Autor Tema: Banje  (Pročitano 250476 puta)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Banje
« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2007, 01:02:57 posle podne »
Vazi, hvala na savetu!
Uostalom, pre novembra-decembra necu otici jer se tesko dobija termin, a meni treba jedna od dve sobe koje imaju kupatilo za nas u kolicima.

Hendi-društvo

Odg: Banje
« Odgovor #15 poslato: Septembar 28, 2007, 01:02:57 posle podne »

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #16 poslato: Februar 19, 2008, 02:37:09 posle podne »
Znam ono sto sam video svojim ocima... nekada davno imali smo vikendicu u banji Gornja Trepca kod Cacka, 10-setak godina smo odlazili tamo i provodili nekoliko meseci, ta banja je bila bas lekovita za neke vrste MS-a ljudi su sa nosila ustajali i odlazili potpuno izleceni, posle odredjenog broja kupanja... sa nekima smo i ranije pre nego smo imali vikendicu bili zajedno u iznajmljenim sobama tako da znam o cemu pricam i znam kakve su reakcije imali isti ljudi od te vode, a to su nenormalni bolovi reakcija posle izvesnog vremena isti ljudi postaju od slucaja do slucaja kao zdravi ili sa velikim poboljsanjima... isto se ovo odnosi i na neke tipove cerebralne paralize... video sam devojku sa svojih 20-setak godina koja je isla tesko putem stapa poljakinja koja je dosla sa sestrom, pored nase vikendice ja i brat smo slusali muziku na velikim zvucnicima a tu je bilo sve mlado drustvo tako da je ova mlada poljakinja dosla i sedela sa nama tako da smo razgovarali sto kazu rukama i nogama Engleski Poljski i razume se Srpski... posle toga proslo je desetak dana i vidim da dve devojke trce a ja ne kontam ko trci onda me je poljakinja pozvala po imenu i vidim ja da zajedno sa sestrom trci potpuno zdrava devojka ni traga od bolesti... neverovatno ali potpuno istinito... znam sigurno jos da je voda fenomenalna za lecenje zakrecavanje krvnih sudova, a to je ispalo tako da smo ja i moj brat dosli na lecenje u banju privatno dok bog nije jos rekao dobro jutro... posto je nasa majka pridrzavala nas u bazenu ona je delimicno nogama bila u vodi nekih 80 cm ili tako nekako ko poznaje staru banju znace o cemu pisem... ona je osetila posle par dana da je noge vise ne bole a pred put u banju savetovali su joj da ide na operaciju jedne noge to jest amputaciju... dani su prolazili a ona nije imala nikakve bolove i osecala je svoje noge kao da nikada nije bila bolena od zakrecavanja krvnih sudova, po povratku kuci otisla je na kontrolu i kada je doktor koji je leci video rezultate nije mogao da veruje rekao je da moja mama nema vise bolesne noge... od tada nikada vise nije imala problema iako u banju nismo isli ima 25 godina...

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #17 poslato: Februar 20, 2008, 11:47:57 pre podne »
@oliver111
   Verujem u tvoju pricu o banji G. Trepca. Bio sam prosle godine i bilo mi je dobro subjektivno. Konsultovao sam se sa lekarom i on mi je predlozio da ponovo odem, ali sada da idem 2x po 7 -8 dana, i to na pocetku sezone.
   p.s. Nije mi jasan citat mog pisanja. Ja sam opisao svoj susret sa "alternativom", gde sam, po mom misljenju, bio prevaren.
pOz

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #18 poslato: Februar 20, 2008, 12:02:22 posle podne »
Greska umesto da ubacim odgovor ja stiso citat, sorry... pa zavisi od tipa skleroze...
distrofije ima preko 300 vrsta koliko ja znam... Danka Todorovic izvor... U toj banji pise na jednom kamenu
malo uzbrdo gde su se u pocetku pacijenti kupali u prirodnim bazenima, to jest rupa u zamlji odakle je izbijala voda , bukvalno pise: ovde pociva multipleks skleroza... napisao covek koji je doveden na nosilima a posle 15 naestak dana potpuno zdrav otisao...taj i zapazeniji medijski slucaj izlecenja je bio kod baka Zlate iz Blaca , ja sam bio klinac ali video sam baku... i onaj slucaj sa onom Poljakinjom... ja bih trebao sa mamom da odem bar da vidim banju posle toliko godina ali sve nemam vremena... inace tamo ti je uvece prilicno hladno a danju je solidno... koliko se ja secam.  :-\

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #19 poslato: Februar 20, 2008, 12:35:36 posle podne »
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,13.0.html
moji utisci o banji G.Trepca
za fotografije  :-[  ... bice uskoro

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #20 poslato: Februar 20, 2008, 01:27:45 posle podne »
ja sam bio u starom stacionaru. verujem da je u novom tj. hotelu gde je i bazen bolji smestaj i sve mnogo zgodnije. ja sam imao bazen, masazu, kadu, kinezi, i magnetnu terapiju. bazen i masaza uvek prijaju. ako nista drugo, sama voda je odlicna za kozu i ten.   

reakcije na banju su razlicite od osobe do osobe.
ako tebii prtija i ako to zelis idi obavezno.

e a koji je to novi hotel? nisam bio 30 godina znam za omaj na kraju banje...

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #21 poslato: Februar 20, 2008, 01:31:51 posle podne »
Icici cu sigurno, samo da sredim papire.
Ja racunam na kinezi najvise, a u vodu mislim da necu ni ici jer se vrlo  lako prehladim pa ne bih rizikovala.

e pa bez kupanja nista da znas to je neizostavno za lecenje...

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Banje
« Odgovor #22 poslato: Februar 20, 2008, 06:00:20 posle podne »
Oliver111, verovatno si u pravu ali ja svakako nisam ni bila u banji tad kad sam planirala.
Mozda odem u maju.
Mozda.

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #23 poslato: Februar 20, 2008, 06:39:18 posle podne »
pa lepo, nisam znao da je tolika navala za GT banju... pa izgleda treba imati vezu... posto sam proveo tamo 10 leta mogu reci da su tamo iskljucivo rodjacki odnosi, celu banjsku upravu kao i banju drze tri brata Stankovic... ako su svi zivahni do sada? i da nisu?  ipak imaju naslednike pa su sigurno jos u jahacem polozaju, e pa znam ih skoro 80% mislim na ljude u banji jer banja nije velika... nas svi bukvalno znaju tamo a imam i neke drugove koji imaju svoju vilu na izdavanju u banji... a koje bio od vas verovatno je zalazio u restoran Sumadiji tako se bar nekada zvao... ili Morava? e davno je to bilo ali cuo sam skoro da je direktor ili ti upravnik restorana Budo plavi covek e on mi je tako reci bio kao brat... moja mladost je tamo ostala... hajde da ne lupetam vise, tesko mi je dok pocnem a posle..............................

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #24 poslato: Februar 20, 2008, 07:37:52 posle podne »
Peco, stvarno bi mogao da nabaciš koju sliku. :)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2008, 10:51:29 pre podne »
     
Evo pet. Je l' dosta ? :)
1. - Ulica (jedina) kroz banju. Uspon od podnozja do vrha je oko 20%.
2. - Crkva u banji.
3. - Stacionar. U prizemlju su bazeni i hidromasaze.
4. - Pogled sa terase hotela "Fontana"
5. -  Unutrasnjost sobe (apartmana) hotela "Fontana"

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Banje
« Odgovor #26 poslato: Februar 21, 2008, 11:18:25 pre podne »
Muka me hvata kada se setim ove banje, jer mi se pogorsalo kada sam bila 15 dana, bilo je kisovito i nekako sumorno to je bilo na u pocetku bolesti...strunila sam se kada sam videla nekeod MS u kolicima, bilo je to tako davno, tada sam bila mlada i puna nada......

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Banje
« Odgovor #27 poslato: Februar 21, 2008, 11:49:13 pre podne »

Mi smo bili u banja gorna Trepca tri puta.Dali je bilo neka pobolsanja?Nismo primetili.
Bas se sada mislimo dali da idemo opet u mesec maj.Upoznala sam ljudi koji odu tamo godinama.
jedna moja prijateljice ide svake godine po dva puta i kaze da joj banja odrzava dobro stanje.
Voda sigurno odgovara jer je hladna ali kinezi terapija me je razocarala.Bili smo kod jedan privatan doktor koi je specijalist po fizikalna terapija.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Banje
« Odgovor #28 poslato: Februar 21, 2008, 01:34:22 posle podne »

posto vidim da ima zainteresovanih evo vam par informacija o G.Trepci, tj. na koji nacin ja idem tamo.
G.Trepca je blaga vukoj****a, ali meni se bas to svidja. ne verujem u bajke da dovodi do izlečenja, ali u price o usporavanju i zaustavljanju MS-a da. licno, ne mogu da kazem da kod mene ima velikih poboljsanja, ali ja nikada tamo nisam bio duze od 10-ak dana, a kazu da je minimum 15, a najbolje 21 dan. u Trepcu idem pri kraju sezone (novembar) ili na pocetku (mart). izbegnem guzvu (u sezoni tamo ima najmanje par hiljada ljudi) i price o cudotvornim lekovima, glupe politicke stavove, ljudske sudbine, principe... odsedam privatno, odlicna soba, TV (jako je vazno u casovima dokolice), a i jeftinije je od hotela i nema obaveze odlazenja na dorucak, rucak, veceru, u odredjeno vreme. cesto na bazen idem vec u 07h, pa posle kupim novine i u sobi citam i dremam do podne. hranim se u restoranu "sumadinac" gde je rostilj odlican, a zena jos bolje kuva. taj restoran mi dodje i kao TV sala preko dana, a i pricam sa vlasnicima, cisto da ne zaboravim da govorim. odatle u toku dana odlazim na jos neke terapije (magnet, hidromasaza, vezbe, masaza). ipak, izgleda da je najbolje ici dva puta dnevno u bazen, a ostalo zaboraviti. mozda neka masaza, ko voli i kome prija. izmedju dva "potapanja" u vodu pozeljno je da prodje najmanje 6 sati, pa zato neke terapije idu ujutru, a neke popodne. kakogod, preko dana baza mi je pomenuti restoran, gde gledam TV, zderem, pijem kafu, citam novine, pricam, odlazim na terapije, vracam se... muz i zena koji drze taj restoran, njihovi sinovi i mestani koji se tu pojavljuju, vrlo brzo su mi postali prijatelji, pa je i to jedan od razloga zasto ne menjam ustaljeni ritual. generalno, jako dobri ljudi.
vec oko 19-20 casova odlazim u sobu. palim TV (uglavnom imaju svi satelitske, pa mogu da gledam sta hocu). u to vreme mi je ritual i da kuvam caj ( strasno!!!). gledam TV, citam knjigu, pijem vodu..., a od sutra sve ponovo.
napominjem da ja idem sam u banju (svakako da je bolje da imate drustvo), pa sam tome i prilagodio dnevne i nocne rituale. vikendom mi dodje voljeno bice, pa se neke stvari promene, ali ne za mnogo.
prijatelji me pitaju kako izdrzavam kad sam u banji, a ja odgovaram da mi bas ta opustenost, neobaveznost, pa ako hocete i delimicna samoca prijaju. naravno, ne verujem da bih tako mogao duze.
dakle, umesto da platim u hotelu pun pansion (oko 25 eura+terapije) ja za dvadesetak ( i manje) eura dnevno imam odlicnu sobu, TV, odlicnu klopu i sve terapije.
da ne zaboravim, osoblje zna ponekada da se vise pravi blesavo nego sto je neljubazno, ali u svakom slucaju, pobunite se cim vam nesto ne odgovara i drzace vas kao malo vode na dlanu.

eto, ja vas malo udavih mojom pricom.

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Banje
« Odgovor #29 poslato: Februar 22, 2008, 10:02:20 pre podne »
Jel vukoj****a ili vukoj******a? potpuno si u pravu banja je j****o mala ko u malo pice...
mislim da ima dve ulice jedna je glavna a druga je glavna al na brdu...  kad udjes u banju
prva treba da je traljina kafana, pa restoran morava sa bungalovima pa napred malo sa desno cinimi se put za desno ka brdu i prodavnici vocar... napred jos pa sa desna gazda aleksa hotel a malo napred pa sa leva jos jedan privatni hotel pa opet napred opet hotel privatni milisav tri brata ku**** pa jos napred restoran sumadija pa jos napred stacionar... pa vukoj******a...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.