Autor Tema: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom  (Pročitano 76493 puta)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #45 poslato: Maj 06, 2010, 12:40:43 pre podne »
e to mi je novo,još jedna nalepnica,nisam za to čula  :m1:
sistem APP(ako prođe,prođe),pa baš na invalidu,to je još gore  >:D
neka pune budžet od onih bahatih,koji parkiraju svuda redom i ne gledaju gde se parkiraju  :n7:

a ti lepo po tu još jednu nalepnicu ,a oni nek pune budžet na drugi način  >:(

Hendi-društvo

Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #45 poslato: Maj 06, 2010, 12:40:43 pre podne »

Van mreže 00zoran00

  • Član
  • **
  • Poruke: 1384
  • Pol: Muškarac
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #46 poslato: Maj 06, 2010, 01:06:36 pre podne »
pa uzeo sam i zalepio odmah i slikali mi kola tamo pred sup

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #47 poslato: Maj 06, 2010, 01:10:06 pre podne »
i sad su zadovoljni i neće da te više maltretiraju... :m2:

Van mreže 00zoran00

  • Član
  • **
  • Poruke: 1384
  • Pol: Muškarac
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #48 poslato: Maj 06, 2010, 01:34:44 pre podne »
pa nebi tebalo :)

Van mreže noodle

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • http://markoteodorovic.info/
    • DonorHeroj - Spasi živote, zaveštaj organe!
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #49 poslato: Jun 17, 2010, 09:13:41 posle podne »
meni ne daju parking za invalide iako sam 100% invalid i imam rešenje koje potvrđuje to. zašto? zato što sam dobio 100% po osnovu transplantacije, a ne po osnovu dva moždana udara. kažu, nemaju transplantaciju u njihovom zakonu, moram da donesem od lekara u vezi noge/karlice itd. jel to znači da isto tako ne daju ljudima kojima su ruke u pitanju?
taj zakon nije dobar, pravilnici u gsp-u gde nemaš prava besplatne karte za pratioca isto. ti zakoni/pravilnici/kakogod moraju da se menjaju što pre.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #50 poslato: Jun 18, 2010, 11:38:08 pre podne »
kod mene u Leskovcu sva vozila invalidnih lica (automobili) su u kompjuterskom sistemu preduzeca "Parking i garaze", tako da nema problema sa policijom oko parkiranja, jer policija dolazi samo na poziv radnika preduzeca "Parking i garaze" (ako je u pitanju nepropisno parkiranje, mislim da je ok da kaznjavaju i nas, telesne invalide). Inace problem u Le je to sto su mesta za parkiranje invalida (doduse obelezena) na nezgodnim mestima - blizu kontejnera, blizu saobracajnih znakova, uza su od "obicnih" mesta ... (ja se spremam da fotografisem to stanje i da se pozalim nekome "odozgo" :)).

Van mreže noodle

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • http://markoteodorovic.info/
    • DonorHeroj - Spasi živote, zaveštaj organe!
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #51 poslato: Jun 19, 2010, 11:14:29 pre podne »
odlična ideja, ako možeš postavi te slike i ovde.

Van mreže kajblo

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • Moraš biti promena koju želiš videti oko sebe.
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #52 poslato: Maj 23, 2011, 11:17:09 pre podne »
Danas sam bio do sekretarijata da podnesem molbu da mi promene tablu ispred zgrade sa novim brojem tablica i saceka me neprijatno iznenadjenje, to se od sad placa 2000 dinara, a pravljenje nove table za nekog ko jos nema 20000 dinara, dokle ide bezobrazluk ove lopovske drzave.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #53 poslato: Novembar 22, 2011, 04:01:41 posle podne »

Da li vam se dogada da ne mozete parkirati vase uredno obilezeno vozilo na za to znakom odredenom mestu?Kako delovati na nesavesne vozace? U Hr smo videli na mestima rezervisanim za vozila osoba sa invaliditetom,da ispod vertikalnog znak  stoji tabla na kojoj pise "UZELI STE MI PARKIRNO MJESTO-UZMITE I MOJU INVALIDNOST".
Kome dati ideju ,da se to pokusa i kod nas?
http://www.zdravi-gradovi.com.hr/home/djelotvorno-znanje-za-zdravlje/kvaliteta-zivota-osoba-s-invaliditetom/8e-projekt.aspx

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #54 poslato: Novembar 23, 2011, 08:45:31 posle podne »
Moje vozilo nije ni obeleženo a i iz razloga što se maksimalno trudim da ne idem ličnim prevozom u grad. Saobraćajna kultura u Bg-u je na nuli i ne želim sebe da dovodim u situaciju da se nerviram i zbog toga. Da, na mesta namenjena invalidima, parkira ko stigne.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #55 poslato: Novembar 24, 2011, 05:04:21 posle podne »
http://www.zdravi-gradovi.com.hr/umbraco/imagegen.ashx?image=/media/42427/promotivni_letak.jpg&width=300&constrain=true


                                             :cheers:


   
                                    :n15:
 

Van mreže david

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Dg: nema mi spasa...
  • Grad: underworld
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #56 poslato: Decembar 30, 2011, 10:48:17 pre podne »
hahahahaah opet su prevarili ljude!!!
umesto nalepnice kao na slici...dobili smo isto, samo bez REGISTARSKE OZNAKE!!!
tako da je opet ostaljveno mesto za MUVANjE!!!


e sad ujedno je i legitimacija za parking za osobe sa invaliditetom, jer na pozadini iste se upisuje ime i prezime, potpis i stavlja se SLIKA...
a receno je bilo da ce biti i REGISTARSKA OZNAKA...
http://www.parking-servis.co.rs/lat/info/vesti/2011/12/05/958-jednake_mogucnosti_za_sve_-_parkiranje_osoba_sa_invaliditetom

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #57 poslato: Decembar 30, 2011, 02:29:43 posle podne »
Mislim da to nece biti lose,a posebno jer sam procitala da, počev od 2012. godine nove parking kartice za osobe sa invaliditetom biće univerzalne i važiće  na teritoriji cele Srbije.

U HR se koriste slicne kartice za parkiranje vozila(na poledini isto podaci o osobi),na kartici nema reg oznake vozila,jer cesto osobu sa invaliditetom moze voziti bilo koje vozilo. Oni su se vodili:
-da se znak pristupačnosti izdaje na osnovu funkcionalnosti osobe, a ne postotka invaliditeta, odnosno da se pooštre kriteriji za izdavanje kartice.
- da smart kartica ne bude vezana uz registarske pločice automobila nego isključivo na osobu (korisnika).
-da znak pristupačnosti izgledom bude poput znaka u Europskoj uniji kako bi se omogućilo parkiranje na parkirališnim mjestima za osobe s invaliditetom u susjednim zemljama.

Van mreže david

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • Dg: nema mi spasa...
  • Grad: underworld
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #58 poslato: Decembar 30, 2011, 03:07:25 posle podne »
Daso...ja sam danas vec dobio ovu novu parking nalepnicu/karticu...nema REGISTARSKOG BROJA na njoj...tako da je opet ostavljen prostor za muvanje da moze da je dobije ko ima bilo koga u parking servisima!!!   :n4: :n4: :n4:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: parking prostor i prava osoba sa invaliditetom
« Odgovor #59 poslato: Decembar 30, 2011, 04:16:38 posle podne »
Da li je to nalepnica ili kartica?






 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.