Autor Tema: Subvencije  (Pročitano 116621 puta)

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Odg: Subvencije
« Odgovor #30 poslato: Novembar 13, 2008, 04:45:19 posle podne »
Moje telesno ostecenje je procenjeno na 100% Mene interesuje da li bi kad bi se zaposlio izgubio primanja koje sada imam???

Hendi-društvo

Odg: Subvencije
« Odgovor #30 poslato: Novembar 13, 2008, 04:45:19 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Subvencije
« Odgovor #31 poslato: Novembar 13, 2008, 05:05:56 posle podne »
Mislim da bi trebalo da pitaš u Republičkom fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje,imaš link u podforumu RZZO ,tema "Linkovi".Dali su adresu za pitanja.

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Odg: Subvencije
« Odgovor #32 poslato: Novembar 20, 2008, 11:13:30 posle podne »
Postavio sam pitanje putem mail i dobio odgovore koji su neodredjeni za ono sto sam ja zapravio njih pitao. Evo citata pitanja i odgovora:


Pitanje: Ja sam invalid,procenjeno ostecenje mi je  100%. Interesuje me ako se nekad zaposlim da li gubim prinadleznosti na primanje tudje nege i pomoci???

S postovanjem, Igor


Odgovor: Poštovani,
 da li ste pravo na naknadu za  negu i pomoć drugog lica ostvarili preko Fonda PIO ili preko Centra za socijalni rad?
S poštovanjem




Pitanje: Da. preko centra za socijalni rad. Znaci primam tudju negu i pomoc preko fonda PIO  i tudju negu i pomoc drugog lica na osnovu 100% telesnog ostecenja primam preko centra za socijalni rad.

Samo me interesuje kad bi se recimo zaposlio da li bi izgubio primanja sva ili deo ili vec kako?




Odgovor: Poštovani,
 zaposlenjem ne gubite novačanu naknadu za negu i pomoć drugog lica. Ovu naknadu mogu da ostvare i osiguranici - zaposleni.

S poštovanjem





PO ovom odgovru zakljucujem da se ne gubi pomoc i nega drugog lica ali sta je sa tudjom negom i pomoci,koja je,btw ipak veca u primanjima?

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Subvencije
« Odgovor #33 poslato: Novembar 21, 2008, 01:23:02 pre podne »
Jel ume neko da mi objasni koja je razlika izmedju pomoc i nega drugog lica i tudja nega i pomoc, koliko iznose ova primanja i na osnovu cega se dobija jedno a na osnovu cega drugo!

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Odg: Subvencije
« Odgovor #34 poslato: Novembar 21, 2008, 04:20:14 posle podne »
Evo probacu ja. citat sa sajta: http://www.pio.rs/sr/cr/novcane-naknade/pomoc-nega/
Tuđa nega i pomoć

Citat
Pravo na naknadu za tuđu negu i pomoć imaju korisnici penzija i osiguranici kojima je, zbog prirode bolesti ili povrede, neophodna pomoć drugih u obavljanju osnovnih životnih potreba.


Po Zakonu o penzijskom i invalidskom osiguranju, pravo, praktično, imaju samo nepokretni, slepi, dementni i oni koji bez tuđe pomoći ne mogu da se hrane, oblače, niti kreću po kući, kao i oni koji su na dijalizi. U slučajevima kada invalidska komisija proceni da zdravstveno stanje može da se poboljša, zakazuje se kontrolni pregled.

Od isplate za oktobar ova naknada iznosi 13.434,76 dinara, a prima je oko 55. 000 korisnika. Ova isplata nije uslovljena visinom drugih primanja.

Naknada za telesno oštećenje http://www.pio.rs/sr/cr/novcane-naknade/telesno-ostecenje/

Citat
Осигураник код кога наступи телесно оштећење од 30% до 100% проузроковано повредом на раду или професионалном болешћу, има право на новчану накнаду.

Visina naknade uslovljena je procentom invaliditeta (o čemu odlučuje nadležna invalidska komisija), a osnov za njeno određivanje od isplate za oktobar iznosi 5.597,67 dinara.



Prema tome,Telesno ostecenje je u stvari nega i pomoc drugog lica koja se ostvaruje na osnovu 100% telesne ostecenosti i koja se prima kao dodatak na osnovnu tudju negu i pomoc! Tako je bilo kod mene,primao sam tudju negu i pomoc i onda sam otisao na komisiju procenjena mi j e 100% telesnog ostecenja i onda u maticnom centru za socijalni rad sam predao dokaz o o telesnom ostecenju i sada to primam,znaci to mu dodje kao dodatak samo za one koji su 100% invalidi!

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Subvencije
« Odgovor #35 poslato: Novembar 21, 2008, 05:17:30 posle podne »
Додатак за помоћ и негу другог лица            

Право на додатак за помоћ и негу другог лица има особа којој је због природе и тежине стања, повреде или болести, неопходна нега и помоћ за обављање активности ради задовољавања основних животних потреба, ако ово право не користи по другом правном основу и не користи право на смештај у установу социјалне заштите.

http://www.gcsrbg.org/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=47

Dokumenta za pravo na dodatak za pomoć i negu drugog lica:
-   zahtev,
-   izvod iz matične knjige rođenih,
-   predlog lekara opšte prakse za veštačenje,
-   nalazi lekara specijalista,
-   fotokopija lične karte,
-   fotokopija zdravstvene knjižice,
-   fotokopija rešenja o kategorizaciji,
-   uverenje da podnosilac zahteva ne prima penziju RF PIOR-a,
-   ukoliko je osoba rođena van teritorije Srbije – uverenje o državljanstvu.


Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Subvencije
« Odgovor #36 poslato: Novembar 21, 2008, 05:21:11 posle podne »
Особе са посебним потребама            
Особе са посебним потребама (особе са оштећеним видом и слухом, ментално недовољно развијене особе, душевно оболеле особе, теже физички оболеле особе) разликују се по врсти и степену оштећења природних функција (од редукције до губитка способности за самостално функционисање), што ове особе усмерава на континуирано коришћење услуга установа социјалне заштите и органа старатељства.

Специфичне потребе ове групације клијената одређују и главне садржаје њихове заштите. Главни садржај њихове заштите су:

Старатељство
Смештај у установу социјалне заштите   
Смештај у другу породицу
Додатак за помоћ и негу другог лица
Помоћ у оспособљавању за рад
Материјално обезбеђење
Једнократна новчана помоћ

http://www.gcsrbg.org/index.php?option=com_content&task=view&id=66&Itemid=86

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Subvencije
« Odgovor #37 poslato: Novembar 21, 2008, 07:44:48 posle podne »
Ja znam dosta MS-ovaca koji primaju tudzu negu a rade,ali da netrazim sad zakon,sigurno znam da mozes da radis i primas tudzu negu znaci invalidi 70 i vise procenta.

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Odg: Subvencije
« Odgovor #38 poslato: Novembar 23, 2008, 01:57:00 pre podne »
Bratic bilo bi dobro ako nadjes taj izvod iz zakona ili da me uputis gde da nadjem da procitam?

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Subvencije
« Odgovor #39 poslato: Novembar 23, 2008, 01:59:22 pre podne »
Hvala ljudi na informacijama
  :a7:

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Subvencije
« Odgovor #40 poslato: Novembar 23, 2008, 11:41:39 pre podne »
Ima kancelarija za invalide na opstini Zvezdara i pravnica za socionalna pitanja,ona ima sve sto vam treba.

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Subvencije
« Odgovor #41 poslato: April 01, 2009, 04:40:47 posle podne »
Ovde se na svakom koraku pominje Beograd subvencije i ostale pogodnosti za ljude sa invaliditetom. U Uzicu gde ja zivim placamo sve komunalije 100%. Pa me zanima da li mi zivimo u istoj drzavi. Iako imam invalidnost 100% jedino sto primam je tudja nega i pomoc.

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Subvencije
« Odgovor #42 poslato: April 01, 2009, 05:03:06 posle podne »
imas udruzenje MS-a u Uzicu pa se rasptaj sigurno imas subvencie,popust na ptt  karticu za besplatan prevoz,to sto si 100% invalid koliko imas staza jer da bi dobio penziju moras da imas staza sad samo zavisi koliko imas godina,ili da budes korisnik porodicne penzije.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Subvencije
« Odgovor #43 poslato: April 01, 2009, 05:15:07 posle podne »
U Uzicu gde ja zivim placamo sve komunalije 100%. Pa me zanima da li mi zivimo u istoj drzavi.

Koliko vidim, postoje subvencije kod vas u Užicu.

Citat
Градске субвенције

Град Ужице преко Центра за социјални рад обезбеђује субвенције за плаћање комуналних услуга које су у Систему обједињене наплате.

ЈП "Стан" не одобрава субвенције већ их само евидентира и обрачунава по налогу  Центра за социјални рад или давоца услуге. Право на умањено плаћање кориници стичу на основу решења које им издаје Центар или на основу одлуке Упрвног одбора даваоца услуге.

Sajt: http://jpstan.com/page.php?pag_id=11&kat_id=3

Znači, pozovi i pitaj.

Centar za socijalni rad Užice

Email: czsr@ptt.yu
Web:
Tel:
Fax: 031/512-340
Adresa: 31000 Vidovdanska 32

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Subvencije
« Odgovor #44 poslato: April 01, 2009, 06:49:54 posle podne »
To je bilo do nove godine. Posle toga sve je ukinuto. Ali sve jedno hvala na trudu. A da i moja dijagnoza nije ms nego paraplegija.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.