Autor Tema: Banje  (Pročitano 250473 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Banje
« poslato: Februar 20, 2007, 11:11:05 posle podne »
Banja Gornja Trepča

ATOMSKA VODA - NADA ZA OBOLELE OD MULTIPLE SKLEROZE
NEUROPSIHIJATRIJSKE BOLESTI
- Multipla skleroza,
- Stanje posle prelezanog mijelitisa i encefalomijelitisa,
- Adhezivni spinalni arahnitis,
- Postraumatske mijelopatije,
- Cerebralna paraliza, mono i polineuritisi,
- Neuroze, neurastenije, distonije i depresivna stanja

http://www.gornjatrepca.rs/
http://www.svet.co.yu/?state=3&izdanje=1&broj=195&clanak=6611





Mataruška banja


- reumatska oboljenja (zapaljenski reumatizam, sistemske bolesti vezivnog tkiva, degenerativna oboljenja kičmenog stuba i vezivnog tkiva, vanzglobni reumatizam)
- ginekološka oboljenja (primarni i sekundarni sterilitet)
- posttraumatska stanja i sve njihove posledice (povrede i prelomi kostiju i zglobova, hipertrofija mišića)
- neurološka oboljenja, odnosno oštećenja centralnog i perifernog nervnog sistema (pareze i plegije ekstremiteta, multiple skleroza, lezije, interverebralnih diskusa i stanja posle operativnih zahvata)
- oboljenja perifernih krvnih sudova (Birgerova bolest, ateromatoze, artirioskleroze, varikoziteti)

http://www.mbbanje.com/MBsrb.htm

Bogutovačka banja

Bogutovačka Banja - poznatija kao "Neuro Banja" svoje epitete o "čudotvornoj lekovitosti", "raju za živce ", "izvoru novog života, za relativno kratko vreme svoga postojanja, stekla je zahvaljujući delotvornoj mineralnoj vodi, izvanrednoj klimi bez magle, mešanja vazdušnih struja i naglih promena pritiska. Smeštena na šumovitim ograncima planine Troglav na 520 m nadmorske visine, sa nezagađenom životnom sredinom i lekovitom mineralnom vodom temperature 25'- 27' C, postiže izvanredne rezultate U lečenju sledećih oboljenja:

· neuropsihijatrijska oboljenja psihoneuroze,neurotični sindrom, labilnost vegetativnog nervnog sistema, neurotske glavobolje, migrene, neuralgije, multiple skleroze, posledice poliomielitisa;

· funkcionaina oboljenja srca i krvnih sudova – neuroze srca,povišeni krvni pritisak, labilne i paroksizmalne tahikardije, nepravilan rad srca vezan za nervnu razdražljivost, rekonvalescencije reumatičnog endokardita i miokardita,oboljenja i funkcionalne smetnje u perifernim krvnim sudovima (varlikoziteti, trombofiebiti)

· pojedina reumatska oboljenja – naročito kod osoba sa oštećenim srcem i krvnim sudovima: degenerativni i vanzglobni reumatizam, gonartoze, spondiloartroze i si.

· pojedina oboljenja organa ze varenje izazvane prenadraženošću vegetativnog nervnog sistema: spazam jednjaka, gastralgije, kolon iritabilni (prenadraženost debelog creva), spastični kolon (suženje debelog creva) itd.

http://www.mbbanje.com/BBsrb.htm

Hendi-društvo

Banje
« poslato: Februar 20, 2007, 11:11:05 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2007, 07:12:05 posle podne »
Citat: Peca_Le
Interesuje me sta mislite o banjama, koliko mogu da pomognu u lecenju (ma sta to znacilo) naseg stanja.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2007, 07:13:05 posle podne »
Citat: mzsmomic
Nisam metuzalem ali bolujem odavno,jedina banja u kojoj sam bio je Gornja Trepča.Mogu vam kazati da je meni odgovaralo da tamo idem.
Upoznao sam mnoge koji se kunu u nju,znam ih po imenima .

Nema laži nema prevare,neki su bili u kolicima neko vreme ali se to popravilo,da l je u pitanju banja ili šta drugo neznam sve usvemu treba probati ako se može.
Ja nemogu za sada mi je preskupo ako bude mogućnosti ići ću!
Znam dosta o njo pišite!

Citat: mzsmomic
DOSTA TI MOGU REĆI O TOJ BANJI AKO TE INTERESUJE.USLOVI SU U STACIONARU BILI LOSI,BIO SAM TAMO 10-15 PUTA.AKO IDES ONDA APRIL ILI OKTOBAR,MALO LJUD STOVERUJMI MNOGO ZNACI.

AKO NE MOZEŠ DA HODAŠ BAR MALO ILI AKO NEMAŠ PRATIOCA
OKO HRANE MOŽE BITI PROBLEMA, MENZA JE UDALJENA OKO 150 METARA TO SU BAJATI PODATCI IZ 2003 TAKO DA TI SAVETUJEM DA SE SE PRE SVEGA DETALJNO OBAVESTIŠ VECINA OBOLELIH ZNA ZA BANJU!
POZDRAV!


AKO HOĆEŠ JOŠ TRAŽI!

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #3 poslato: Avgust 09, 2007, 06:23:01 posle podne »
Danas sam zvao u banju Gornja Trepca i dobio par informacija. Interesovao sam se za smestaj i uslove, jer planiram krajem avgusta da odem malo tamo. Evo sta mi je ljubazni zenski glas odgovorio:
- slobodnih mesta ima od 25. avgusta (samo jedna trokrevetna soba u stacionaru, na spratu i u dvokrevetnim bungalovima). U hotelu Fontana ima mesta od 23. avgusta.
- pansion (prenociste, 3 obroka i koriscenje vode) je 1700 dinara
- moze se naci mesta u privatnom smestaju (oko 7 eura krevet)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2007, 01:30:06 posle podne »
  Rezervisao sam mesto u banji od 5. septembra. Prvi put idem i videcu kako je. 
  p.s. Ako nekog zanima cena - 1550 din pansion (bez terapija).

Van mreže amia

  • Član
  • **
  • Poruke: 4855
  • Noli turbare circuloc meos
Odg: Banje
« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2007, 07:59:58 posle podne »
bila sam letos od 10 dana izdrzala sam 5 kupanje i podvodnamasaza(koja i nije neka) u kadama je kostalo 350.00 i kinezi 185 radis vezbe koje posle mozes i sam.elem preporuka je bazen posto je mnogo jeftiniji.platila sam za 5 dana 3000.00 dinara samo terapiju ,posto sam putovala jer zivim u kv pa su me vozili.ali bila vrucina pa mi se smrkne u povratku. inace iskustva su pozitivna (drugih) i mnogi dolaze svake godine.izgleda da im pomaze.banja je inace vrlo primitivna i zapustena.tuga i zalost.ali tamo dolaze oni koji stvarno moraju.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #6 poslato: Septembar 18, 2007, 10:47:39 pre podne »
      Evo i mojih utisaka:
    Ja sam u banji obavio sve propisane terapije. Vrlo sam zadovoljan tretmanom pacijenata. Posle par sedenja/ lezanja u bazenu sa banjskom vodom (hladno u pocetku, al' se posle raskravis) ja sam odbacio stap koji mi pomaze pri hodanju i jednom sam, cak, potrcao desetak metara !!! Ne gubim vise ravnotezu. Meni je banja prijala.
    Banja - planinsko mesto sa losim uslovima za neki drustveni zivot. Imaju lep parkic, stazu za setanje i lepu crkvicu. Smestaj je primitivan (u domacoj radinosti). Medjutim, u pansionu gde sam odseo ("Fontana") je sve idealno.
    U banju dolaze i strani turisti. Upoznao sam par ljudi iz Kanade!, Italije, Makedonije, Hrvatske, Svedske.
    Banja zadovoljava. Ne treba ocekivati nesto posebno, ali je sasvim pristojno.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Banje
« Odgovor #7 poslato: Septembar 19, 2007, 04:57:41 posle podne »
Peco, obećao si i slike. Ukloni kompromitujući deo sa njih i daj ih ovde. :)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Banje
« Odgovor #8 poslato: Septembar 20, 2007, 01:43:47 posle podne »
cekaj malo :)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Banje
« Odgovor #9 poslato: Septembar 25, 2007, 07:52:27 posle podne »
Da li je neko skoro bio u Kanjizi?

Van mreže Bill

  • Član
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Banje
« Odgovor #10 poslato: Septembar 27, 2007, 09:54:51 pre podne »
ja sam bio 2002. nije mi bogznasta prijalo.
je l' se nesto promenilo?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Banje
« Odgovor #11 poslato: Septembar 27, 2007, 10:13:56 pre podne »
Ne znam, samo bi' htela da odem ove jeseni tamo.

Van mreže Bill

  • Član
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Banje
« Odgovor #12 poslato: Septembar 28, 2007, 08:10:52 pre podne »
ja sam bio u starom stacionaru. verujem da je u novom tj. hotelu gde je i bazen bolji smestaj i sve mnogo zgodnije. ja sam imao bazen, masazu, kadu, kinezi, i magnetnu terapiju. bazen i masaza uvek prijaju. ako nista drugo, sama voda je odlicna za kozu i ten.   

reakcije na banju su razlicite od osobe do osobe.
ako tebii prtija i ako to zelis idi obavezno.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Banje
« Odgovor #13 poslato: Septembar 28, 2007, 09:48:00 pre podne »
Icici cu sigurno, samo da sredim papire.
Ja racunam na kinezi najvise, a u vodu mislim da necu ni ici jer se vrlo  lako prehladim pa ne bih rizikovala.

Van mreže Bill

  • Član
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Banje
« Odgovor #14 poslato: Septembar 28, 2007, 10:25:32 pre podne »
u tom slucaju preporucujem ti sto cesce tusiranje toplom vodom. obzirom da je najveca lekovitost te banje u vodi. i obavezno trazi masazu.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.