Autor Tema: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!  (Pročitano 109751 puta)

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2008, 05:28:50 posle podne »
Hvala ti! 
Ne,nisam u kolicima,hodam uz pomoc staka,ne treba mi pomoc znaci skoro pa normalno:) Ali mi je bitno da bude automatik jer se lakse vozi a i supruzi bi bilo lakse tj normalno ko kad vozi obicnog automatika a ovako kad nije onda mislim da i nije lako za voznju ni meni  a ni ostalima

Hendi-društvo

Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2008, 05:28:50 posle podne »

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #16 poslato: Januar 20, 2009, 01:40:09 pre podne »
Automatik je zakon,ja sam vozio  i te nase dole komande a sad vozim komande iz Swedske i razlika je neuporediva...Ako  vas sta zanima pitajte

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #17 poslato: Januar 20, 2009, 12:33:24 posle podne »
Naravno da nas zanima!
Hajde, molim te objasni u cemu je razlika izmedju komandi uradjenih kod n as i uradjenih u Svedskoj. mozes li da napravis neku sliku ili kratki filmic o autima i autu koji vozis.
Svaka informacija je dobrodosla.
Ja se stalno kanim, a nikako da to uradim - imamo u kuci Opel Corsu kojoj bi trebalo uraditi rucne komande.
Obzirom da si vozio i vozis takav auto, hajde reci na sta bi trebalo obratiti paznju prilikom prepravke - koliko je nezgodno kasnije za voznju onome kome rucne komande ne trebaju...
Imam gomilu pitanja...

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #18 poslato: Januar 21, 2009, 12:27:54 pre podne »
E u moje vrijeme kada sam vozio auto dole ,period od 85-97 godine,komande su bila klasika tj mehanicke.,.. Ovdje su sva invalidska auta automatik i puno je lakse  voziti...Ja cu vam poslati par adresa pa mozete pogledati na netu...sve ima i na engleskom jeziku www.permobil.se  www.bilanpassning.com  www.menox.org  Sve zavisi koje auto kupujes,hoces li kombi da ulazis  sa elektricnim kolicima na mjesto sofera,obicno auto koje i ja koristim tj golf 4..u koji sam sjedas i rastavljas kolica kraj sebe ili iza sebe(za ovu varijantu je vazno imati dobra i lagana kolica..-..moja su oko 7 kg..bez spuzve za  sjedenje tj 6,75 kg...ima i jedna  stvar koja se zove robot ali koja je zaista skupa i koja sama ubacije kolica u gepekt,moras imati karavan auto... Pozdrav i za  sad toliko 

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #19 poslato: Januar 21, 2009, 12:39:14 pre podne »
E sada da ti odgovorim na tvoja pitanja...Veoma je vazno izabrati prave komande, jer ja kada sam dosao u Swedsku nisam znao jezik i tako da su me smuvali na neki nacin za komande;tako da sada imam problema sa  ramenima i laktom ,ali to je povezano i sa duzinom sjedenja u kolicima .meni je 25 godina u kolicima...Ja sam tada dobio komande koje su bile super u odnosu na nase,plus napravili laksi servo volan za 25%(mozes da trazis laksi servo do 100%,ali je onda opasno voziti kazu ,jer je auto preosjetljiv).uradili zastituna vratima tj na pragu od auta,jer godinama ih ostecavas kolicima..,u gepeku stavili kao neki pojas kojim ja zatvram vrata  od auta ,jer bez toga je previsoko otvaranje..,meni su promjenili i sjediste (dobio sam sjedalo elektronsko od saab 9,5 koje ima mogucnosti u koji god pozelis polozaj)jer golfovo je mehanicko i tvrdo .. ja sam komande uradio u ovoj firmi tako da mozes nesto vise proocitati o tom..WWW.autoadapt.se

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #20 poslato: Januar 21, 2009, 01:12:51 posle podne »
Hvala ti puno na informacijama.
Sajtovi su dobri, ima se sto sta videti i nauciti.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #21 poslato: Januar 21, 2009, 02:23:35 posle podne »
Malo sam ispao iz tih nasih kombinacija dole u vezi pomagala i prava koja imate i ne zamjerite..Ja cu vam  poslati nekih adresa jos gdje mozete vidjeti u vezi raznih pomagala,kolica ,adaptacije auta i ostaloga..Ja sam predprosle godine prvi put u zivotu a 25 godina sam u kolicima bio na sajmu za invalide u Göteborgu.Uzeo sam mnogo prospekata ,mnoge sam odnijeo dole ljudima u Republici Srpskoj,ali jos uvijek imam neke kod sebe...Evo jedne  stvari koja me je odusevila ,stepneice koje se pretvaraju i lift,pogledajte na stranici www.trident.se Evo vam i adresa u vezi jos nekih pomagala..www.sunrisemedical.se...Neznam tacno ali na ovom sajtu sam procitao o problemima u vezi spazma tj grceva.neka pomagala u vezi  toga  www.motomed.se

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #22 poslato: Januar 21, 2009, 07:02:06 posle podne »
Gledam ove sajtove, razgledam proizvode koje nude,... eh da nam je vise para mogli bi vrlo da olaksamo probleme koje imamo.
Stvarno ima dobrih stvari.
Desant, hajde otvori negde novu temu pa nam opisi kako je ziveti, kao paraplegicar u Svedskoj. Kolike su razlike u odnosu na Balkan, koje su prednosti tamo u odnosu na ovde.
Koliko sam razumela, ti si tamo zadnjih 15-ak godina, zar ne?
Nesto mi govori da imas neke veze sa Drvarom - "Desant na Drvar" - to je asocijacija koja mi pada na pamet.
Ne zameri na mojoj slobodi s  pretpostavkom, ne bih da budem indiskretna.

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #23 poslato: Januar 21, 2009, 07:27:10 posle podne »
Prvo pozdrav svima!
Što se tiče ručnih komandi,sa tim imam iskustva.Paraplegičar sam 5 godina,a više od 4 godine vozim auto na ručne komande.Auto je automatik,a komande sam radio u Rumenci kod Novog Sada.To je stara varijanta komandi,sa ručicom gasa kao kod motora.Često se dešava da dodje do pucanja sajle od gasa,a i zamorno je držati gas duže vreme.Zato sad postoje mnogo bolje komande,sa drugačijim principom.Jednostavno postoji ručica slična ručici menjača.Kad je pomerite napred auto koči,kad povučete nazad dajete gas.Mnogo prosto,a ne može doći do pucanja sajle ili slično.Te komande radi čovek iz Zemuna,evo pogledajte sajt http://rucnekomande.com/

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #24 poslato: Januar 21, 2009, 07:55:41 posle podne »
Sundjer Bobe, hvala ti puno na ovoj informaciji!
Napisala sam im mail, cekam odgovor.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #25 poslato: Januar 22, 2009, 12:06:20 pre podne »
E ove komande  sto je poslao sundjer Bob su slicne mojima ,poenta je da budu sto jednostavnije i onda je manj mogucnost kvara..Ja sam na ovakvim komandama imao jos neku rucicu malu skroz na kojo su bili brisaci,svijetla ,zmigavci.. Ja tu rucicu nisam koristio ,vozio sam  na obicne zmigavce ali sam zbog te rucice imao dva puta problema zbog kablova koji su se vremnom istrosili ..Na svedskim komandama ima jedno dugme crveno sa  strane koje sluzi za drzanje kocnice npr situacija kod semafora ili duzeg cekanja,ne vidim dali i na ovim komandama ima to dugme ili moras stalno drzati tu rucicu kad si na semaforu ili kad stojis,(za  neupucene automatik tjera auto lagano naprijed kada je u polozaju brzine) U svakom slucaju mislim da su ove komande koje je preporucio Sundjer Bob puno bolje od klasicnih komandi  tj gasom kao nekada na motoru

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #26 poslato: Januar 22, 2009, 12:08:27 pre podne »
Jos  jedna napomena za sofere ,veoma je bitno imati lagana kolica koja se lako sklapaju i ubacuju u auto ...Evo vam jedna adresa pa pogledajte kolica koja se najvise koriste u Swedskoj. www.panhera.se

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #27 poslato: Januar 23, 2009, 11:13:41 posle podne »
Desant hvala za ovaj sajt,kolica su ekstra lagana i lepo su konstruisana.Jel znas mozda koliko kostaju?
Pozdrav!

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #28 poslato: Januar 24, 2009, 12:06:12 pre podne »
Nisam siguran ali mislim od 1200 eura do 1500 najvise.Ako si citao na engleskom ,to su najlaksa kolica trenutno na trzistu,izradjena od specijalnih materijala,tockovi su od nekoga kolfibera,gume se duvaju do 8 atmosfera...Ja udjem u auti i rastavaim kolica otprilike za minut i po do dva,tockove skidas samo pritiskom na dugme=osigurac .Samo ova kolica se ne skupljaju po sredini tj po sjedistu,ona idu citava u auto ,moras imati prostor na vratima..ali u odnosu na kolica dole ova su najbolja ubjedljivo..Ko se razumije u kolica zna da sto su kolica jednostvnija i sa manje detalja to su ona bolja i laganija.

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Ko, gde, kako ugradjuje ručne komande u automobile?!
« Odgovor #29 poslato: Januar 24, 2009, 02:46:15 posle podne »
Hvala Desant za ovu informaciju.Mogu ti reci da nisu bas ni skupa.Poredeci ih sa nekom poznatijom markom,duplo su jeftinija.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.