Autor Tema: nošenje očne proteze  (Pročitano 21133 puta)

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
nošenje očne proteze
« poslato: Avgust 25, 2008, 04:25:29 posle podne »
topik za savete, ako ima još nekoga  ::)



Hendi-društvo

nošenje očne proteze
« poslato: Avgust 25, 2008, 04:25:29 posle podne »

Van mreže Protektor

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2009, 12:48:33 pre podne »
Ajde malo da ozivimo ovu sekciju.

Imam protezu od najranijeg detinjstva. Kao klinac nisam imam problema sa okruzenjem, ali uvek sam imao problem sa sobom :) Najteze je sebe pobediti. Zapravo, nisam mnogo ni razmisljao o tome.

Kada je doslo vreme da se momcim, nastali su problemi, nikakvo samopouzdanje i luzerski mentalitet. Uzas Boziji koliko sam bio nesiguran. I dan danas ponekad uhvatim sebe da sam takav. Srecom, retko.

Vremenom, to sam prevazisao i stvari su legle na svoje mesto. Vodim sasvim obican i normalan zivot, imam dobar posao, trenutno sam sa devojkom koja je zaista lepa, pride i obrazovana (valjda ce veza da potraje, a moj "hendikep" ne utice mnogo na odnos) i sve u svemu, kako sam se nadao dobro sam se i udao he he. Ako ova veza pukne, imam samopouzdanje za sledecu. Moj problem ne utice vise mnogo na mene.

Sustina je da budete spremni da oko Vas ima razlicitih ljudi i da je mali procenat onih kojima je stalo do Vas, bez obzira na problem. E, takve ljude treba vezati oko sebe, pokloniti im maksimalnu paznju i napraviti svoj mali svet. Za sve ostale, od onih kojima je sve ravno, pa do onih koji Vas se otvoreno gade, treba postaviti barijeru. I ne treba se nervirati zbog toga. To su sve normalne reakcije i samo ih treba prepoznati.

E sad, ajde malo o tehnickim problemima:

1. Ocna proteza je samo parce materijala koje ne prati "hod" zdravog oka. Nekako po inerciji, okrecem celu glavu kada hocu da pogledam u stranu. Kompleks da se ne vidi na kilometar da nemam oko. Moram da priznam, da to jos nisam prevazisao.

2. Oko sa ocnom protezom ne vlazi dovoljno, tako da isto treba redovno i cesto prati i cistiti. To je veliki problem, narocito kada sam duze odsutam od kuce. Ako neko koristi neku kremu za podmazivanje, bilo bi dobro da napise koju. Licno, koristim Embecin (vise kao mast) i cesce Corneregel. Kako bilo, praksa je pokazala da sto sam umorniji, to mi se vise skuplja sekret na protezi. Tj. izjutra "podmazivanje" radi savrseno, uvece, narocito ako sam jako umoran, gotovo nikakako. Prilicno je to hebeno kada izadjem uvece. Iritirajuce... uzas Boziji. Ne mogu da se opustim i to mi najvise smeta od svega.

Cesto pravim obloge od kamilice i nosim ih sa sobom u kesici. Idealno za higijesko pranje spolja.

... mrzi me dalje da pisem... Valjda ce se jos poneko zainteresovati za ovu temu. Zivo me zanima kakva su Vasa iskustva, tj. kako resavate svoje probleme.

Pozdrav svima i dobro zdravlje.

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2009, 02:21:21 pre podne »
Protektor ja nemam tvoje probleme, samo nosim naocare sto se ociju tice :D! Tvoji problemi sa vlazenjem me podsecaju na moje kad ponekad nosim sociva, stalno mi se suse oci i onda su krvave i peku me! Vestacke suze to malo ublaze ali je i dalje bezveze! Ali retko nosim sociva pa se ne nerviram oko toga!

Nego setila sam se jednog decka koga sam poznavala pre 20-ak godina, on je takodje nosio protezu! Secam se da su devojke bile lude za njim a on je uvek glumio nekog frajera mali1! Posto smo i on i ja imali dugu plavu kosu cesto su nas ljudi mesali kad nas gledaju s`ledja, pa sam dozivela svakojaka "napastvovanja" od strane njegovih obozavateljki mali1! Ajoj razocaranja kad vide da to nije on "jao izvini, mislili smo da je ..... "  mali1!
Mislim da je njemu to bio imidz, i to je jako palilo kod devojaka!
U sustini, stav drugih je bio onakav kakav se on nametnuo - "ja sam dobar dasa bez obzira na moju protezu", i ljudi (a narocito zene  ::)) su ga tako i prihvatali!!!
Hvala Bogu da si i ti stekao samopouzdanje, jer hendikep nije razlog da ga nemamo (a uglavnom ga nemamo), mi smo ono sto nosimo u sebi, ne na sebi! Ko razume shvatice, ko nece ne mora  ;D! Vec sam rekla, sve i da smo zdravi i da nismo hendikepirani, opet bi imali neke mane i nesto bi nam falilo!
Super je sto imas devojku kakvu zasluzujes i koja ume da ceni neprolazne i prave vrednosti, pozdravi je  :cheers:!

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #3 poslato: Avgust 28, 2009, 01:49:19 posle podne »
E, ja dugo nisam svraćao pa nisam ni znao da je ova tema dobila neki odgovor.  :cheers:

Ja nemam problema sa vlaženjem (pre suprotno) ali kad je vetrovit dan ume da bude problema. Ako imaš nekoga u USA reci da ti nabavi sil-optho silikonske kapi, to sam probao par puta i nije bilo loše.

Van mreže sorceress

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2010, 12:40:39 posle podne »
Hej ljudi, pozdrav, nadam se da ce neko moci da me posavetuje.. :)
Naime, treba da pocnem sa nosenjem ljuspaste proteze na desnom oku (posledica neuspesne operacije, gubitak vida itd) pa me zanima da li neko ima iskustva sa istom.. ? Pomalo me plasi posto je to za mene nesto sasvim nepoznato, a definitivno nije dovoljno samo ono sto lekarii kazu, hmm... :)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #5 poslato: Maj 13, 2010, 12:42:43 posle podne »
Malo je informacija o tome kod nas na netu.
Našao sam kako izgleda



Link firme šaljem na pp.

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #6 poslato: Jun 19, 2010, 08:57:40 posle podne »
sorceress, ja sa time imam bogato iskustvo. Isprobao sam sve firme kod nas. Ne mogu da ti pošaljem privatnu poruku iz nekog razloga?

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #7 poslato: Avgust 11, 2010, 01:12:45 posle podne »
Juče mi je na kuću stiglo pismo ordinacije da imam pravo na novu protezu. Nije što me mnogo vole, nego zato što im ide deo para iz fonda, počeli su da love ljude po kućama.

Van mreže sorceress

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2010, 10:44:02 posle podne »
Hej Ivane, nadam se da ces u neko skorije vreme opet baciti pogled na ovu temu..
I ja sam sad pokusala tebi da posaljem pp ali ne znam zaista zasto nece, aaa.. :(

Van mreže sorceress

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #9 poslato: Avgust 12, 2010, 10:47:20 posle podne »
Juče mi je na kuću stiglo pismo ordinacije da imam pravo na novu protezu. Nije što me mnogo vole, nego zato što im ide deo para iz fonda, počeli su da love ljude po kućama.

-Hmm daa.. jedna doktorka je vrlo negativno prokomentarisala kad sam spomenula izvesnu ordinaciju, koju su mi opet neki drugi doktori preporucili, pa sam za sada i odustala od toga, jer zaista ne znam vise sta da mislim...

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 15
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #10 poslato: Avgust 19, 2010, 09:01:23 posle podne »
poslao sam ti poruku, otključali nas :D tj barem su mene, ne znam za tebe

Van mreže sorceress

  • Član
  • **
  • Poruke: 10
  • Pol: Žena
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #11 poslato: Avgust 31, 2010, 11:21:28 pre podne »
Nisu jos mene, ali verovatno ce uskoro. Pa cim budu, odgovaram! :)

Van mreže zhabica

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2014, 09:46:29 posle podne »
Nadam se da ce neko videti ovo, buduci da je poslednji post bio poodavno :( i meni treba info za ljup. protezu, ko vidi, neka pise... :)

Van mreže atila

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: nošenje očne proteze
« Odgovor #13 poslato: Decembar 07, 2014, 10:13:55 posle podne »
I ja bih zelela da saznam nesto vise o protezi...i u cemu je razlika izmedju proteze i implanta?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.