Autor Tema: Bol u grudima i paraplegija  (Pročitano 9271 puta)

Van mreže PetarPan

• Član
  • **
Bol u grudima i paraplegija
« poslato: Avgust 16, 2008, 07:58:22 posle podne »
Pozdrav,
molio bih nekoga ukoliko zna nešto više o bolu u grudima uzrokovanog paraplegijom,
evo googlam na tu temu već neko vreme i nenalazim odgovor ili ne znam gde da ga tražim.

Hendi-društvo

Bol u grudima i paraplegija
« poslato: Avgust 16, 2008, 07:58:22 posle podne »

Van mreže Ivan

• Član
  • **
Odg: Bol u grudima i paraplegija
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2008, 06:58:16 posle podne »
svaki bol u gurdima mora da se klinički ispita, prvo anamnezom - kakav je tip bola, kada se javlja, koliko traje, kada prestaje, da li se smanjuje posle primene analgetika, kada je počeo, koji je nivo kezije kičmene moždine..., a posle neka od dijagnostičkih metoda koja eventualno potvrđuje/odbacuje sumnju. Meni prvo padaju na um upala plućne maramice ili distenzija jednjaka zbog poremećene motorike, ali ne i specifično stanje bola u grudima usled paraplegije

Van mreže PetarPan

• Član
  • **
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2008, 03:10:45 posle podne »
Da li je moguće da bol bude uzrokovan spazmom, pošto je to što nam lekari neprestano govore.
Ipak lek koji se ovom prilikom i u tu svrhu koristi  "sirdalud" ne deluje kada je ovaj bol u pitanju.

Van mreže Ivan

• Član
  • **
« Odgovor #3 poslato: Avgust 25, 2008, 04:10:42 posle podne »
ok, on se primenjuje kod spazma mišića centralnog porekla, ali ako ne pomaže onda bi trebalo korigovati dozu ili ispitati da nije nešto drugo u pitanju

Van mreže marko.m

• Novi član
  • *
« Odgovor #4 poslato: Novembar 08, 2008, 12:32:20 posle podne »
Ja sam palaplegicar posle saobracajne nesrece i nemam problema sa gornjim ekstremitetima. Na fizikalnim terapijama sam video ljude kojima su zahvaceni i misici oko kicmene mozdine. Kako shvatih, to dovodi do skolioze iskrivljenja kicmenog stuba sto moze da utice i na srce.. verovatno i na bool u grudima. Mozda gresim ali razmisli o toj mogucnosti PetarPan.

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.