Autor Tema: Subvencije  (Pročitano 116254 puta)

Van mreže bandja

• Član
  • **
  • Pol: Muškarac
Odg: Subvencije
« Odgovor #45 poslato: April 01, 2009, 07:15:13 posle podne »
I u Beogradu su od 1 januara radili revizije za subvencije ali nas nisu dirali a posto poznajem i dosta parapegicara ni njih nisu dirali i imaju subvencije,Sklerozica ti je lepo i konkretno dao gde da se javis a imate i udruzenji pa probaj preko njih.

Hendi-društvo

« Odgovor #45 poslato: April 01, 2009, 07:15:13 posle podne »

Van mreže Taurus

• Zabranjen
« Odgovor #46 poslato: April 02, 2009, 11:18:09 pre podne »
Ovde se na svakom koraku pominje Beograd subvencije i ostale pogodnosti za ljude sa invaliditetom. U Uzicu gde ja zivim placamo sve komunalije 100%. Pa me zanima da li mi zivimo u istoj drzavi. Iako imam invalidnost 100% jedino sto primam je tudja nega i pomoc.

Iz ličnog iskustva, kada kreneš da ostvariš neku subvenciju naoružaj se strpljenjem. Ja sam imao tu pogodnost da sedim ispred računara i pored telefona. I pored toga, potrošio sam mnogo vremena ne bih li izvukao nešto što mi sleduje.
Za infostan mi je završilo udruženje. Pozvao sam, uzeli su mi podatke i sledeći račun je stigao umanjen.
Takođe, pošto si 100% invalid, mislim da imaš pravo i na "dodatak na tuđu negu i pomoć", a to je 2-3 hiljade preko iznosa koji primaš. Međutim, proveri to, jer nisam siguran. Možda grad obezbeđuje taj dodatak, pa ne važi za Užice.
Kako bilo, budi strpljiva, budi dosadna i mislim da ćeš "izvući" sve, ili barem dosta toga.

Van mreže dragoljub 7

• Član
  • **
  • Osmeh na licu Uvek!
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 19, 2009, 09:50:00 pre podne »
Imam pitnje na koje nisam nasao odgovor?
Da li imamo nekih povlastica na koriscenje zatvorenih bazena sad u zimskom periodu?

Van mreže Peca_Le

• Član
  • **
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 19, 2009, 11:20:38 pre podne »
Mislim da to zavisi od lokalne (gradske, opstinske) samouprave, jer su vecina bazena Javna preduzeca. Kod nas u Leskovcu, sa preporukom lekara imamo besplatan ulazak na bazem.
p.s. najbolje bi bilo da se raspitas na konkretnom bazenu o uslovima

Van mreže dragoljub 7

• Član
  • **
  • Osmeh na licu Uvek!
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 20, 2009, 12:04:29 pre podne »
Hvala,Peco!

Van mreže bandja

• Član
  • **
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 20, 2009, 09:28:44 pre podne »
U Beogradu invalidi imaju na banjici 3 puta nedeljno termin,a u zimskom periodu na vojnoj akademiji.

Van mreže dragoljub 7

• Član
  • **
  • Osmeh na licu Uvek!
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 25, 2009, 11:27:05 pre podne »
Bio sam na bazenu 25 maj na dorcolu, jel mi je blizu. Al kako mi covek rece  neradi veliki bazen samo neki mali i nemaju nikakvih popusta. Jos mi rece sad ce ga obnavljati pa kad ga otvore mozda bude bolje!
Hvala ti Bandja al tesko mi da idem do tamo.

Van mreže alfa166

• Član
  • **
« Odgovor #52 poslato: Avgust 19, 2010, 01:38:20 posle podne »
posto sam nov ovde i po zvanicnoj dijagnozi Ms a na kraju ispade da je vec imam 17 godina zanima me sta ste sve od subvencija uspeli da ostvarite kao osobe obolele od Ms

Unapred zahvalan

Van mreže Sklerozica

• Administrator
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Grad: Beograd
« Odgovor #53 poslato: Septembar 20, 2010, 10:36:52 posle podne »
Iskoristio sam popust na komunalije 50%.

Van mreže Daca

• Član
  • **
  • Pol: Žena
« Odgovor #54 poslato: Septembar 20, 2010, 10:44:30 posle podne »
Mozes od GSP-a da dobijes besplatnu kartu (placa se samo legitimacija,mislim da je oko 300din).Od BAS-a BG. pravo na 6 voznji godisnje u medjugradskom saobracaju s' tim da ti placas 25 posto a pratioc samo stanicnu uslugu.Znam i neke ljude koji su oslobodjeni TV pretplate,kako su to dobili ne znam-pokusaj!Ako se jos necega setim,javljam.  :)

Van mreže Peca_Le

• Član
  • **
  • Grad: Leskovac
« Odgovor #55 poslato: Septembar 21, 2010, 10:36:55 pre podne »
  Ja sam dobio nalepnicu za parkiranje, iako u mom gradu jos uvek parkiraju na mestima za invalide, pa mi ta nalepnica i ne znaci mnogo :) (Malo je 1 pauk :)).

Van mreže sekili

• Novi član
  • *
« Odgovor #56 poslato: Jul 29, 2011, 03:04:42 pre podne »
ja sam sestra devojke koja ima cerebralnu paralizu. Intresuje nas kakve pogodnosti ona ima posto osim tudje nege i pomoci ne prima nista vise. Pre neki dan je cula da ima pravo na neki dodatak kad napuni 23 god zivota (iskreno nista mi tu nije jeasno). Bile bismo Vam zahvalne ako podelite svoja iskustva sa nama. PS Mi smo iz KG, procitala sam da u BG invalidi sa 100 postotnim ostecenjima imaju popust na struju pa me intresuje da li imaju bilo kakvo pravo na popuste i invalidi u KG. Unapred hvala

Van mreže Brat

• Član
  • **
  • MS
  • Dg: M S
  • Grad: Doboj, BiH
« Odgovor #57 poslato: Jul 29, 2011, 07:05:41 pre podne »
Cao i vama dvjema! Dobro nam dosla sekili!  :n23:

Van mreže Ena

• VIP
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
« Odgovor #58 poslato: Jul 29, 2011, 10:46:38 pre podne »
sekili pozdrav  :n23:

Van mreže naca

• Global Moderator
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Grad: NBgd
« Odgovor #59 poslato: Jul 29, 2011, 01:28:48 posle podne »
po pitanju struje i ostalih subvencija u domaćinstvu,izgleda da je svaki grad za sebe pravio odluke 

par primera i odgovora :m1:
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,118.msg2481.html#msg2481

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,118.msg86509.html#msg86509

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,2028.0.html

našla sam ti trenutno ovo,možda oni mogu da ti daju odgovor i objašnjenja
http://www.kragujevac.rs/Savet_za_unapredjenje_polozaja_osoba_sa_invaliditetom-274-1

i,naravno čekamo nekog iz KG,s ličnim iskustvom  ;)

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.