Autor Tema: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!  (Pročitano 109864 puta)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #90 poslato: Mart 13, 2011, 09:16:02 posle podne »
Jole, zar ne bi bilo naj pametnije i najsigurnije da nazoves nekog u AMSS i da ih pitas. Valjda su oni najbolje obavesteni ili ce ti barem reci ko to najbolje zna.

Hendi-društvo

Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #90 poslato: Mart 13, 2011, 09:16:02 posle podne »

Van mreže neshtry

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #91 poslato: Avgust 21, 2011, 11:26:39 pre podne »
Ocu mi je amputirana noga iznad natkolenice(dijabetes+visok pritisak) i potrebna nam je adaptacija vozila.Vozilo ima rucni menjac,Opel Omega A 1.8s
Kako bi izgledala adaptacija za rucni menjac i koliko bi mogla da kosta?Ima li neki snimak?
Hvala na puno korisnih linkova,nama je najzanimljiviji majstor u Rumenci,jer smo iz tog kraja,kao i radionica u Zemunu(cini mi da tip jako kapira problematiku)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #92 poslato: Avgust 21, 2011, 02:52:33 posle podne »
Procitaj ranije postove u ovoj temi - imas sve informacije, da se ne ponevljam. Sve moze da se uradi pristupacnoj ceni.

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #93 poslato: Avgust 26, 2011, 04:25:40 posle podne »
Trebam da radim nove komande za drugi "novi" auto. Sto se tice Dunava ne zelim gas sa sajlom vec poluge sa ruckom,e sad...Onaj broj koji ovde stoji za majstor Simu ili ne radi ili je promenjen broj jer se niko vec celi dan ne javlja,vidim da postoji i neko po imenu Gabika koji radi komande? Ako neko ima broj telefona od nekog ko radi komande nek mi javi?!

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #94 poslato: April 03, 2012, 06:58:31 posle podne »
 Gas na volanu,preko nekog el.uredjaja,kao na slici a kocnica obicna poluga? Bilo kakva informacija ce biti od koristi.  Jako je lako voziti u takvoj kombinaciji.


Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #95 poslato: April 04, 2012, 09:11:29 posle podne »
Moj komsija je imao slican ovakav (isto je u kolicima). I zamenio ga je iz vise razloga. Kako sam ga shvatio kada mu se pokvario morao je da menja citav neki set a to ga je kostalo kao ove obicne komande. A i kako sam ukacio da u kriticnim situacijama covek se steze i umesto kocnice on stiska gas. Sada ovo je ono sto sam ja cuo sada ti vidi kako mislis. Ja imam obicne komande za automatika. Gas je kao na motoru a napred je kocnica. I to je to. Po meni su ove ok mada vidim da dosta ljudi hvali one komande sto idu na sipku koja se ubusi u pod.A kocnica je koliko se secam kako mi je on rekao kada pustis gas on automatski stiska kocnicu. Ali ovo zadnje nisam siguran tako da me nemoj drzati za rec.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #96 poslato: April 05, 2012, 09:55:26 posle podne »
Ja imam polugu pored desne noge, kad je povlacim prema sebi - dajem gas, kad je guram od sebe (prema napred) - kocim. Dakle ne moze biti zabune! To je jako bitno.
Sima Todorovic, majstor iz Kaca - 0216212492, 0646791706 i 062506699 - jedan od ovih brojeva mora biti aktivan!

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27845
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #97 poslato: April 22, 2012, 12:15:23 pre podne »
Ručne komande možete ugraditi i u Rumenci,kod Novog Sada, Vojvođanska 40  ( tel. 021/6215 887 Kanurić)...110 evra
Atest na FTN,Laboratorija za motorna vozila,Trg Dositeja Obradovića 8,Novi Sad  tel. 021/485 2376  (8-14h)...5501 din

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #98 poslato: Jun 08, 2012, 08:12:09 pre podne »
Saznao sam da ima jako veliki izbor ugradnih komandi,rampi...u jednoj velikoj firmi u Italiji,mada cene nisu bas za nas standard,u svakom slucaju evo adrese.   http://www.guidosimplex.it/home.asp

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #99 poslato: Jun 09, 2012, 01:05:32 pre podne »
Ja vozim vec 27 godina invalidksi auto i ubjedljivo je najbolje ovo sto je Roxy napisala ..Auto mora biti automatik i poluga koja ide naprijed ,nazad..

Van mreže nabuko

  • Član
  • **
  • Poruke: 1615
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #100 poslato: Jul 18, 2012, 01:45:00 posle podne »
a li mi mozete reci kakva je vama poluga kojom dajete gas ili kocite mislim da li je previse laka ...meni bukvalno prstom moze da se pomjera te previse lako mi ode sa 10km/h na 60km/h...i da li cijelo vrijem drzite polugu dok vozite ...
i sklopih ova pitanja za dest :) no nadam se da ste me razumjeli...pa ako ko naleti naki da odgovor hvala unaprijed...

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #101 poslato: Jul 18, 2012, 07:33:45 posle podne »
Kod mene isto jednim prstom možeš davati gas ili kočiti,poluga se baš lagano pomera.E sad na otvorenom putu uključim tempomat tako da ne moram stalno držati ruku na gasu.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110132
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #102 poslato: Jul 18, 2012, 08:07:14 posle podne »
Da li se ta ručica ponaša isto kao i pedala pa je treba stalno držati ili nešto u stilu ručnog gasa i stoji u položaju u koji se namesti?

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #103 poslato: Jul 18, 2012, 08:31:11 posle podne »
Ponaša se isto kao i pedala,znači mora stalno da se drži.

Van mreže nabuko

  • Član
  • **
  • Poruke: 1615
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #104 poslato: Jul 18, 2012, 08:31:34 posle podne »
ta rucica je previse lagana i kad kocim i kad dajem gas i uvjek drzati tako da ju je jako tesko kontrolisati ajd pri kocenju i nekako ali sto se gasa tice pa to je skoro nevjerovatno da odrzavam istu brzinu ...@sklerozica to bi meni odgovaralo da da mi rucica gasa stoji u polozaju u koji se namjesti ...
@sundjer gdje si ugradio tempomat...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.