesko sam hodala. U avgustu sam konacno sela u kolica. Svi drugari koji su me znali iz banje su se posle cudili kako to? Ja sam bas bila dobro u odnosu na njih koji su vukli noge,teturali se,koristili stapove,hodalice...Ja sedoh u kolica,a oni i dalje kako tako hodaju. Ovo sam samo napisala da bih napomenula kako je MS totalno nepredvidiva. Ipak bih sad rekla i to da kako moze biti gore,moze biti i bolje.
Ne znam da li banja deluje,da li utice ta pozitivna atmosfera,osecaj da nesto korisno za sebe radite,voda, vazduh...
Znam da mi je proslog aprila bilo bolje od nje,mogla sam da bolje stojim i hodam na kratko uz pridrzavanje. Ove jeseni gore mi je bilo od nje,bas sam u banji postala slabija.Mozda bi sve to tako bilo i da nisam bila u banji.Ko zna?
Mozda bi neko posle onog pogorsanja u banji,kad sam sela u kolica, resio da nikad vise tamo ne ode. Ja eto idem cisto da bih imala neki osecaj da ipak nesto radim na ozdravljenju.
Meni je sada bolje nego pre dva meseca. Da li su tome doprinele vezbe,kombuha,moja zelja da ozdravim..?Ne znam,ali da je poboljsanje pocelo da se desava u banji ili u nekom kratkom periodu po povratku iz banje, rekla bih to je od banje.Ovako znam da mi je ove jeseni banja odmogla i pogorsala stanje,a desio se znatno kasnije pocetak spontanog oporavka.
Hocu da kazem :da kao sto na nas mnogo faktora utice da bi se stanje pogorsalo,tako i mnogo faktora utice na poboljsanje.
Cula sam za mnoge lepe primere lecenja u banji.Neki kazu da im u banji bude gore. Vecina kaze da ne primecuje razliku. Mnogi misle da im banja odrzava stanje na podnosljivom nivou. Moje iskustvo je takvo da mogu samo da kazem da banja nije carobni stapic,ali ko moze neka proba.Vredi pokusati.Kao i za sve,ako se veruje u nju,verovatno moze da pomogne

Ovog aprila cu ici ponovo u banju i javicu se ovde sa svezim iskustvima.


Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #34 poslato: Februar 23, 2008, 09:46:31 pre podne »
Da dam dva odgovora... prvo jeste banja nepredvidiva i to se mora voditi racuna posle banje treba da se pazi od virusa prehlade itd najmanje 15 dana...  a za kuce na prodaju mogu reci da smo mi prodali kucicu
uz samu reku odmah do alexe za 2500 maraka imala je negde 25 kvadrata...

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Banje
« Odgovor #35 poslato: Februar 23, 2008, 01:03:01 posle podne »

Sklerozice

Zar ti nikad nisi bio u banji  Gorna Trepca?
To te onako samo pitam.

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #36 poslato: Februar 23, 2008, 01:14:27 posle podne »
Ako mene pitas? onda spavas na casu... pa tamo sam proveo najmanje 10 leta po nekoliko meseci a imali smo i vikendicu... ako je pitanje za mene ti melo zzzzzzzzzzzzzzzzzz mali1

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #37 poslato: Februar 23, 2008, 01:23:17 posle podne »
Ne, nisam. Moglo bi se reći da sam "prparoš". Već duže vreme sam stabilan ako izuzmem blage oscilacije koje pripisujem povremenom preforsiranju. Bez ozbiljnog relapsa sam od 2003-će godine (Bogu hvala) i zadovoljan sam takvom situacijom. Dosta odmaram, što možete primetiti i ovde kada se upišem da sam otišao na dremku, pijem neke vitamine i tu ponekad bude neka promena. Povremeno uzimam matičnu mleč, redovno postim pa i velike postove i to je to. Opet kažem, hvala Bogu. Ne tražim od života puno i ja sam zadovoljan svojim sadašnjim mogućnostima.
Kao što vidiš, ima priča da je banja nekome pomogla, nekome ne i po mom starom principu (ne čačkaj mečku) ne želim da isprobavam tu teoriju o banji. Banja me zanima iz nekog drugog razloga ali to nije za ovu priču.  ;D

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Banje
« Odgovor #38 poslato: Februar 23, 2008, 02:03:05 posle podne »

Super je to sta imas svoj stav i sta ne forsiras neke stvari.Sigurno ti to i pomaze.
Dobro je da se slusa  i svoje telo ,tako kaze moja djevojcica.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #39 poslato: Februar 23, 2008, 02:06:38 posle podne »
Dobro je da se slusa  i svoje telo ,tako kaze moja djevojcica.

Devojčica jako dobro razmišlja.   :D

:a7: za devojčicu. 

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Banje
« Odgovor #40 poslato: Februar 23, 2008, 02:18:50 posle podne »
Ne mislim da G.Trepča može da izleči (mada ima slučajeva, tj. priča o tome). Uglavnom kažu da zaustavlja. Takođe, ne verujem ni da može da pogorša stanje. Uglavnom svi pominju da te voda "slomi" posle izvesnog vremena i to se smatra dobrim, jer je to reakcija, tj. znači da voda deluje.
Inače voda je stvaro savršena. Možeš da piješ litre i litre i nikad se ne osetiš naduvenim, čak i kad je piješ neohlađenu (oko 27C). Jedina je posledica da malo češće posećuješ WC, što je i normalno kad piješ toliko tečnosti. Mnogi odnose stotine litara vode odatle. U plasticnim flašama traje najmanje 6 meseci, a u staklenim 600 godina. Stanovnici GT je piju ceo život, od malena. Ne znam kako reaguje Gajger-Milerov brojač, jer je voda blago radioaktivna, ali ja bolju nisam pio.
Ako želiš da se odmoriš od svega onda slobodno idi u GT. Pozoveš neku njihovu turističku agenciju (broj dobiješ na 032/988), rezervises privatni smeštaj, kupaš se dva puta dnevno u bazenu, hraniš se u restoranu "Šumadinac" (moja preporuka), a ostalo vreme čitaš, šetaš, gledaš TV, bleneš... Ako ti je baš dosadno Čačak je na 10-ak km, a Gornji Milanovac na 15km. E da, 064/065 nije imao mrežu kad sam ja bio tamo, možda je sada drugačije. 063/062 je funkcionisao normalno.

Zaključak: ne znam kome i koliko deluje banja, ali da ćeš da odmoriš mozak to garantujem.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #41 poslato: Februar 23, 2008, 02:37:55 posle podne »
Verujem da ću otići jednom. Kada? Ne znam. Sa odmaranjem mozga, nemam problema. Nekako sam razvio neki odbrambeni mehanizam. Uvek imam neku zanimaciju koja mi odvlači misli od problema i samim tim se odmaram. Sa tim ne kuburim toliko. Meni samo nedostaje vremena. Kako dobar deo dana prođe u radu i spavanju, noć postaje moje doba ali jednostavno, moram posle posla odspavati. To ne radim samo leti i nemam potrebe da tada spavam popodne. Kako? Zašto? Ne znam. Možda D vitamin od sunca?

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #42 poslato: Februar 24, 2008, 02:12:50 posle podne »
     Meni, ako mogu tako da kazem posle jednog odlaska, banja GT odgovara. Voda je stvarno dobra.
     Ici cu ponovo, samo da se organizujem oko drustva ... i para, naravno.

Van mreže beatrisa1971

  • Član
  • **
  • Poruke: 1233
  • Pol: Žena
    • Živeti sa invalidnošću
Odg: Banje
« Odgovor #43 poslato: Februar 27, 2008, 05:29:19 posle podne »
Samo da dodam:sada i 064 i 063 pokrivaju G.Trepcu. Pre je bas bilo nezgodno:postoji samo jedna govornica u prizemlju stacionara i dve kod restorana.Taman sam kupila i 063 kad videh da je i 064 proradio.

Kad sam kod telefona,nevezano za banju,dragi moji OCAJNA sam.Crkao mi je sinoc mobilni. Na FEST-u gledah:Ljubav u doba kolere(preporucujem),pre filma iskljucih mob,posle filma da ukljucim,a on se samo ukljucuje, iskljucuje,na tipke ne reaguje,trazi mrezu...Na kartici nemam ni jedan sacuvan broj,videcu sta ce u servisu da kazu.Neki mi kazu da je mozda samo display u pitanju.Ja se samo setih :pre dva dana sedim na krevetu,na krilu lap top,pored mene telefon,flasa vode...Posle samo videh prekrivac vlazan,flasa je malo curila. Telefon malo vlazam sa donje strane.Pomislih da li se mozda nakupio vlage.Ali eto 2 dana je ok radio.Uh...letos zbog tih stvari prepisah telefone u imenik,ali od tada nijedan. Sad se tesim ako nista ne uspem da popravim,oni kojima trebam i znacim naci ce me...
Eto meni stresa da sva bridim,a veceras idem na Kusturicin Zavet.
Drzite mi palceve,bas sam nesto napeta ovih dana.
POZDRAV

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #44 poslato: Februar 27, 2008, 06:32:49 posle podne »
 prebaci, ako je sada moguce, brojeve na SIM

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.