Autor Tema: Koji suplementi za MS?  (Pročitano 34799 puta)

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2128
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2012, 10:37:17 pre podne »
Da na njega sam mislio. Neko vreme ga nije bilo na trzistu a vidim da ga sada ima. Mozda sam ja imao takav subjektivni osecaj, nameravam uskoro da ga pocnem opet koristiti. Ivana hvala za info. Poz  :D

Hendi-društvo

Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 01, 2012, 10:37:17 pre podne »

Van mreže Fiona81

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #16 poslato: Jun 24, 2015, 03:31:09 posle podne »
Je li postoji neka carobna kapsula koja sadrzi sve vitamine i minerale u odgovarajucoj kolicini za ms?
Da pijem jednu po jednu, ne bi do 10 ujutru izasla iz kuce, a moram do 8  :)

Van mreže Mungos

  • Član
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #17 poslato: Jun 26, 2015, 03:15:53 pre podne »
da li je neko skoro kupovao vitamin b12 Metilcobalamin i gde ?

Preporučujem "Swanson" sajt, (5000mcg)  često imaju sniženja/ dilove što bi rekli "na poniženju"😄:
http://www.swansonvitamins.com/jarrow-formulas-inc-methyl-b-12-methylcobalamin-5000-mcg-60-lozenges

Po Dr. Terry Wahls najbolja apsorpcija uz Li- or orate.

B12 samo ispod jezika

Van mreže Mungos

  • Član
  • **
  • Poruke: 65
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #18 poslato: Jun 28, 2015, 07:38:27 posle podne »
Vit, saplementi mogu da se piju zajedno/ u etapama tokom dana, ukoliko ne postoji preporuka npr. NE antibiotik sa probiotikom, vit C ne u isto vreme sa: Ca, Mg (smanjuje nivo), i Fe čini mi se. Google - zna sve...😀

I što je najvažnije nema " sporednih efekata"

Van mreže Fiona81

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #19 poslato: Jun 29, 2015, 10:45:33 pre podne »
Ja cu uzeti Orthomol natal. Mislim da ce mi biti super, iako ne planiram trudnocu. Sadrzi i omegu 3 i sve potrebne vitamine i minerale.
Inace vec mjesec dana pijem ulje crnog kumina. Navodno je rijec o prirodnom imunomodulatoru.

Van mreže Sneki 73

  • Član
  • **
  • Poruke: 573
  • Pol: Žena
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #20 poslato: Jul 01, 2015, 06:46:45 posle podne »
Da li treba praviti pauze od pojedinih suplemenata ili ih uzimati konstantno? Na nekim preparatima npr. B12, noćurak itd. piše da treba braviti pauze.   

Van mreže Cika Djura

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Koji suplementi za MS?
« Odgovor #21 poslato: Avgust 19, 2016, 03:48:31 posle podne »
ja neki dan gledao sastav leka "Pregnacare" sto je moja zena pila dok je bila trudna...  :o Izgleda mi da ima SVE sto i nama sa MS-om treba....? :n6:

http://nadjilek.rs/preparati/597-pregnacare-plus-28-tableta-pregnacare-i-28-mekih-kapsula-omega-3

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.