Autor Tema: Hormoni i MS  (Pročitano 9488 puta)

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Hormoni i MS
« poslato: Avgust 12, 2008, 06:05:15 posle podne »
Supruga je odavno primjetila da pred ONE dane bude puno bolja i lakša, takođe čitajući razna iskustva trudnica sa MS-om vidio sam da im većinom bude bolje i da dolazi do privremenog povlačenja simptoma.Nešto me stalno to  kao laika kopka ima neka povezanost samo kakva  :o Sva vaša iskustva saznanja i informacije kao i uvjek su dobro došla.Zajedno smo jači

Hendi-društvo

Hormoni i MS
« poslato: Avgust 12, 2008, 06:05:15 posle podne »

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2008, 06:58:41 posle podne »
kopka i mene :) al odavno sam odustala od razmisljanja, pa sad ako hormoni (steroidi) su terapija onda je valjda i logicno da se nesto promeni u periodu promene hormonskog statusa.
sad, analizirati hormone gde sta kako / ma nemoguca misija

Van mreže Roselita

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
  • Pol: Žena
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2008, 02:29:59 posle podne »
I ja sam jedna od onih kojima su se u trudnoći simptomi povukli. Tako sam se dobro osjećala da bih najradije cijeli život bila trudna ;D
Kad sam neurologu obznanila da sam u drugom stanju, on je tražio da analiziram krv baš u vezi hormana koji se intezivno luče u trudnoči, tj. progesterona, estragona i Prolaktina. I svaki mjesec trudnoće sam dolazila kod njega dati krv. Što je točno tražio u toj krvi ne znam.

Bilo je puno ispitivanja u vezi toga. Neka istraživanja pokazuju da je to zbog Estrogena, a neka da je zaslužan Prolaktin.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 22, 2008, 12:56:06 posle podne »
Negde sam procitala da za bolje stanje MS-ovke u trudnoci zasluzan je hormon prolaktin koji je tada trostruku povisen..
Ja nisam trudnica ali mi je prolaktin stalno povisen ali mi se desio prvi napad MS - vrtoglavica..

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2008, 07:20:46 posle podne »
Zelim da vas pitam kakav vam je PMS sa MS..Meni je prvi (odkada sam svesna za MS) i mogu da kazem da nemam glavobolje i dr. uobicajene simptome ali imam povecanu slabost u nogama i pojacano trnenje dlana...  Ko zna dali PMS je izrazeniji kod nas MS-ovke t.e., pitam se, dali PM stanje pogorsava simptome MS???

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2008, 10:43:55 posle podne »
Kako mi je bilo pre xx god,tako mi je i sad ,sad samo imam one druge simptome koji idu sa godinama,par dana valunga i sl (bliža sam klimaksu no pubertetu).

Što se tiče trudnoće,dve školski provedene,sve kako treba,a da pojma nisam imala da imam MS.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2009, 10:47:12 posle podne »

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #7 poslato: Maj 26, 2010, 09:39:29 pre podne »
".Naučnici u Journal of Neuroscience pišu kako bi se prolaktin kod osoba s multiplom sklerozom mogao upotrebiti za "popravljanje" nastalih oštećenja.

Testiranja sprovedena na miševima su pokazala da prolaktin dovodi do znatnog povišenja nivoa oligodendrocita, ćelija koje su ključne za proizvodnju mijelina."
Ja imam hronicno pokaceni prolaktin (barem kada sam zadnji put merila), organizam se bori sa ms-om mozda zato mi je visok. Dobro je sto nisam popila lekove koje mi je dao ginekolog za spustanje istog. Organizam zna sta radi..

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #8 poslato: Maj 26, 2010, 01:59:44 posle podne »
Interesantno, i meni je prosle godine pronadjeno da mi je prolaktin bio povisen i to je bilo kada me je bolela dojka pa sam se uplasila, isla na ultrazvuk. Medjutim, doktorka mi je rekla ( UZ je bio u redu ) da su mi malo hormoni proradili, navodno, zato sto nisam radjala,a organizam "zeli" dete, zeli da doji, itd. Svasta!! A inace nisam znala da se prolaktin povezuje sa MS-om. Da li sam te dobro razumela da je dobro za nas kada je on povisen?

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #9 poslato: Maj 26, 2010, 02:31:31 posle podne »
Da, za nas je dobro kada je povisen, isto kao kod trudnica, zato im je bolje mozda..who knows?/... Jedino sto kada je visok prolaktin nemoze se ostati u drugom stanju, mada i tu ima iskljucak, nije pravilo, pogotova kada se radi o bebi, to je bozja stvar. A te fore kao nisi radjala pa zato ovo vako, ovo onako, ne stavljam na kraju uma, kao mi sto nismo rodili smo kaznjeni da imamo ruzne simptome.. cak i obrazovani doktori vode se tom nekom babskom filozofijom.. Inace, imati konstantno povisen prolaktin nije nimalo lako, barem meni smeta, naduta sam, grudi su mi ogromne i ..kasni mi (kao sada). jedan endokrinolog mi je rekao da treba da ispitam hipofizu..I opet ono sa stresom, prolaktin se laci mnogo pri stresu i kada se pije alkohol..

Van mreže busybee

  • Član
  • **
  • Poruke: 136
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #10 poslato: Maj 26, 2010, 03:21:53 posle podne »
Hik, kod moene nijeu problem, hik, alkhhohohol:)!

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Hormoni i MS
« Odgovor #11 poslato: April 27, 2011, 12:17:19 posle podne »
Kad je tako onda  :n1::n16:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.