Autor Tema: Subvencije  (Pročitano 116914 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Subvencije
« poslato: Februar 21, 2007, 01:19:59 pre podne »
Jun 30 2006

Субвенције за плаћање комуналних услуга


Град Београд је обезбедио субвенције за плаћање комуналних производа и услуга које су у Систему обједињене наплате преко уплатница "Инфостана". Право на попуст имају Београђани који припадају следећим категоријама корисника:

А) Стални попуст од 50% имају домаћинства:
-Корисника права на материјално обезбеђење и корисника права на додатак за помоћи негу другог лица по Закону о социјалној заштити и обезбеђењу социјалне сигурности грађана;

-Корисника права на месечна новчана примања и инвалидски додатак по Закону о правима бораца, војних инвалида и чланова њихових породица и закону о заштити цивилних инвалида рата;

-Корисника права по прописима Града о проширеној заштити бораца, војних инвалида и цивилних инвалида рата;

-Бораца рата од 1990. године који су остварили својства борца, ратног војног инвалида и члана породице палог борца и умрлог инвалида по савезним и републичким прописима;

-Која имају хендикепирано лице: слепо лице, лице оболело од дистрофије, лице оболело од церебралне и дечје парализе, плегије и параплегије, умерено, теже и тешко ментално ометено лице у развоју, оболело од аутизма, лице оболело од мултиплекс склерозе, дијализираног бубрежног болесника и друго најтеже хендикепирано лице без обзира на примања по члану домаћинства;

-Пензионера који примају најнижу пензију у складу са прописима о пензијском и инвалидском осигурању, под условима да немају других прихода у домаћинству или непокретну имовину осим стана у коме станују;

-Хранитељске породице у којима су смештена деца без родитељског старања.

Б) Посебан попуст од 50, 40, 30, 20 или 10% имају лица чији месечни приход домаћинства не прелази износ дефинисан у "Интервентним мерама заштите најугроженијих грађана", које одобрава Градоначелник Београда.


Београђани заинтересовани за остваривање субвенције при плаћању комуналних производа и услуга преко ЈКП "Инфостан" треба да општинским одељењима Градског центра за социјални рад доставе следећа документа (зависно од категорије којој припадају):
-Лична карта - доказ о пребивалишту;

-Потврда Инфостана о редовном плаћању комуналних услуга;

-Последња уплатница Инфостана (због идентификационог броја);

-Уверење о имовинском стању;

-Потврда о редовном школовању деце;

-Уверење о незапослености из Завода за тржиште рада;

-Потврда о примањима за претходни квартал;

-Чек о исплаћеним пензијама за претходни квартал.

Izvor: http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=3867

Hendi-društvo

Subvencije
« poslato: Februar 21, 2007, 01:19:59 pre podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2007, 01:20:50 pre podne »
Из „Паркинг сервиса” подсећају и да се налепница за ову годину издаје уз потврду Секретаријата за социјалну и дечју заштиту и борачку управу, саобраћајну дозволу и личну карту, у Служби паркинг контроле, Старине Новака 22, сваког радног дана од 7 до 21 сат и суботом од 7 до 14 часова. Свима који поседују ову врсту налепнице омогућено је бесплатно паркирање возила на општим (уличним) паркиралиштима, искључиво на местима за то посебно обележеним хоризонталном и вертикалном сигнализацијом, као и на посебним паркиралиштима уз ограничење од максимално три сата. Налепница је наранџасте боје и поседује неколико видова заштите, а издаје се одмах, уз тачан и важећи регистарски број возила. Све додатне информације могу да се добију и путем телефона Службе паркинг контроле: 3235-485.

Izvor: http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1221411

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2007, 01:22:13 pre podne »
Citat: blago
Hvala Sklerozice.
Za ovo prvo su mi u CSR rekli da ne može bez tuđe nege i pomoći, ali ću ja da odem do infostana da se raspitem.
A za Parking servis, pa pojma blagog nisam imala dok mi Suzana (sumonja) nije rekla.
_________________
Ivana, Vanjina mama.
Upoznajte Vanju ovde http://blago.mojblog.co.yu/

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2007, 01:26:08 pre podne »
Ovde je išao smajli sa srcem.  ;)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2007, 01:27:53 pre podne »
Citat: sumonja
Cao svima ovde,
HVALA NA INFO, nisam znala tacno sve detalje.

Trci Ivana sto pre po tudju negu i pomoc. Za nas je to mala cifra ali opet vajdica. To pravo mislim da imaju sva deca u % prema dijagnozi, ali svima tece i uplacuje se tek od dana dobijanja resenja, retroaktivno ne. Pitaj u socijalnom i za jednokratnu pomoc.
Naravno i za resenje o ometnosti deteta tj. visestrukoj ometenosti, ako jos nisi jer sa tim odes u obdaniste. Pitaj Maju za proceduru. Prosle godine je nesto promenjeno - ili da ti javim kada mi udjemo u ovogodisnju proceduru. Tirsova na cose

Kada budes u Tirsovoj vidi i za deciji dodatak jer je kvota veca nego za decu iz opste populacije - Tirsova kod crne ogradice prvo ulaz levo. Obnavljanje zahteva je na svakih sest meseci spisku. Neke info imas na sajtu drustva (http://www.downsindrom.org.yu/socijalnoDS.htm) bas sam se trudila ali mi nekako nije sve kompletno te jos tragam za istim info.

Ne zamerite za pojedena slova (ko me je terao da skidam i perem tastaturu sve mi koci - sorry!) umorila sam se od ispravki.
Moram da idem da poradim na sajtu ponesto pa se cujemo uskoro.

Kako ja sad tek pocinjem sa radom Dobra Vam noc!
Suzana
_________________
... ovde privatno cesto, ... a na www.downsindrom.org.yu - stalno

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2007, 01:29:13 pre podne »
Citat: blago
Suzana, ma sad još čekam rešenje za tuđu negu.
Predala sve u oktobru 2005, pozvana na komisiju u maju 2006, i žena mi rekla, biće rešenje za mesec-mesec ipo, i eto, čekam još 15 dana, pa da ih pojurim.
U CSR mi rekoše NIŠTA nema bez tuđenege, neće samnom mi da razgovaraju, morma priznati da su vrlo neljubazni. I čini mi se da mi je rekla da važi od dana predaje zahteva, a ne od dobijanja rešenja, ali obziromda sam tamo već par puta dobila falš informacije, ne bi me čudilo da to nije istina.
Idem da čitam što si mi dala, i videću sa Majom.
Ja imam tu kategorizaciju, to sam nosila u Tiršovu, i dobila da ne plaćamo vrtić, obnavlja se u septembru, tako piše u rešenju.
Ja mislim da mi ne spadamo u kategoriju za dečji dodatak (po prihodu-imamo dve plate, ne baš neke, ali opet...), ali ću da probam, što da ne.
_________________
Ivana, Vanjina mama.
Upoznajte Vanju ovde http://blago.mojblog.co.yu/

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2007, 01:30:26 pre podne »
Citat: jandark
Odlicna tema. Pozivam sve clanove da se pridruze sklerozici i informisu sve ostale o nekim beneficijama.

Za one koji voze auto, postoji mogucnost da ostvare pravo da ne placaju putarinu kada putuju po Srbiji. Zahtev se podnosi u preduzecu:
Javni putevi Srbije, Ljube Čupe 5 Beograd.
Potrebno je priloziti:

- fotokopiju licne karte
- fotokopiju vozacke dozvole

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Subvencije
« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2007, 01:31:24 pre podne »
Postoji popust na razgovore mobilnim telefonom i sms i u Telekomu i u Mobtelu, proverila sam! Rekli su mi samo da se javim i da dojem sa papirima i onda oni to odmah srede, samo sto ja nikako da stignem da odem! Cak mislim da i popust nije mali!!
To je sve sto ja znam, za sada!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #8 poslato: Februar 21, 2007, 01:32:13 pre podne »
Još jednom moram da napomenem u vezi infostana. Umesto da se cimam i jurim papirologiju za realizaciju popusta, udruženje MS sa Novog Beograda mi je to završilo za par dana. Jedino što sam njima odneo je poslednja uplatnica infostana. Ko je u nekom udruženju, neka proveri da li mogu oni to da urade. Ja ću sada videti kod njih za putarinu. To nisam znao.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2007, 01:33:20 pre podne »
TV PRETPLATA


Zakonom o radiodifuziji propisani su uslovi za oslobadjanje od obaveze plaćanja RTV pretplate.

A. Pravo na oslobađanje od obaveze plaćanja RTV pretplate na osnovu člana 82. stav 1, tačke 1,2 i 3, imaju domaćinstva, vlasnici prijemnika čiji je najmanje jedan član:

1. invalid sa 100% telesnog oštećenja;

2. invalid sa manje od 100% telesnog oštećenja, ako mu je, u skladu sa odredbama posebnih propisa, priznato pravo na dodatak za tuđu negu i pomoć;

3. lice koje je trajno izgubilo sluh ili slepo lice.

Pravo za oslobađanje po osnovu tačaka 1, 2 i 3. ostvaruje se podnošenjem sledeće dokumentacije:

- račun za utrošenu električnu energiju i RTV pretplatu;

- fotokopija lične karte obveznika plaćanja RTV pretplate tj. vlasnika električnog brojila (prva i druga strana);

- potvrda ili fotokopija rešenja ustanove nadležne za poslove penzijskog i invalidskog osiguranja, odnosno druge ustanove i organa, ako je to predviđeno posebnim zakonom;

- poslednji izvod/izveštaj o primanju nadoknade za tuđu negu i pomoć;

- fotokopija lične karte (prva i druga strana) lica nosioca potvrde ili rešenja o invalidnosti, tj.fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih, ako je lice maloletno.

Izvor: http://www.rts.co.yu/pretplata.asp
Na ovoj adresi možete preuzeti zahtev.

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Subvencije
« Odgovor #10 poslato: Februar 21, 2007, 03:25:18 pre podne »
Ja sam bila u Telekomu i imaju posebnu tarifu za invalide na post pejdu! Jedino sto je potrebno je potvrda o invalidnosti i to je to.
Potrebno je doduse i cekati u redu ali ako ste invalid objasnite to portiru i on ce vas pustiti preko reda bez problema!

Na sajtu nista ne pise, ja sam zvala telefonom i nista ne znaju nego tek kad sam otisla tamo i sela za sto za sklapanje ugovora o post pejd telefonu, devojka koja radi znala je za taj popust!
Organizacija je nikakva ali tako je!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #11 poslato: Februar 21, 2007, 04:38:49 posle podne »
NALEPNICE ZA INVALIDE ZA 2007. GODINU

Obaveštavamo korisnike naših usluga, koji su osobe sa invaliditetom, da mogu produžiti važenje invalidskih nalepnica za 2007 godinu u prostorijama JKP "Parking servis" u ulici Starine Novaka 22. Za produžavanje važenja nalepnice je potrebno dostaviti na uvid ličnu kartu i saobraćajnu dozvolu vozila.

Korisnici, koji prvi put žele da ostvare ovo pravo, trebalo bi da od nadležnog organa, Sekretarijata za dečju i socijalnu zaštitu, sa sedištem u ulici 27. marta 43-45, donesu odgovarajuću potvrdu za dobijanje nalepnice.

Invalidske nalepnice važe na opštim invalidskim mestima, vidno obeleženim horizontalnom i vertikalnom signalizacijom, bez vremenskog ograničenja. Invalidi mogu koristiti i obeležena mesta na posebnim parkiralištima, u prva tri sata besplatno, a svaki naredni započeti sat obračunava se po važećem cenovniku za to parkiralište.

Invalidske nalepnice mogu se podići na šalteru u ulici Starine Novaka 22, svakim radnim danom od 07 do 21 i subotom od 07 do 14 časova.

Izvor: http://www.parking-servis.co.yu/home/home.html

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #12 poslato: Februar 21, 2007, 04:42:09 posle podne »
Mobilna telefonija Srbije - Specijalne tarife

Mobilna telefonija Srbije ima specijalne tarife za osobe sa posebnim potrebama, i to još od januara prošle godine, u postpaid sistemu.

Tarife namenjene osobama sa posebnim potrebama:

- Tarifa za slepa lica
- Tarifa za gluva lica
- Tarifa za lica sa invaliditetom

Tarifa za slepa lica

Tarifa namenjena slepim licima nema mesečnu pretplatu, a omogućava korisniku 50 minuta besplatnih poziva svakog meseca. Uz to, ima mogućnost definisanja 3 Friends & Family broja. To su korisnički brojevi iz mt:s mreže koje najčešće poziva i koji se tarifiraju sa popustom od 50%.

Pri sklapanju ugovora u nekoj od naših poslovnica, potrebno je priložiti sledeću dokumentaciju:
- Original ili overenu kopiju rešenja o tuđoj nezi koju je izdao Fond za PIO ili Centar za socijalni rad,
- Potvrdu od Saveza slepih Srbije, u kojoj su navedeni broj lične karte i JMBG
- Važeću ličnu kartu
U slučaju da slepo lice nije u mogućnosti da lično potpiše ugovor, to će moći da uradi svojim faksimilom ili, u njegovo ime lice sa ovlašćenjem overenim u sudu
- Školska deca (u pratnji roditelja ili staratelja koji potpisuju ugovor u ime deteta) i studenti mogu da ostvare ovo pravo na osnovu Rešenja Komisije o razvrstavanju.
Licima koja imaju pravo na ovu tarifu, a naši su prepaid korisnici, omogućen je besplatan prelazak na postpaid uz zadržavanje istog broja.

Tarifa za gluva lica

Tarifa namenjena gluvim licima unutar mesečne pretplate od 100,00 dinara sadrži 300 besplatnih SMS poruka. Cene poziva su diferencirane zavisno od toga da li je poziv upućen unutar mreže mt:s ili nekoj drugoj nacionalnoj destinaciji.

Pri sklapanju ugovora u nekoj od naših poslovnica, potrebno je priložiti sledeću dokumentaciju:

- Original ili overenu kopiju rešenja o telesnom oštećenju od 70% (Rešenje penzijsko invalidskog osiguranja), za lica koja imaju takvo rešenje
- Lica koja nemaju rešenje o telesnom oštećenju treba da prilože original lekarskog nalaza otorinolaringologa iz kojeg se vidi da postoji oštećenje sluha od preko 90 dB
- Školska deca (u pratnji roditelja ili staratelja koji potpisuju Ugovor u ime deteta) i studenti mogu da ostvare ovo pravo na osnovu Rešenja Komisije o razvrstavanju
- Važeću ličnu kartu.
Licima koja imaju pravo na ovu tarifu, a naši su prepaid korisnici, omogućen je besplatan prelazak na postpaid uz zadržavanje istog broja.

Tarifa za lica sa invaliditetom

Ova tarifa u okviru mesečne pretplate od 50,00 dinara sadrži 25 minuta besplatnih poziva i 25 besplatnih SMS poruka. Nakon iskorišćenih besplatnih minuta, cene poziva su diferencirane zavisno od toga da li je poziv upućen unutar mreže mt:s ili nekoj drugoj nacionalnoj destinaciji. Uz to, korisnik ima mogućnost definisanja 3 Friends & Family broja. To su korisnički brojevi iz mt:s mreže koje najčešće poziva i koji se tarifiraju sa popustom od 50%.

Pravo na ovu tarifu imaju ratni i mirnodopski vojni invalidi, civilni invalidi rata, distrofičari, paraplegičari, kvadriplegičari, lica bolesna od cerebralne i dečije paralize. Pri sklapanju ugovora u nekoj od naših poslovnica, potrebno je priložiti sledeću dokumentaciju:
- Original ili overenu kopiju rešenja o invaliditetu Uprave za boračku i invalidsku zaštitu gradske ili opštinske uprave
- Važeću ličnu kartu
- Legitimaciju za prevoz, overenu za tekuću godinu
- U slučaju da lice sa invaliditetom nije u mogućnosti da lično potpiše ugovor, to će moći da uradi lice sa ovlašćenjem overenim u sudu.
Licima koja imaju pravo na ovu tarifu, a naši su prepaid korisnici, omogućen je besplatan prelazak na postpaid uz zadržavanje istog broja.

Za više informacija, posetite ovu stranicu MTS-a

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110091
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #13 poslato: Februar 21, 2007, 04:45:36 posle podne »
Telenor - Povlašćena i gluva lica

Povlašćena lica

Tarifni paket za povlašćena lica koji je formiran 20.05.2002.god. Odlukom Upravnog odbora podrazumeva:

- Oslobađaju se obaveze plaćanja mesečne pretplate u EKONOMIK tarifi,
- Omogućuje se besplatno korišćenje GSM mreže za pozive u nacionalnom saobraćaju u trajanju do 30 minuta mesečno - za fizička lica, odnosno do 60 minuta mesečno - za pravna lica.
Dakle, popust i olakšice slepa lica, disrofičari i njihove organizacije imaju isključivo ako koriste EKONOMIK tarifni paket.

Više informacija na ovoj stranici


Gluva Lica

Ovaj tarifni paket namenjen je za fizička lica koja stručnim službama dostave potvrdu da se radi o gluvom licu u smislu zakonske definicije, kao i pravna lica - savezi i organizacije gluvih lica - koji stručnim službama dostave rešenje o upisu u registar nadležnog državnog organa.

Više informacija na ovoj stranici

Van mreže Bill

  • Član
  • **
  • Poruke: 74
Odg: Subvencije
« Odgovor #14 poslato: Avgust 19, 2007, 02:56:56 posle podne »
fiksna telefonija izvor: telekom:
 
 Koliki popust imaju osobe s invaliditetom?
    
 Pravo na popust ostvaruju pretplatnici koji imaju status invalida prve kategorije. Sadašnji popust iznosi 50% uz 300 besplatnih telefonskih impulsa. Za sve dodatne informacije možete nazvati info telefon 9813.

 
uz resenje o naknadi za tnp. sam skoro ovo regulisao.
popust je stvarno mali, ali na duze...
vredi se potruditi.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.