Autor Tema: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!  (Pročitano 110279 puta)

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #30 poslato: Januar 24, 2009, 03:05:24 posle podne »
Ja neznam koje su to poznatije marke ,ali panthera  je jedna od najpoznatijih .Pa sama tezina kolica  govori o njima ,ja vec imam 2 godine i za sada je bez ikakvih problema...Inace vlasnik ove fabrike je covjek u kolicima,i ja sam jednom pricao se nekim njihovim predstavnicima i zaista je steta sto niko na Balkanu nije sa njima uspostavio saradnju...U ljeto 2007 sam gledao neka njemacka kolica u Puli,i mislim  da su ova puno bolja...Koliko znam u Swedskoj imaju 4 fabrike za proizvodnju kolica(konkurencija velika) a tako je i sa  adaptacijom auta.(4 ili 5  specijalizovane ustanove tj  fabrike  bave se sa tim)A o komandama je nemoguce i pisati ,ja sam pisao samo o klasicnim za paraplegicare,a  gledao sam i tetraplegicare i druge  kako  voze...I meni ovo dijeluje po malo kao neko pametovanje sa moje strane  ali pisem cisto da vas informisem  sta se desava u vezi tih stvari, jer i ja sam do prije desetak godina razmisljao i radio kao vi...

Hendi-društvo

Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #30 poslato: Januar 24, 2009, 03:05:24 posle podne »

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #31 poslato: Januar 24, 2009, 03:22:14 posle podne »
Stvarno je steta sto ta firma nije ovde zastupljena,jer su kolica stvarno neuporedivo bolja od ovih kod nas.A poznatije marke kod nas su Kusel i Mejra,to ima u svakoj ortopedskoj prodavnici.Ali zato i kostaju kao dobar polovan auto.A sto se tice rucnih komandi,kad sam ih ja ugradjivao radio je samo jedan covek.I kod njega je dolazilo dosta ljudi iz bivsih republika sfrj.Toliko o nama.Zato nam dobro dodje kad cujemo i vidimo kako je to kod vas,jer se tamo mnogo vise vodi racuna o osobama poput nas.Pozdrav.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #32 poslato: Januar 24, 2009, 07:11:13 posle podne »
Ja imam aktivna kolica Meyra X1, nisu losa ali evo posle 2,5 godine koristenja poceo je da mi se cepa naslon za ledja i vec godinu dana ima kako su mi otpali plasticni stitnici na rucicama za kocnice.
Pravo na nova aktivna kolica imamo svakih 6 godina - daj Boza da mi ova izdrze toliko. Nadam se da hoce.
Sundjer Bobe, kakva ti kolica imas?

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #33 poslato: Januar 24, 2009, 10:37:20 posle podne »
Ja imam Kuschall,ali neki stariji model.Kupio sam ih kao polovna.Kolica su stvarno super.Preklapa im se naslon,i skupljaju se po sirini,jako malo mesta zauzimaju.Uspem da ih ubacim u auto bez skidanja tockova.Jedina mana je sto imaju 16 kg.A inace svaka sitnica se pomera i moze da se nasteluje.Steluje se cak i sirina kolica,visina,naslon,polozaj tockova(velikih,malih)visina papucice,kosina zadnjih tockova.Znaci bukvalno sve se steluje,jedina mana je tezina,ali ne moze sve da bude.Inace su kao nova.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #34 poslato: Januar 24, 2009, 10:52:12 posle podne »
Ja  sam pricao sa ljudima  iz ove  firme i oni su zaintresovani za  trzoste bivse Yu.na veb stranici mozete vidjeti da ih skoro ima svugdje u prodaji..Mi pricamo o laganim kolicima za ubacivanje u auto ,a te firme imajurazlicitih vrsta kolica ,zavisi sve od vrste invalidnosti i potreba..Planiram krajem aprila da idem opet na sajam invalidske opreme,pa ako je neko zaintresovan za nesto konkretno ,slobodno neka mi se javi.Ovdje drzava placa komande a one su skuplje u mnogo slucajeva nego automobil,ja sam upoznao jednoga tetra plegicara cije su komande kostale  oko 4o ooo eura..Ovdje invalidi najcesce  voze Chrysler kombije,koji su specijalno preradjeni za invalide(nizi podovi ,specijalna sjedista,mjesto da ides elektricnim kolicima direkt za volan,lift ili rampa ,plus komande)Ja sam imao ponudu uvezenog Chevroleta Uplander  da kupim ( to je bilo prije 8 mjeseci kada je dolar bio  veoma nizak i sva auta iz Kanade i USA su bila veoma povoljna)Firme koje se bave stavljanjem komandi ,su i ovozile ta auta..Ja sam probao jednog Uplandera  i zaista izgleda  odlicno ali 4000 kubika ,sestak ,i taman mi je bio nudjen u doba najvecega rasta benzina.Mislim da se moze naci i neko polovno invalidsko auto  u Njemackoj ,tj treba probati i tu varijantu,Ovdje u swedskoj su auta skuplja 20-30 posto nego u Njemackoj.. Na ovoj stranici www.permobil.se mozete naci malo i o tim importitanim autima iz USA a i o ostalim stvarima vezanim za komande tj adaptaciju

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #35 poslato: Januar 24, 2009, 11:33:43 posle podne »
Bob ,ti se razumijes u to ,tj poznjes ta pravila ... kako ide sa uvozom automobila ,imaju li neka ogranicenja i kako idu stvari sa pdv i carinom

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #36 poslato: Januar 24, 2009, 11:49:10 posle podne »
Mi ne placamo ni carinu ni porez,tj. platimo porez,ali nam to posle vracaju.Auto mora da ispunjava euro 3 norme.Auto ne moze da se otudji 3 god. ako je polovan,a nov 5 god.Ako bi da ga prodas,moras da izmiris i carinu i porez.Do skoro je mogao da se uveze i euro 2,ali sad iskljucivo euro 3,to vazi za sve.

Van mreže djolexp

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #37 poslato: Januar 29, 2009, 11:49:15 posle podne »
E ljudi jel zna neko nekog u srbiji ko ugradjuje rucne komande na automatika? Kupio sam auto pa sam cuo da u beogradu postoji neki lik ko to radi pa ako znate da me date broj i adresu da odem. 

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #38 poslato: Januar 29, 2009, 11:55:14 posle podne »
Ima o tome na predhodnoj strani  ;) Sundjer.Bob je napisao .

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #39 poslato: Januar 30, 2009, 12:54:07 posle podne »
Ima jos jedna adresa: http://invacentar.com/21.html
To ce dobro doci ljudima iz Vojvodine. Majstor zivi u Kacu.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #40 poslato: Mart 14, 2009, 07:37:16 posle podne »
Meni su danas ugradjene rucne komande u Opel corsu!
Vozila sam auto posle 13 godina! Osecaj je divan!
Ovih dana cu slikati kako to izgleda, ako vas interesuje.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #41 poslato: Mart 16, 2009, 12:48:57 pre podne »
Posalji  slike da vidimo kako izgledaju komande,bas me zanima

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110195
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #42 poslato: Mart 21, 2009, 02:54:35 posle podne »
Roxi šalje slike. Malo sam ih posvetlio da bi se bolje video sistem poluga. Za prikaz veće slike, kliknite na ove male.

   


Dopuna: Kada Vam se otvori veća slika, još jedan klik na nju da bi je videli u punoj rezoluciji.


Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #43 poslato: April 27, 2009, 11:04:04 posle podne »
Sa sajma ,nema nikakvih novosti u vezi komandi ,uglavnom su komande koje sam ranije predstavljao na nekim stranicama ovdje..Ovdje je forsiranje vozila za invalide ,kao kombije i zaista sam vidjeo par dobrih a nisu toliko ni skupa  ,oko 15 000 eura ,plus komande..Jedna firma je bila predstavljena i na nekoj izlozbi ili sajmu u Beogradu prije par mjeseci..

Van mreže nabuko

  • Član
  • **
  • Poruke: 1615
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #44 poslato: Maj 16, 2009, 07:24:33 posle podne »
@deasnt je li mislish na ovako nesto ovako http://www.autoadapt.com/ i da li taj kombi ili vec sta dodje fabricki tako ili ga oni prerade ...
da li mi moze neko reci ,posto je to meni veliki problem jer mi je ,kako ulaze u kola bez icije pomoci ... hvala velika unaprijed ...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.